czwartek, 25 września 2014

Finalistki Miss Polski 2014 - Prezentacja gr.2

To już ćwierć wieku!!! Tak, tak. Konkurs Miss Polski obchodzi w tym roku swój jubileusz. Mija 25 lat kiedy wybrano pierwszą Miss Polski. I z tej okazji 7 grudnia podczas Gali Finałowej w Krynicy-Zdrój o tytuł Miss Polski 2014 będzie walczyć... 25 Finalistek! Poznajcie je... !!!


Kontynuujemy naszą prezentację kandydatek do tytułu i korony Miss Polski 2014. Czy nową Miss zostanie jedna piękność z naszej kolejnej grupy? O tym dowiemy się 7 grudnia. Oto Grupa 2: Maja Nizio, Sandra Jędruszek, Klaudia Kopieniak, Urszula Dąbrowska i Sandra Wieczorek.


 MAJA NIZIO * Miss Wielkopolski 2014
Maja Nizio
ma 21 lat. Jej rodzinnym miastem jest Biłgoraj, lecz obecnie mieszka i studiuje w Poznaniu. Jest na trzecim roku w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii. Studiuje systemem stacjonarnym, ale dzięki zgodzie z uczelni prawie cały okres swoich studiów spędziła za granicą, pracując w najlepszych hotelach i restauracjach w Europie. W życiu stara się kierować zasadą: „Mów, co myślisz, myśl, co mówisz, nie bądź głupi, nie wszystko da się kupić.” Zawsze dąży do perfekcji we wszystkim, co robi i jest konsekwentna w swoich działaniach. Uczy się wielu języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i migowego. Ma wiele pasji, z czego największą jest muzyka, która towarzyszy jej od najmłodszych lat. Miłość do niej jest przekazywana w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie i najbliżsi ze strony ojca to wyłącznie muzycy. Uwielbia również pływać oraz chodzić na mecze piłkarskie.

Wychodzi z założenia, że warto wszystkiego w życiu spróbować, oczywiście w granicach rozsądku. Dlatego zdecydowała się na udział w konkursie Miss Polski, a zakwalifikowanie się do jego finału jest dla niej ogromnym osiągnięciem.

Maja Nizio
Do wzięcia udziału w wyborach Miss Polski od dłuższego czasu namawiała mnie mama, dlatego kiedy przez przypadek zobaczyłam w internecie informację o castingu do Miss Polski Wielkopolski 2014, postanowiłam spróbować swoich sił. Pomimo dużej konkurencji i czasu, który musiałam poświęcić na poszczególne etapy konkursu, nie poddałam się i ciągle byłam sobą. Mimo swoich kompleksów odważyłam się wystąpić na oczach wielu ludzi i walczyłam, aby piąć się coraz wyżej, ponieważ lubię wyzwania. Chciałam też udowodnić, że Miss to nie tylko piękny wygląd, ale również to, co dana osoba może sobą zaprezentować. Konkurs jest dla mnie oderwaniem od codziennego życia, jest przygodą, do której będę wracała zawsze myślami, a doświadczeń jakich tu nabrałam oraz tego, czego już się nauczyłam i czego jeszcze mogę się nauczyć - nikt mi nie odbierze.

Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Mai? W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Maja Nizio
Trudno oceniać samą siebie i wchodzić w kompetencje jury. Myślę jednak, że posiadam wiele atutów, bezcennych dla Miss Polski. Wspomnę po raz kolejny o znajomości wielu języków obcych – uważam, że dla reprezentantki Polski na arenie międzynarodowej ta umiejętność byłaby niezwykle istotna. Jestem osobą bezkonfliktową, czerpiącą z życia to, co najlepsze, więc z pewnością mój okres panowania nie byłby okresem biernym. Obycie w towarzystwie wyeliminowało u mnie do minimum możliwość popełnienia faux pas podczas zagranicznych wojaży i prestiżowych spotkań w kraju. Znam wiele kultur, religii, lubię rozmawiać z ludźmi i słuchać tego, co mają do przekazania. Nie ingeruję w swój wygląd, jestem spełniona i akceptuję siebie, ale też dbam o niego, więc zdrowy tryb życia jest dla mnie priorytetem. Cały czas pracuję nad poruszaniem się i prezentacją sceniczną. Każdy mój dzień to ciężka praca nad sobą, która przynosi efekty i jest przyjemnością. Moim celem jest pokazanie światu, że Polki – kobiety piękne i mądre, nie bez przyczyny okrzyknięte zostały najpiękniejszymi – tak zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Gdyby udało mi się zostać następczynią Anety Kręglickiej, to… nie dokończę tego zdania, niech to będzie kolejne marzenie, które szczęśliwie uda mi się spełnić.

Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Mai na internetowych hejterów?

Na krytykę byłam narażona już po finale Miss Polski Wielkopolski 2014, ale wsparcie wielu osób udowodniło mi, że nie ważne jest to, co piszą ludzie, którzy nas nie znają, a opinia tych, z którymi przebywa się na co dzień. Poza tym niesamowicie wiele osób od początku konkursu mnie wspierało i wspiera nadal, za co serdecznie dziękuję!!! W internecie każdy z nas może napisać co chce, ponieważ tam przeważnie jest się anonimowym. Owszem przejmuję się krytyką, ale tylko tą konstruktywną, która może mi wskazać drogę do doskonalenia się, do zmiany na lepsze. Hejty były, są i będą, każdy ma prawo do wolności słowa. Ja mogłabym jedynie apelować o nie krzywdzenie słowem. Słowa mają wielką moc, więc ja staram się ich używać w sposób rozsądny i dzięki temu potrafię utrzymać dobre relacje z ludźmi.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / MM Poznań / archiwum Mai Nizio


 SANDRA JĘDRUSZEK * Miss Bytomia 2014
Sandra Jędruszek
ma 21 lat. Pochodzi z malutkiej miejscowości w województwie śląskim – Pradła, ale obecnie mieszka w Katowicach, gdzie studiuje na Uniwersytecie Ekonomicznym. Tutaj może studiując i pracując spełniać swoje marzenia. Od dziecka kochała taniec i teatr. Nic nie sprawiało jej takiej przyjemności, jak przebywanie na scenie. Do dziś najlepszy relaks stanowi dla niej fitness, czy też jakiekolwiek formy tańca. Ze względu na bardzo aktywną codzienność, uwielbia też po prostu spędzić spokojny wieczór z ukochanym oglądając film przy lampce dobrego wina. Jest konkretną osobą i liczy na to, że doświadczenie, które zdobywa od kilku lat, zaowocuje w przyszłości – chce otworzyć własną agencję modelek.

Już jako mała dziewczynka bawiła się z siostrami usiłując naśladować modelki. Nie opuszczały żadnych wyborów Miss, a oglądanie transmisji w telewizji stało się rytuałem :) Marzyła, że kiedyś i ona znajdzie się na scenie w takiej roli. Wtedy nie sądziła, że marzenia mogą stać się rzeczywistością.

Sandra Jędruszek
Na moją decyzję o udziale w konkursie Miss Polski złożyło się bardzo wiele czynników. Głównie jednak wypracowane przeze mnie doświadczenie na scenie i w modelingu. Kobieca intuicja podpowiada mi, że teraz jest na to najlepszy moment i właściwy czas :) Na początku tej długiej drogi w ogóle nie sądziłam, że uda mi się znaleźć aż w finale. Z czasem jednak, dzięki ogromnemu wsparciu najbliższych, uwierzyłam w swoje możliwości. Udział w wyborach Miss Polski i dojście do ścisłego finału jest moim osobistym sukcesem, który niewątpliwie zaliczam do jednego z ważniejszych w życiu. Największą motywację stanowi dla mnie możliwość zbierania doświadczeń, które mam nadzieję zaowocują w przyszłości.

Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Sandry? W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Sandra Jędruszek
Szczerze mówiąc ciężko mi sobie nawet wyobrazić, że ten zaszczytny tytuł mógłby przypaść akurat mnie. Samo dojście do ścisłego finału to dla mnie ogromny sukces i będę nieustannie ciężko pracować, aby nadal godnie reprezentować województwo śląskie. Na pewno pozostanę po prostu sobą i słuchając spostrzeżeń moich najbliższych, postaram się, jak do tej pory, być cały czas uśmiechnięta i nie stracić pewności siebie. Z pewnością dam z siebie wszystko! Każda z uczestniczek jest atrakcyjna fizycznie, ale wedle mojej opinii, wielokrotnie ważniejsze jest niefizyczne "piękno". Pewność siebie, płynność poruszania się, inteligencja i wiele innych atrybutów stanowi o cechach prawdziwej Miss.

Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Sandry na internetowych hejterów?

Nie boję się krytyki. Od kilku lat się z nią spotykam i niestety zazwyczaj nie bywa konstruktywna, przeważnie anonimowa. Najczęściej pada ona z ust ludzi, którzy nie mają podstaw, aby w ogóle wypowiadać się na dany temat i robią to złośliwie lub z zazdrości. Przyznaję, że pierwsze zderzenie z nieprzychylnymi, a nawet obraźliwymi komentarzami sprawiało mi przykrość. Z czasem jednak przywykłam i zrozumiałam, że ciężka praca, którą codziennie wkładam w to, co robię, nie zasługuje nawet na chwilę zatrzymania nad tego typu słowami. Krytykę przyjmuję i zawsze będę przyjmować tylko od najbliższych, słysząc ją z ich ust podczas gdy patrzą mi w oczy.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / Krzysztof Szydłowski / archiwum Sandry Jędruszek


 KLAUDIA KOPIENIAK * Zielona Karta Ziemi Pomorskiej 2014
Klaudia Kopieniak
jest wrażliwą, otwartą, ciekawą świata osobą. Ma 18 lat, mieszka w Przejazdowie. Uczy się w VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Interesuje się fotografią, a w wolnym czasie spotyka się z przyjaciółmi. Jej marzeniem jest rozpocząć studia na Politechnice Gdańskiej, ponieważ jej pasją jest matematyka.

W 2012 roku brała udział w konkursie Miss Polski Nastolatek. Kiedy w 2014 roku ukończyła 18 lat, chciała spróbować swoich sił w „dorosłym” konkursie.

Klaudia Kopieniak
Zdecydowałam się na start w konkursie Miss Polski, ponieważ uważam, że jest to doświadczenie dające duże możliwości. Przekonałam się o tym, gdy dzięki udziałowi w wyborach Miss Polski Nastolatek 2012, rozpoczęłam pracę jako modelka. Największą motywacją do uczestnictwa w tej imprezie jest dla mnie także reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej, co wiąże się również z podróżami.

Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Klaudii? W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Klaudia Kopieniak
Ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury chciałabym oczarować szczerym uśmiechem, pewnością siebie na scenie oraz osobowością. Mam nadzieję, że się uda. Chciałabym reprezentować wszystkie piękne Polki na konkursie Miss World. Zapraszam do oglądania gali finałowej Miss Polski, która odbędzie się 7 grudnia i wyemitowana zostanie przez telewizję Polsat.

Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Klaudii na internetowych hejterów?

Od zawsze radziłam sobie z krytyką. Ludzie często mówią o kimś źle z zazdrości, więc nie warto się tym przejmować.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / Mission Beauty / Marcin Mentel / archiwum Klaudii Kopieniak URSZULA DĄBROWSKA * Zielona Karta Ziemi Radomskiej 2014
Urszula Dąbrowska
jest sympatyczną dziewczyną, bardzo pracowitą i otwartą. Ma 19 lat, mieszka w Radomiu, uczy się stylizacji i usług w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych w Radomiu. Interesuje ją projektowanie mody i modeling. Jej marzeniem jest zostać modelką, a w najbliższych planach ma pracę w charakterze niani. Wolny czas spędza aktywnie, najczęściej ze swoim chrześniakiem, spotyka się również ze znajomymi. 
Urszula Dąbrowska

Już sam awans do finału Miss Polski 2014 to dla niej duży sukces.

