sobota, 11 października 2014

Finalistki Miss Polski 2014 - Prezentacja gr.4

To już ćwierć wieku!!! Tak, tak. Konkurs Miss Polski obchodzi w tym roku swój jubileusz. Mija 25 lat kiedy wybrano pierwszą Miss Polski. I z tej okazji 7 grudnia podczas Gali Finałowej w Krynicy-Zdrój o tytuł Miss Polski 2014 będzie walczyć... 25 Finalistek! Poznajcie je... !!! Kontynuujemy naszą prezentację kandydatek do tytułu i korony Miss Polski 2014. Czy nową Miss zostanie jedna piękność z naszej kolejnej grupy? O tym dowiemy się 7 grudnia. Oto Grupa 4: Ewa Mielnicka, Emilia Chrulenko, Klaudia Lawrenc, Natalia Łukaszewska, Marta Gockowska.


 EWA BOŻENA MIELNICKA * Miss Mazowsza 2014
Ewa Mielnicka
ma 22 lata. Aktualnie mieszka w Warszawie, gdzie pracuje i studiuje. Pochodzi jednak z małej miejscowości o nazwie Baba, położonej na Kurpiach. W konkursie Miss Polski reprezentuje swoje rodzinne miasto Ostrołęka. Na codzień pracuje jako PR Manager w ogólnopolskiej firmie Z.P.M. JBB z Łysych, a w weekendy zamienia się w pilną studentkę Dziennikarstwa, dlatego posiada bardzo mało wolnego czasu, więc jeśli już go ma, lubi go wykorzystywać w pełni. Wraz z narzeczonym lubi chodzić do kina, do ulubionego teatru albo po prostu na spacer, aby móc się wyciszyć i zrelaksować. 

Jej przygoda z Miss Polski nie jest przypadkowa. W 2010 roku została Miss Ostrołęki i to na tym konkursie odkryłam w sobie nietypową nutkę rywalizacji. 

Ewa Mielnicka
Konkursy piękności, choć mało osób o tym wie, bardzo dużo wnoszą w życie. Uczą ogromnej dyscypliny i odzywa się w uczestniczkach chęć do bycia perfekcyjnym w każdej dziedzinie życia. Chcemy nie tylko wykrzesać z siebie piękno zewnętrze, ale i wewnętrzne, i po to tak naprawdę wygrywa się w tym konkursie. W tym roku zostałam Miss Mazowsza, dlatego też mam możliwość pokazania się w konkursie Miss Polski 2014.

Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Ewy? W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Już 7 grudnia jednej z nas spełni się największe marzenie. Każda z 25 finalistek jest wyjątkowa i co najważniejsze piękna. Na tym etapie nie ma już miejsca na przypadek. Za swoją mocną stronę uważam swój szczery uśmiech i mam nadzieję, że to właśnie on obrazując osobę, jaką jestem, oczaruje jury na finale. A czytelników Globmiss proszę o głosy! :)

Ewa Mielnicka
Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Ewy na internetowych hejterów?

Jak każda z finalistek, jestem narażona na krytykę innych ludzi, na ich poparcie, albo co gorsze jego brak. Jednak do wszystkiego jesteśmy dobrze przygotowywane. Nie jestem z natury osobą kontrowersyjną, zawsze postępuję zgodnie z moim sumieniem, dlatego nie boję się krytyki innych. Wypuszczamy z siebie złe emocje nie zawsze dlatego, ze naprawdę nam się coś nie podoba, czasami wystarczy że mamy gorszy dzień i już próbujemy zrzucić troszkę żalu na innych. Najważniejsze, aby myśleć o swoim zdrowiu emocjonalnym i nie przejmować się wszystkim dookoła, a wtedy będziemy naprawdę szczęśliwi i będziemy w stanie tworzyć wielkie rzeczy! :)

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / Facebook Miss Pomorza Środkowego / archiwum Ewy Milenickiej


