sobota, 22 grudnia 2012

Top 7 Globmiss 2012

Zbliża się koniec 2012 roku! Czas więc na podsumowania. A na ostatni tydzień roku planuję ich kilka: "Finał Miss Polski" (28.12), "Ból głowy Wielkiej Trójki" (29.12), "Polki na arenie międzynarodowej" (30.12), "Światowo, ale gdzie najlepiej" (31.12). Dziś zaczynam jednak od nas samych czyli Top 7 Globmiss 2012 - najchętniej odwiedzane podstrony i najchętniej czytane wywiady.


Top 7 Globmiss 2012 - PODSTRONY

Stawkę 7 najlepszych podstron Globmiss otwiera strona wyborów Miss Polski. Do tej pory prym wiodła podstrona wyborów Miss Polonia, która w tym roku zajmuje "dopiero" trzecie miejsce. Być może powodem tego stanu jest brak tegorocznego finału Miss Polonia, a być może nastaje era Miss Polski? Czas pokaże. I w tym miejscu dziękuję Kasi za czas i chęci :)

Dużym zaskoczeniem dla mnie samego, jak i pewnie dla wielu z Was, jest miejsce drugie - Artykuł "Pamiętamy", który był napisany przeze mnie jako artykuł wspomnieniowy o nieżyjących już osobach związanych z konkursami piękności, a opublikowany w... 2011 roku. Jednak po sprawdzeniu danych technicznych okazuje się, że link do tej lektury został podany w sierpniu br przez Onet i Interię, kiedy to oba portale wspominały rocznicę śmierci Agnieszki Kotlarkiej. Zagadka rozwiązana. Największe portale, a także Wikipedia, linkują do Globmiss. To cieszy.

Czwarte miejsce zajmuje Miss World. Nie powinno być zdziwienia. To niezmiennie najpopularniejszy międzynarodowy konkurs w Polsce. Na miejscu piątym znajduje się galeria Marceliny Zawadzkiej z konkursu Miss Universe 2012. Hasło w wyszukiwarkach "Marcelina na Miss Universe" wiele osób wpisało dzięki plotkarskim portalom Internetowym, które pisały o pobycie Miss Polonia w Las Vegas, a także dzięki sławetnemu wpisowi jej chłopaka o afrykańskich ssakach. I tak zainteresowani trafili również na nasz portal. Miejsce szóste wędruje do konkursu Miss Universe. Powód tak wysokiego miejsca równoważy się z miejscem 5. Stawkę Top 7 zamyka moja prezentacja kandydatek do korony Miss Polski 2012, o której na swojej stronie Internetowej wspominał również Missland.

Top 7 Globmiss 2012 - WYWIADY 

Wywiady Globmiss należą do najbardziej unikatowych, starannie przygotowanych przez Katarzynę Żebrowską, rozmów z najpiękniejszymi Polkami i osobami związanymi z konkursami piękności. O ich oprawę graficzną dbam już sam. Są popularne i zwykle planujemy by ukazywały się raz w miesiącu.

Tegoroczną stawkę najpopularniejszych wywiadów otwiera Weronika Szmajdzińska (07'12), która opowiadała w nim o przygotowaniach do wyborów Miss World'12. Po powrocie Kasia ponownie zachęciła Werę do rozmowy. I to spotkanie (09'12) również znalazło Wasze uznanie, plasując się na 4 miejscu naszej listy.

Pozycja srebrna należy do Doroty Czai (11'11). Zaskoczenie? Dorota jako popularna gwiazda serialu "Tancerze" ma wielu swoich fanów, którzy przeszukują Internet, śledząc niemal każdy jej krok. A jednym z nich jest Globmiss :)

Brązowy medal należy do Lucyny Grabowskiej Góreckiej (12'11), wieloletniej organizatorki regionalnej w Beskidach, która w tym roku obchodziła jubileusz 25-lecia szefowania własna agencją - Grabowska Models. Pani Lucyna kilkakrotnie na swoim profilu FB wracała do naszego wspólnego wywiadu. Z pewnością to jedna z najciekawszych rozmów przeprowadzonych przez Kasię.

Miejsce piąte trafiło do Amandy Wareckiej (02'12), która opowiedziała nam swoją historię związaną tak z konkursami krajowymi jak i międzynarodowymi. Pozycja szósta powędrowała do Serafiny Ogońskiej Makowskiej (08'11) - wiecznie uśmiechniętej, o niesamowitej urodzie uczestniczki konkursów w latach 90-tych, jak i organizatorki z Wielkopolski. Nasze top zamyka Monika Płochocka (01'12) jedna z najpiękniejszych studentek świata.

Zdjęcie: Internet / Autor tekstu: Dawid Baraniak