Na start w konkursie Miss Polski zdecydowałam się, ponieważ chciałam się sprawdzić. Namówiły mnie do tego koleżanki. W tym roku kilka moich znajomych zgłosiło się na wybory regionalne, więc i ja zgłosiłam się razem z nimi. I tak się to wszystko zaczęło. Do udziału w kolejnych etapach najbardziej motywuje mnie moja rodzina i najbliżsi, którzy bardzo mnie wspierają. Mam też nadzieję, że konkurs umożliwi mi realizację moich marzeń o pracy w modelingu.

Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Urszuli? 
Urszula Dąbrowska
W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Mam nadzieję, że jurorów przekona nie tylko moja uroda, ale również inteligencja i to, że potrafię sobie poradzić w każdej sytuacji.

Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Urszuli na internetowych hejterów?

Myślę, że dobrze sobie radzę z krytyką. Wiadomo, nie jest miło czytać o sobie negatywne komentarze, ale każdy ma prawo do swojego zdania. Jeśli ktoś mnie krytykuje, to odpowiadam, że no cóż, niestety, ale ideałów nie ma.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / Łukasz Wójcik / archiwum Urszuli Dabrowskiej SANDRA WIECZOREK * Zielona Karta Ziemi Lubuskiej
Sandra Wieczorek
ma 19 lat. Pochodzi z miejscowości Cybinka w województwie lubuskim. W tym roku zdała maturę i rozpoczyna pierwszy rok studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim. Najbardziej interesuje ją fitness, w przyszłości chciałaby zostać instruktorką. Lubi również gotować, sprawia jej to przyjemność ;)! Wolny czas spędza najczęściej z rodziną i z przyjaciółmi. Marzeń nie zdradziła, niech to pozostanie jej tajemnicą. 

Jedno z jej marzeń jednak teraz się spełniło, gdyż zawsze chciała wziąć udział w konkursie Miss Polski. Jako mała dziewczynka oglądała każdą edycję i marzyła, by kiedyś również znaleźć się w finale.

Sandra Wieczorek
Na start w tegorocznym konkursie namówiła mnie Agata Szewioła, która zachęcała dziewczyny do wzięcia udziału w wyborach regionalnych Miss Ziemi Lubuskiej. Największą motywacją do pokonywania kolejnych etapów jest możliwość spełniania jednego z moich marzeń, konsekwentne dążenie do osiągnięcia wyznaczonego celu oraz możliwość zaszczytu bycia najpiękniejszą w Polsce i reprezentowania mojego kraju na międzynarodowej arenie.

Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Sandry? W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Sandra Wieczorek
Zamierzam oczarować zmysły jurorów swoją naturalnością i szczerym uśmiechem. Trudno mi się samej oceniać, aczkolwiek moja najbliższa rodzina i przyjaciele uważają mnie za osobę radosną, zawsze uśmiechniętą, otwartą, skromną, pomocną, a kiedy sytuacja tego wymaga, potrafię również tupnąć nogą. Upór, który mnie cechuje, doprowadził mnie już jak dotąd do finału Miss Polski. A co będzie dalej, zobaczymy.

Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Sandry na internetowych hejterów?

Osoba publiczna musi poradzić sobie również z krytyką. Jeśli zostałabym Miss Polski, na pewno nie byłoby mi łatwo na początku, ale myślę, że z czasem przyzwyczaiłabym się do negatywnych komentarzy.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / Krzysztof Szydłowski  / Justyna Grzybowska Trzeszcz / arch. Sandry Wieczorek


Z O B A C Z  P O Z O S T A Ł E  G R U P Y  F I N A L I S T E K
GRUPA 1  *  GRUPA 2  *  GRUPA 3  *  GRUPA 4  *  GRUPA 5 *

Zobacz również wyjątkową galerię Finalistek - Dzień Postaci z Bajki