niedziela, 19 października 2014

Finalistki Miss Polski 2014 - Prezentacja gr.5

To już ćwierć wieku!!! Tak, tak. Konkurs Miss Polski obchodzi w tym roku swój jubileusz. Mija 25 lat kiedy wybrano pierwszą Miss Polski. I z tej okazji 7 grudnia podczas Gali Finałowej w Krynicy-Zdrój o tytuł Miss Polski 2014 będzie walczyć... 25 Finalistek! Poznajcie je... !!! 


Dziś oficjalnie kończymy naszą prezentację kandydatek do tytułu i korony Miss Polski 2014. Czy nową Miss zostanie jedna piękność z naszej ostatniej grupy? O tym dowiemy się 7 grudnia. Oto Grupa 5: Karolina Trepka, Karolina Labuda, Sandra Muzalewska, Anna Stebnowska, Katarzyna Gajewska.


 KAROLINA TREPKA * Miss Beskidów 2014
Karolina Trepka
ma 19 lat. Mieszka w Myszkowie, który jest jej rodzinnym miastem. W tym roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące, a w przyszłym roku planuje podjąć studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od dziecka jej pasją i zajęciem, z którego czerpie ogromną radość, jest piłka siatkowa. Obecnie gra w klubie siatkarskim MKS Sokół Radzionków. Jest to zajęcie, któremu poświęca większość swojego wolnego czasu i które nieustannie pozwala jej się rozwijać. Jest osobą otwartą, dlatego bardzo lubi zawierać nowe znajomości. Uwielbia podróżować i ciągle zdobywać nowe doświadczenia. Z życia stara się czerpać jak najwięcej i uważa, że trzeba je przeżyć najlepiej, jak tylko potrafimy. W spokojne, leniwe wieczory uwielbia oglądać filmy oraz pochłaniać :) książki.

Udział w konkursie Miss Polski był decyzją spontaniczną, kolejne sukcesy niespodzianką, ale właśnie dlatego przyniosły jej tak wiele radości i satysfakcji z samej siebie.

Karolina Trepka
Startując w konkursie Miss Zimy 2014 organizowanym w Zawierciu, otrzymałam nagrodę specjalną od właścicielki agencji modelek Grabowska Models Pani Lucyny Grabowskiej, która to umożliwiła mi wystartowanie w konkursie Miss Beskidów 2014, który wygrałam i otrzymałam tytuł Miss Beskidów 2014. W ten sposób zaczęła się moja przygoda z konkursem. Podczas moich zmagań w kolejnych etapach, zawsze wspierała mnie moja rodzina, w której znajdowałam oparcie. Udział w konkursie Miss Polski dał mi możliwość sprawdzenia samej siebie i moich możliwości na wielu płaszczyznach. Dzięki niemu jestem bardziej pewna siebie i na pewno więcej się uśmiecham :). Poznałam wiele fantastycznych osób, z którymi spędziłam wspaniałe chwile. Miss Polski to także dużo przygód, nowych doświadczeń, ciekawych wyjazdów, po których wspomnienia zostają na całe życie.

Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Karoliny? W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Karolina Trepka
Byłabym bardzo dumna mogąc reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Jest to jednak uzależnione od zaufania osób organizujących ten konkurs i całej Polski. A na takie zaufanie na pewno trzeba sobie zapracować. Uważam, że moim największym atutem jest to, że zawsze jestem sobą. Nigdy nie udaję kogoś, kim nie jestem. Jeżeli coś mówię, mówię to ze szczerego serca. Mam pogodne usposobienie i lubię ludzi. Jestem otwarta na ludzkie cierpienia i radości. Nigdy nie omijam człowieka, który potrzebuje pomocy. Dużo radości sprawia mi, jeżeli mogę komuś pomóc, czy służyć dobrą radą. Uważam, że to co dajemy od siebie drugiemu człowiekowi, wraca do nas ze zdwojoną siłą.

Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Karoliny na internetowych hejterów?

Każda osoba publiczna narażona jest na ocenę jej dobrych i złych stron z punktu widzenia określonych wartości, zachowań, wypowiedzi, działań. Zdaję sobie z tego sprawę, że jeżeli zostałabym Miss Polski, na pewno byłabym "pod lupą" nie tylko zawodowych krytyków, ale również większości Polaków. Dlatego startując w takim konkursie trzeba zawsze być sobą, skupić się na swoich najmocniejszych atutach i pokazać się z jak najlepszej strony. Nawet jeżeli pojawiają się negatywne komentarze, a takie są zawsze, trzeba znaleźć do nich dystans. Bywa, że mimo najlepszych chęci, możemy się potknąć. To, że krytyce podlega jakiś fragment naszej pracy, nie oznacza, że wszystko co robimy, jest złe. Dlatego w niektórych sytuacjach trzeba uwierzyć w siebie, poprawić słabe ogniwo i przeć do przodu, ucząc się na własnych błędach.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / Foto Jurczak / Magdalena Tarach / archiwum Karoliny Trepki