 EMILIA CHRULENKO * Miss Dolnego Śląska 2014
Emilia Chrulenko
jest, jak sama o sobie mówi, zwykłą dziewczyną pochodzącą z małej miejscowości Pieńsk (powiat zgorzelecki) i wychowaną w licznej rodzinie. Obecnie rozpoczyna studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku: filologia angielska. Od dziecka interesuje się muzyką. Już jako mała dziewczynka występowała na scenie. Kocha śpiewać i koncertować. Jest absolwentką szkoły muzycznej. Gra na gitarze klasycznej i fortepianie. Jej sposobem na oderwanie się od problemów, czy po prostu formą relaksu jest muzykowanie. Jest osobą lubiącą żyć intensywnie - kocha podróże, sport na świeżym powietrzu i wycieczki górskie. Nieustanna potrzeba działania sprawia, że chwyta się różnych pasji, nawet tych ryzykownych, a należy do nich Fire-show (teatr ognia). Nie boi się nowych wyzwań, wręcz je uwielbia. Współpracując z Domem Kultury w Pieńsku, czynnie bierze udział w kulturowych wydarzeniach swojego powiatu. Jest osobą radosną i pomocną, która nie lubi stać w miejscu i pragnie się ciągle rozwijać. Chce się uczyć i zdobywać doświadczenie. Jej największym marzeniem zawodowym jest prowadzenie wiadomości telewizyjnych. Pragnie być szczęśliwa i czuć, że jest potrzebna.

Zawsze uważała, że konkursy piękności to nie jej bajka - pewnie z powodu braku wiary, że dziewczyna z tak małej miejscowości może w nich coś osiągnąć.

Emilia Chrulenko
Wiele osób powtarzało mi: „Jesteś wysoka, naturalna i masz ciekawą urodę. Nadajesz się na modelkę”. Jednak zawsze podchodziłam z dystansem do tego typu wypowiedzi. Do pierwszego kroku w wyborach Miss namówiła mnie moja młodsza siostra. Chęć doznania czegoś nowego i spróbowania swoich sił na totalnie obcym gruncie spowodowało, że się odważyłam, gdyż głównym motywatorem wszystkich moich działań jest chęć rozwijania się i zmagania z nowymi wyzwaniami. Po licznych lokalnych konkursach postanowiłam spełnić swoje kolejne marzenie i wziąć udział w najbardziej prestiżowym konkursie piękności - Miss Polski. Już sam tytuł Miss Dolnego Śląska jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Wszystko potoczyło się tak szybko, że nie zastanawiałam się nad tym, jak daleko doszłam. Dopiero teraz uświadamiam sobie wagę tego wydarzenia i mam nadzieję, że godnie będę reprezentować swój region w ogólnopolskim finale.

Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Emilii? W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Emilia Chrulenko
Miss jest postrzegana nie tylko jako symbol piękna, ale przede wszystkim powinna być wzorem do naśladowania. Uroda jest ulotna, ale nasze zachowanie i postawa powinno być nieskazitelne i niezmienne. Poznanie prawdziwego piękna jest uwarunkowane rozmową z kandydatką, co daje możliwość poznania jej i dostrzeżenia tego, co powinna mieć przyszła Miss Polski. Mam nadzieję, że będzie ku temu okazja. Każdy tytuł wiąże się z odpowiedzialnością. Uważam, że moim walorem jest silna osobowość, stałe przekonania, chęć rozwijania się, bezkonfliktowość i komunikatywność. Jestem duszą artystyczną obytą ze sceną i publicznością. Z pewnością studia lingwistyczne (filologia angielska) spowodowały, że z chęcią i łatwością uczę się języków. Póki co angielskiego, niemieckiego i podstaw francuskiego. Te wszystkie atuty powodują, że jest mi łatwiej odnaleźć się w świecie.

Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Emilii na internetowych hejterów?

Krytyka jest zawsze potrzebna, byle była konstruktywna i podparta dobrą argumentacją. Niestety wiele osób ponoszą emocję. Piękno to pojęcie względne, ale konkursy Miss to nie tylko sprawa urody, ale także osobowości, pasji i intelektu. Jestem silną osobą, więc staram się nie przyjmować wszystkimi negatywnymi opiniami. Wiem, czego chcę od życia i staram się realizować oraz spełniać swoje pasje i marzenia. Wszystko, co robię, chcę by przynosiło mi i moim bliskim radość. W świecie mody i konkursów piękności jestem ceniona za moją 'nietypową' urodę, a przede wszystkim charakter. Krytyczne wypowiedzi w większości mnie motywują do dalszej pracy. Wierzę w to, że nowo poznane osoby odbierają mnie pozytywnie i cenią moją osobowość. Oprócz krytyki spotyka mnie wiele miłych słów ze strony mieszkańców mojej miejscowości i osób, których wcześniej nie znałam. Cudowne jest to, że są ludzie, którzy wspierają jakiekolwiek działania młodych osób z mojego regionu - to jest bardzo motywujące.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / ardtfoto 24 / archiwum Emilii Chrulenko


