niedziela, 20 lipca 2014

Marcela Chmielowska na Miss Universe'14

Długo musieliśmy czekać na decyzję Biura Miss Polonia dotyczącą wyboru polskiej kandydatki na konkurs Miss Universe 2014. W sytuacji dotychczasowej byłaby to zwyciężczyni wyborów Miss Polonia 2013, ale niestety takowe nie zostały zorganizowane, a finał 2014 przesunięto na grudzień br. Z braku konkursu wszyscy zastanawialiśmy się kim będzie następczyni Marceliny Zawadzkiej czy Pauliny Krupińskiej. I w końcu wszystko stało się jasne.

Podczas regionalnego finału konkursu Miss Polonia Małopolski 2014 oficjalnie ogłoszono, że to Marcela Chmielowska 2 Wicemiss Polonia 2011 będzie reprezentować Polskę na tym jednym z najważniejszych konkursów piękności na świecie, czyli Miss Universe.

Marcela ma 23 lata i 175 cm wzrostu. W konkursie Miss Polonia 2011, gdzie jak już wspomnieliśmy zajęła trzecie miejsce, reprezentowała Małopolskę. W kwestionariuszu kandydatki na pytanie, na jaki międzynarodowych konkursów chciałaby pojechać Marcela odpowiedziała wówczas: "Spośród tak wielu konkursów nie jestem w stanie wybrać tego jedynego na którym chciałabym reprezentować Polskę. Sądzę, że udział w każdym z nich byłby dla mnie ogromnym wyróżnieniem i doświadczeniem. Dałby mi sporo satysfakcji. Czułabym się dumna mogąc wystąpić w którymkolwiek z nich i oczywiście reprezentować Polskę na najwyższym poziomie." Marcelo trzymamy kciuki by okres przygotować do Miss Universe był bardzo intensywny i abyś czuła się w 100% przygotowana do walki o ten tytuł. 

Organizacja Miss Universe oficjalnie nie podała jeszcze daty i miejsca finału. Spekuluje się, że 63. gala Miss Universe odbędzie się w grudniu, a wśród miast gospodarzy wymieniana jest m.in. stolica Azerbejdżanu - Baku. Tam zorganizowano festiwal piosenki Eurowizji w 2012 roku.