 KAROLINA LABUDA * Miss Ziemi Pomorskiej 2014
Karolina Labuda
ma 24 lata. Pochodzi z niewielkiej miejscowości Jasień. Na co dzień pracuje jako fryzjer, bardzo kocha swoją pracę, którą wykonuje w 100% z pasją. Jej zainteresowania to głównie fryzjerstwo, ale także moda. Jej największym marzeniem jest własna działalność związana z jej zawodem, ale również występowanie w pokazach mody. W wolnym czasie spotyka się z przyjaciółmi, jest osobą aktywną, lubi jazdę na rowerze, a najbardziej długie spacery z psem:) Ale lubi też poleniuchować i obejrzeć jakiś ciekawy film. Jest osobą kontaktową, otwartą, błyskotliwą, uśmiechniętą, dobrze wiedzącą, czego oczekuje od życia.

Karolina Labuda
Znaleźć się w gronie najpiękniejszych Polek to dla niej ogromny zaszczyt, Jest dumna i szczęśliwa, że może godnie reprezentować województwo pomorskie oraz miejscowość Jasień, z której pochodzi.

Swoją przygodę z Miss Polski zawdzięczam mojej mamie. To ona namówiła mnie do udziału w konkursie, to tak naprawdę dzięki mamie udało mi się pokonać z pomyślnością wszystkie konkursowe etapy. Wierzyła we mnie i trzymała kciuki. Wybory Miss Polski traktuję jako wielką przygodę w moim życiu, dzięki nim poznałam wielu wspaniałych ludzi i wspomnienia związane z tym konkursem pozostaną do końca życia w mojej pamięci.

Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Karoliny? W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Karolina Labuda
Już samo dojście do ogólnopolskiego finału dało mi dużo satysfakcji i pewności siebie. Bez względu na werdykt, jestem i tak dumna i bardzo szczęśliwa, że mogę brać udział w tak pięknym wydarzeniu. Moim zdaniem, aby przekonać do siebie jury, trzeba być osobą szczerą, pewną siebie, uśmiechniętą, komunikatywną i przede wszystkim po prostu być sobą. Piękna twarz i figura to najważniejsze atuty Miss Polski, bo w końcu to konkurs piękności, ale ważne jest również to, co mamy w sercu, jakimi ludźmi jesteśmy. Gdybym przekonała jury i dane by mi było reprezentować nasz wspaniały kraj na konkursie międzynarodowym, byłabym bardzo szczęśliwa i dumna.

Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Karoliny na internetowych hejterów?

Nie tylko osoby publiczne, ale każdy człowiek jest narażony na krytykę w życiu codziennym, niestety nikt z nas się przed nią nie uchroni. Najlepszą receptą to być po prostu sobą, bez względu na to, co ktoś myśli na dany temat lub sytuację w jakiej się znajdujemy. Każdy człowiek wie, co robi i czasem na niektóre rzeczy trzeba "przymknąć oko". Jeśli sądzę, że to, co robię nie jest złe, nie biorę sobie krytycznych uwag, aż tak głęboko do serca, czasem bez żadnych powodów możemy być oceniani krytycznie i niestety trzeba się do tego przyzwyczaić. Najlepszą obroną to 100% uśmiech na twarzy.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / Głos Pomorza / archiwum Karoliny Labudy


 SANDRA MUZALEWSKA * 1 Wicemiss Kujaw i Pomorza 2014
Sandra Muzalewska
ma 22 lata i jest rodowitą torunianką. Studiuje na III roku historii sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, natomiast z wykształcenia jest Technikiem Organizacji Reklamy. Jej największą pasją jest moda, a największym marzeniem zostać projektantką mody. W wolnym czasie prowadzi bloga modowego: sandramuzalewska.blogspot.com, na którym obecnie można zakupić oryginalne muchy dla pupili, ale niebawem będą dostępne pojedyncze egzemplarze projektów Sandry. Sama bowiem projektuje ona i później wykonuje swoje kreacje, więc bardzo dużo czasu spędza w pracowni krawieckiej.

Sandra Muzalewska
Niczego w życiu nie planuje, więc również jej udział w konkursie Miss Polski był bardzo spontaniczny i przypadkowy.

O castingu regionalnym dowiedziałam się tego samego dnia, w którym się odbywał i poszłam na niego za namową koleżanki, z czego bardzo się cieszę. Później wszystko potoczyło się błyskawicznie. Trafiłam na 25-lecie konkursu Miss Polski i już nic lepszego nie mogło mnie chyba spotkać! W tym roku mamy sporo atrakcji i wyjazdów. Choć to jeszcze nie koniec i gala finałowa dopiero przede mną, to już teraz mogę powiedzieć, że konkurs mi bardzo pomógł, szczególnie rozmowy z coachem Humaneo. Dzięki nim założyłam bloga i nauczyłam się systematyczności. Moją największą motywacją do startu w kolejnych etapach jest przygoda!

