środa, 25 sierpnia 2010

Fenomenalna Jones

17 maj roku 1991. Miejsce: Stany Zjednoczone - Las Vegas, Nevada. 73 uczestniczki. W finale konkursu Miss Universe zwycięża 23-letnia Miss Meksyku Lupita Jones. Jest pierwszą przedstawicielką swojego kraju, która wygrała w międzynarodowym konkursie takiej rangi. W 1994 postanawia stworzyć własną firmę i konkurs krajowy Nuestra Belleza Mexico ("Our Beauty Mexico"). Jej dziewczyny w tym czasie zdobywają dwukrotnie koronę Miss International (2007 i 2009), odnoszą sukcesy na Miss World. Mija 19 lat od zwycięstwa Lupity.

3 sierpień 2010. Miejsce: Stany Zjednoczone - Las Vegas, Nevada. 83 uczestniczki. 59. finał Miss Universe. Zwyciężczynią zostaje... Miss MEKSYKU - 22-letnia Jimena Navarette. (na zdjęciu powyżej i poniżej: zaraz po finale Miss Universe'10 z Lupitą Jones)


Teraz pozostaje 'jedynie' zwycięstwo i korona największego konkursu - MISS WORLD. I wydaje się to na wyciągnięcie ręki. W ciągu ostatnich 4 lat Lupita ze swoim zespołem nie tylko przygotowała swoje miss do trzech zwycięstw (2xMiss International, 1xMiss Universe), ale także do tytułów wicemiss w tych konkursach i dwóch tytułów Wicemiss World. Tylko patrzeć jak Julia Morley wypowie te magiczne słowa: "Miss World 201x is Miss... MEXICO".


O tym jaka jest tajemnica sukcesu Lupity Jones, wie pewnie tylko ona. Z pewnością jego częścią jest pasja, miłość do konkursów piękności. I praca. Często ciężka praca. Porażki i sukcesy. A przede wszystkim cierpliwość. Przecież od pierwszego narodowego konkursu do pierwszego międzynarodowego zwycięstwa minęło 13 lat I to wszystko razem przynosi fenomenalne sukcesy fenomenalnej Jones. (na zdjęciu poniżej: Jones jako Miss Universe 1991)

Autor: Dawid Baraniak