piątek, 8 sierpnia 2014

Kolejna zmiana korony Miss Universe

Organizatorzy konkursu Miss Universe nie mogą zdecydować się jak powinna wyglądać korona dla laureatki ich konkursu i w ciągu ostatnich 10 lat zmieniali ją czterokrotnie! A teraz przyszła pora na kolejną! Prawdopodobnie powodem zmiany jest wygaśnięcie dotychczasowego kontraktu z firmą jubilerską, a do korony praw jak można wnioskować sama Organizacja Miss Universe nie ma. 

A szkoda. Korona to przecież symbol konkursu po którym od razu można rozpoznać daną miss. Póki co na światowym rynku tylko korony Miss World (od 1979 roku, użyta po raz pierwszy w 1972) i Miss International (od 2001, choć wzór już od 1970) pozostają niezmienne.

A co z nową koroną Miss Universe? Porozumienie o współpracy z czeską firmą Diamonds International Corporation właściciel marki Miss Universe, znany amerykański biznesmen, Donald Trump podpisał z prezesem holdingu D.I.C., Luboš Říha na 10 lat. Wydarzenie miało miejsce w czerwcu br. w Baton Rouge w stanie Luizjana. Nie podano jednak czy nowa diamentowa korona zostanie użyta już podczas tegorocznej edycji, czy od roku 2015, prawdopodobnie jednak już teraz podczas finału, jak się spekuluje, 23 listopada w stolicy Azerbejdżanu, Baku. Co więcej, D.I.C. wykona także diamentowe korony dla Miss USA oraz Miss Teen USA.

Z racji nowej umowy z czeską firmą jest duże prawdopodobieństwo, że w ciągu najbliższych 10 lat tytuł Miss Universe zdobędzie reprezentantka Czech. Tak działo się w poprzednich latach gdy MUO zlecało stworzenie koron odpowiednio: japońskiej i amerykańskiej firmie. Miss Japonii wygrała w 2007 roku, ostatni rok kontraktu z firmą jubilerską Mikimoto, a Miss USA w 2012, przedostatni rok umowy z Diamond Nexus.

Info: MUO