środa, 9 lipca 2014

Polski debiut na Miss All Nations

W Chinach trwa zgrupowanie nieznanego w naszym kraju konkursu Miss All Nations 2014. Wszystko dlatego, że Polska, za sprawą Anny Pabiś - 2 Wicemiss Polski 2013, w tym roku debiutuje. I już mamy sukces!

Same wybory nie mają długiej historii. Pierwszą Miss wybrano na rok 1989, w 1990 roku odbyła się jeszcze jedna edycja i... tyle. Dopiero w roku 2010 wskrzesił go pan Alex Liu z Singapuru, organizator wielu mniejszych międzynarodowych wyborów, choć już w 2013 roku konkurs się nie odbył.


Tegoroczna edycja wzbudza większe zainteresowanie za sprawą dużej ilości kandydatek, około 70 i napiętego grafiku zajęć. W chińskich Nanijng i Szanghaju dziewczyny nie tylko przygotowują się do gali finałowej, zaplanowanej na 27 lipca, ale uczestniczą również w wielu wydarzeniach około konkursowych m.in.: w pokazie mody a la Victoria's Secret, promocji Mundialu za sprawą narodowych bikini (Ania miała na sobie strój w niemiecką flagę co zapewne przyniosło Niemcom szczęście gdy miażdżyli Brazylię 7:1), zwiedzaniu miasta, a także tradycyjnych form jak prezentacja strojów narodowych, sukienek wieczorowych czy strojów kąpielowych.

Jak w finale wypadnie reprezentantka Polski? Anna Pabiś ma 26 lat i jest najstarszą uczestniczką konkursu Miss All Nations 2014, jako 1 Wicemiss Wrocławia 2013 w drodze eliminacji półfinałowych trafiła do finału Miss Polski 2013 gdzie ostatecznie zajęła 3 miejsce. W Chinach pierwszy sukces już jest. Ania otrzymała tytuł Perfect Body Miss All Nations!

Podczas prezentacji Globmiss kandydatek do tytułu Miss Polski 2013 na pytanie jak zamierza oczarować jurorów Ania odpowiedziała nam: "Oczaruję Jury swoją naturalnością, optymistycznym nastawieniem i gadulstwem :-)." W Płocku był sukces, trzymamy kciuki by szczęście nie opuściło Ani w Nanijng. 

zdjęcia ze zgrupowania: Miss All Nations Pageant / zdjęcia Ani ze zgrupowania: Galeria Globmiss