czwartek, 18 września 2014

Start konkursu Miss Grand International'14

Miss Grand International'13
W Tajlandii rozpoczęło się zgrupowanie najmłodszego, a już dość popularnego w internecie, międzynarodowego konkursu piękności - Miss Grand International. To dopiero druga edycja tych wyborów. Polskim licencjobiorcą jest Missland, który na tegoroczny finał wydelegował piękną Angelikę Ogryzek, Miss Polski 2011.

Dziś na lotnisku Suvharnavumi odbyła się oficjalna prezentacja kandydatek mediom, które paradowały w sukniach wieczorowych w hali lotniska. W planach zgrupowania na kandydatki czeka wiele atrakcji, m.in. zobaczą Sukhothai, ruiny pierwszej stolicy Tajlandii, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także kilka innych historycznych miejsc, wezmą udział w lekcji gotowania tradycyjnych tajskich potraw, będą też podziwiały słonie.

 

Na 24. września zaplanowano pokaz w kostiumach kąpielowych, 28. - w strojach narodowych. Konkurs w decydującą fazę wejdzie 30 września gdy odbędą się rozmowy kandydatek z jurorami, a 5 października - preeliminacje. Finał Miss Grand International 2014 odbędzie się 7 października w Bangkoku. Oficjalnie na liście kandydatek jest 97 pań.

 

Czy na tym konkursie sukces odniesie Polka Angelika Ogryzek? Jej przygoda z międzynarodowymi konkursami zaczęła się po zdobyciu korony Miss Polski. Reprezentowała nas na najważniejszych wyborach - Miss World 2011. Bez sukcesu. Natomiast na finale Miss Supranational 2013 awansowała do top 10. Angelika mając już tak duży bagaż doświadczeń ma wszelkie predyspozycje by odnieść sukces w Tajlandii. Trzymamy kciuki! Galerię z pobytu Angeliki w Tajlandii otworzyliśmy na naszym fejsbuku - LINK.

Aktualną Miss Grand International 2013 jest Janelee Marcus Chaparro Colón z Portoryko. W pierwszej edycji konkursu Polskę reprezentowała Anna Moniuszko finalistka Miss Polski 2012.