 KLAUDIA LAWRENC * Miss Ziemi Radomskiej 2014
Klaudia Lawrenc
ma 19 lat, mieszka w Radomiu. Uczęszcza do Zespołu Szkół Skórzano- Odzieżowych Stylizacji i Usług w Radomiu na profilu technik fryzjer. Jest tegoroczną maturzystką. W przyszłości chce studiować kosmetologię w Lublinie lub Wrocławiu. Interesuje się modą, wizażem, fryzjerstwem oraz kosmetologią. Jej marzeniem jest powrócić do trenowania tańca towarzyskiego, który ćwiczyła 6 lat. Jej plan na przyszłość, to otworzenie profesjonalnego salonu fryzjersko-kosmetycznego. Wolny czas spędza aktywnie, najczęściej biega ze swoim chłopakiem Patrykiem, który ją bardzo wspiera w utrzymywaniu kondycji. Lubi grać w siatkówkę oraz jeździć na rowerze. Uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi - zazwyczaj są to spacery oraz pyszna kawka w ulubionej kawiarence w Radomiu. Jaka jest ? Jest przede wszystkim sobą.

Klaudia Lawrenc
Na start w konkursie Miss Polski nikt jej nie namawiał, sama chciała spróbować czegoś nowego i teraz jest bardzo szczęśliwa, że zaszła tak daleko.

Do finału Miss Polski zakwalifikowałam się dzięki zwycięstwu w regionalnym konkursie Miss Ziemi Radomskiej. Gdy oglądałam z mamą konkursy piękności w telewizji, zawsze marzyła mi się korona tej najpiękniejszej, a teraz to marzenie może się spełnić. Moją największą motywacją do udziału w wyborach, jest możliwość reprezentowania Polski na konkursach międzynarodowych oraz podróżowania. Uwielbiam zwiedzać różne kraje, poznawać kulturę i historię danego państwa. Poza tym konkurs Miss Polski to wspaniała przygoda, o której nie da się zapomnieć. Poznałam tu wspaniałych ludzi oraz nawiązałam nowe przyjaźnie.

Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Klaudii? W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Klaudia Lawrenc
Chcę przekonać jury przede wszystkim swoją naturalnością oraz pozytywnym nastawieniem. Jestem określana przez moich przyjaciół jako ‘śmieszka’, jestem bardzo radosna i uśmiechnięta. Wyróżniam się również inteligencją, odpowiedzialnością i pewnością siebie i to są moje mocne strony, które mogą przekonać jury.

Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Klaudii na internetowych hejterów?

Wszyscy, którzy pojawiają się w mediach i są rozpoznawalni, są narażeni na krytykę i jest to nieuniknione. Jeśli zdobędę koronę Miss Polski, na pewno i ja spotkam się z krytyką, ale poradzę sobie z tym, ponieważ mam silną osobowość i nie przejmuję się negatywnymi komentarzami skierowanymi w moją stronę. Zazdrość trzeba ignorować.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / archiwum Klaudii Lawrenc NATALIA ŁUKASZEWSKA * Zgłoszenie Internetowe 2014
Natalia Łukaszewska
ma 19 lat. Reprezentuje województwo zachodniopomorskie, pochodzi ze Szczecina. Jest tegoroczną absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Po wieloletniej nauce uzyskała tytuł dyplomowanej altowiolistki. W szkole artystycznej nauczyła się współpracy w grupie, współtworząc różnorakie festiwale, konkursy i koncerty, co pomaga jej dobrze współpracować z koleżankami podczas zgrupowań. W tym roku rozpoczyna studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Wolny czas spędza ze znajomymi. Bardzo lubi również aktywny wypoczynek - w zimie uwielbia jeździć na nartach. 

Natalia Łukaszewska
Do udziału w konkursie Miss Polski namówiły ją najbliższe osoby.

Moi najbliżsi mnie motywują i dają mi duże wsparcie. Myślę, że reprezentowanie Polski podczas międzynarodowych konkursów piękności, byłoby dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Podróżując mogłabym poznawać różne kultury i obyczaje innych krajów. To też mnie motywuje do dalszej rywalizacji w kolejnych etapach konkursu.

Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Natalii? W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Natalia Łukaszewska
Gdyby mi się powiodło i mogłabym reprezentować Polskę na konkursie Miss World, byłoby to dla mnie ogromne wyróżnienie i dałabym z siebie wszystko, żeby oczarować międzynarodowe jury swoją skromnością, naturalnością i nieschodzącym z twarzy uśmiechem. Uważam, że tymi argumentami przekonam do siebie również ogólnopolskie Jury.

Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Natalii na internetowych hejterów?

Każda krytyka, która kierowana jest pod moim adresem, wywołuje smutek, ale radzę z tym sobie. Dla mnie krytyka jest bardzo motywująca. Ze złych komentarzy trzeba umieć wysnuwać odpowiednie wnioski, pamiętając jednocześnie o swoich przekonaniach.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / ardfoto 24 / archiwum Natalii Łukaszewskiej MARTA GOCKOWSKA * 1 Wicemiss Ziemi Pomorskiej 2014
Marta Gockowska
ma 22 lata. Jej rodzinne miasto to Tczew. Ukończyła Uniwersytet Gdański, posiada licencjat z kierunku Zarządzanie, specjalność Inwestycje i nieruchomości. Odbyła staż w Sądzie Rejonowym w Tczewie. Obecnie mieszka w Toruniu, gdzie studiuje na drugim roku prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Jej marzeniem jest zostać w przyszłości adwokatem. Wolny czas stara się spędzać aktywnie, gdyż bardzo lubi sport. W tym sezonie rozpoczęła naukę pływania na kitesurfingu. 

Jak do tej pory udział w konkursie Miss Polski uważa za największą przygodę w swoim życiu, choć rozpoczęła się ona zupełnie przypadkowo i nie był to zaplanowany krok.

Marta Gockowska
Casting do regionalnego konkursu odbywał się w moim rodzinnym mieście. Po namowach rodziców postanowiłam spróbować. Później wszystko potoczyło się bardzo szybko. Najpierw uzyskałam tytuł Miss Polski Powiśla i Kociewia w regionalnym konkursie. Kolejnym etapem były wybory wojewódzkie, gdzie zostałam 1 Wicemiss Polski Ziemi Pomorskiej. Później szczęśliwie przeszłam przez ogólnopolski ćwierćfinał Miss Polski w Warszawie i półfinał w Kozienicach i znalazłam się wśród 25 finalistek Miss Polski. Każdy etap konkursu był wyjątkowy i przy każdym towarzyszyły mi ogromne emocje. Nie biorę udziału w tej imprezie ze względu na popularność, czy cenne nagrody. Sama możliwość poznawania nowych ludzi, sprawdzenie siebie w wielu różnych stresujących sytuacjach jest ogromnym doświadczeniem, które na pewno będzie procentowało w przyszłości. Wiele mogłam się tutaj nauczyć.

Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Marty? W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Marta Gockowska
Każda z finalistek jest wyjątkowa, dlatego trudno odpowiedzieć mi na to pytanie. Postaram się zaprezentować swoją osobę jak najlepiej i zapraszam wszystkich na galę finałową Miss Polski 2014 już 7 grudnia w Krynicy Zdrój.

Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Marty na internetowych hejterów?

Organizatorzy konkursu Miss Polski zorganizowali nam specjalne warsztaty, jak radzić sobie z krytyką i negatywnymi komentarzami na swój temat. Już po pierwszej publikacji internetowej, zaraz po konkursie regionalnym, spadła na mnie internetowa krytyka. Większość „hejtów” to anonimowe komentarze. Na początku czytałam wszystkie i było mi naprawdę przykro. Jednak po pewnym czasie przestało mnie to interesować i potrafiłam się od tego „odciąć”. Każdy ma prawo do swojego zdania, jedni będą popierać, inni krytykować. Najważniejsze dla mnie jest zdanie rodziny, przyjaciół i tylko z ich opinią się liczę, gdyż mam do nich zaufanie i wiem, że są wobec mnie szczerzy.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / Krzysztof Szydłowski / archiwum Marty Gockowskiej


Z O B A C Z  P O Z O S T A Ł E  G R U P Y  F I N A L I S T E K
GRUPA 1  *  GRUPA 2  *  GRUPA 3  *  GRUPA 4  *  GRUPA 5 *

Zobacz również wyjątkową galerię Finalistek - Dzień Postaci z Bajki