czwartek, 7 sierpnia 2014

Projekt sukni Ady na Miss World

Kamienie Swarovskiego, laserowe ażury, złoty zamek wzdłuż kręgosłupa sięgający do wysokości kolan, siatka transparentna, wymodelowane biodra podkreślające kobiece kształty, cielisto-złoty tren, wysokie rozcięcie na lewej nodze to część elementów potrzebnych do stworzenia sukni wieczorowej jaką zaprezentuje Ada Sztajerowska Miss Polski 2013 na finałowej scenie konkursu Miss World 2014 już 14 grudnia w Londynie.

Projektantką sukni jest Oxana Pastushka, która oficjalnie ubiera aktualną Miss Polski. Oxana ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, na wydziale Tkaniny i Ubioru w Katedrze Ubioru gdzie uzyskała tytuł Magistra Sztuki i Projektowania Ubioru, oraz Magistra Obuwia i Ubioru Dzianego.  Jest zdobywczynią wielu nagród. 

Czy suknia Ady zachwyci jurorów w Londynie, a Oxana otrzyma nagrodę za najlepszy projekt? To nie będzie łatwe zadanie, bo do tej rywalizacji stanie 125 innych sukien z całego świata, a dotychczasowi polscy twórcy sukien wieczorowych na Miss World, wśród których byli m.in. Ewa Minge czy Maciej Zień, nigdy takiej nie zdobyli. Czasem za znanym nazwiskiem nie idzie nic więcej, konkursy piękności mają swoje standardy. My jednak wciąż pamiętamy jedną z najpiękniejszych sukien, projektu Ewy Szabatin, jaką prezentowała na Miss World 2009 Anna Jamróz Miss Polski 2009 (zdj. z prawej). Zresztą Ania jest do tej pory ostatnią Polką, która odniosła sukces na tym konkursie awansując do top 16.

Zdjęcie projektu sukienki Ady znalazło się w oficjalnym folderze półfinałowego konkursu Miss Polski 2014.