środa, 6 sierpnia 2014

Wicemiss Polonia powalczy na Miss International

Na jednym z najbardziej szczęśliwym konkursie piękności dla reprezentantek Polski, Miss International, w tym roku reprezentować nas będzie 1 Wicemiss Polonia 2012 Żaneta Płudowska. Co prawda ostatni sukces na tych wyborach odnieśliśmy już dobrych parę lat temu, bo w roku 2008, ale wierzymy, że Żanecie uda się awansować choćby do półfinałowej 15. Na wynik musimy jednak poczekać aż do jesieni, bo nową Miss International poznamy 11 listopada (Dzień Niepodległości w Polsce!) podczas gali zorganizowanej w Tokio.

Żaneta Płudowska ma więc trochę czasu by przygotować się do dalekiej azjatyckiej podróży, z której to Aneta Kręglicka wróciła z tytułem 1 Wicemiss (1989), Anna Tarnowska z szarfą 2 Wicemiss (2008), a trzy nasze piękności sięgnęły po główny tytuł Miss International: Agnieszka Kotlarska (1991), Agnieszka Pachałko (1993) i Małgorzata Rożniecka (2001).

Czy w tym gronie znajdzie się nazwisko Żanety Płudowskiej? A może nie sprosta wyzwaniom jurorów jak miało to miejsce w przypadku ostatnich naszych delegatek, nam wydawało się, faworytek do sukcesu: Katarzyny Orackiej (2013) czy Rozalii Mancewicz (2012) i wróci na tarczy? Zobaczymy.

Tuż przed finałem konkursu Miss Polonia 2012 prezentowaliśmy wszystkie kandydatki do korony, jeszcze wtedy Żaneta zapewne nie spodziewała się, że zajmie ostatecznie wysokie drugie miejsce, co w końcu po dwóch latach pozwoli jej zawalczyć o międzynarodowy tytuł w imieniu urody Polek: "Szczerze mówiąc jeszcze nie sięgam tak daleko myślami. Myślę, że byłby to dla mnie wielki zaszczyt i duża odpowiedzialność móc reprezentować nasz kraj. Bycie miss wiąże się z wieloma ciekawymi podróżami po świecie. Można także poznać wielu wspaniałych ludzi. Zwycięstwo pozwoliłoby mi na realizację własnych marzeń. Udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych, które dostarczają mi wiele satysfakcji i emocji sprawiałyby mi wielką radość. Chętnie promowałabym zdrowy i aktywny tryb życia" - odpowiedziała Globmiss pytana o ewentualny sukces. Pytaliśmy również m.in. o powody udziału w konkursie piękności. "Jestem osobą bardzo aktywną, dlatego biorę udział w różnych konkursach np. fotograficznych, wokalnych, z przedsiębiorczości, a jako tancerka tańca nowoczesnego od 6-go roku życia w mistrzostwach tanecznych. Konkursowi Miss Polonia przyglądam się od najmłodszych lat, dlatego po osiągnięciu pełnoletności postanowiłam spróbować swoich sił. Jestem przyzwyczajona do rywalizacji, a kolejne konkursy są dla mnie wyzwaniem i sprawdzeniem samej siebie. Dzięki nim życie nie jest nudne i monotonne. Uważam, że warto realizować swoje marzenia słuchając własnej intuicji. Jako miss dziewczyny działają m.in. charytatywnie, a ja lubię pomagać potrzebującym, stają się także reprezentantkami kraju." Żaneto teraz jesteś jedną z nich! Trzymamy kciuki za Twój sukces!

Zdjęcia: Emilia Brodzik / Oficjalny fanpage Żanety jako Miss Poland International