Sandra Muzalewska
Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Sandry? W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Są różne definicje piękna. Dla jednych najważniejszy jest wygląd, dla innych dusza. Myślę, że bycie sobą będzie najlepszym rozwiązaniem, a oprócz tego chciałabym zarazić wszystkich swoją pozytywną energią :)

Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Sandry na internetowych hejterów?

Każdego dnia jesteśmy narażeni na krytykę. Jedni są mniej inni bardziej na nią odporni. Wiadomo, że każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, lecz jeśli ktoś zna swoją wartość to nie będzie się tymi negatywnymi przejmował. Jestem jedną z tych właśnie osób, które nie przejmują się krytyką. Robię swoje i idę do przodu - to jest najlepsze rozwiązanie :)

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / archiwum Sandry Muzalewskiej ANNA STEBNOWSKA * - Zielona Karta Ziemi Lubelskiej 2014
Anna Stebnowska
ma 22 lata i pochodzi z Białej Podlaskiej. Aktualnie jest studentką drugiego roku studiów magisterskich na kierunku Turystyka i Rekreacja. Podróżowanie oraz sporty wodne stały się jej pasją. W przyszłości zamierza zostać instruktorem kitesurfingu.

Konkurs Miss Polski zawsze ją fascynował i ciekawił. Ostatecznie zdecydowała się wziąć w nim udział.

Anna Stebnowska
Start w konkursie był niezaplanowany, dowiedziałam się o eliminacjach przez przepadek. Każda z finalistek chciałaby zostać uhonorowana tytułem Miss Polski 2014. Myślę, że osiągnięcie tego pozwoliłoby mi na doświadczenie niesamowitej i największej jak do tej pory przygody.

Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Ani? W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Anna Stebnowska
Jednym z moich największych atutów jest osobowość jaką posiadam, a konkretnie wiara w ludzi, pozytywne nastawienia do świata i nieskrywany optymizm. Nie chcę mówić o swoich zewnętrznych walorach, ponieważ uważam, że fakt zostania finalistką Miss Polski mówi sam za siebie. Uważam, że w konkursach piękności wygląd zewnętrzny stanowi bardzo ważny element, ale moim zdaniem charakter i osobowość są równie ważne.

Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Ani na internetowych hejterów?

Krytyka jest nieodłącznym elementem dzisiejszego świata. Kiedy decydujemy się na jakieś działanie, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze będzie się to podobało wszystkim.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / ardfoto 24 / archiwum Anny Stebnowskiej KATARZYNA GAJEWSKA * - Miss Warmii i Mazur 2014
Katarzyna Gajewska
20-letnia olsztynianka, studentka Inżynierii Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Typowa słowianka. W jej żyłach płynie polsko-ukraińska krew. Największym marzeniem jest kontynuować rozpoczętą kilka lat temu pracę dziennikarki telewizyjnej oraz rozwijać się wokalnie. Od najmłodszych lat uwielbiała śpiewać, swoje umiejętności szkoliła na indywidualnych lekcjach śpiewu oraz w szkole Wokalno-Aktorskiej w Krakowie. W wolnych chwilach poświęca się swojej pasji, jaką jest jazda jeepem po bezdrożach i lasach - tzw. off road. Jest miłośniczką zwierząt. Każdą wolną chwile poświęca na pieszczoty swoich zwierząt: pieska BOBO oraz kota Kapselka. W przyszłości chciałaby mieć hodowlę pomeranianów. Jest zakochana w tej rasie psów. Codziennie rano ładuje swoje akumulatory uprawiając jogging. Tym samym dbam o figurę i uzupełnia endorfiny, które wyzwalają na jej twarzy uśmiech od ucha do ucha na resztę dnia :)

Katarzyna Gajewska
Największą motywacją do udziału w konkursie Miss Polski jest dla niej sam start i możliwość uczestnictwa w tym wielkim i prestiżowym przedsięwzięciu, ale ponieważ jedną z jej pasji są również podróże, ekscytuje ją potencjalna możliwość repetowania Polski na konkursach międzynarodowych.

W grudniu 2013 roku moja przyjaciółka zaprosiła mnie do Płocka na finał Miss Polski. W ostatniej chwili zdecydowałam się na tę podróż, by zobaczyć po raz pierwszy wybory Miss na żywo. Występy kandydatek, ich kreacje, wspaniała muzyka, śliczna choreografia, ogromna i przepiękna scena z tysiącem kolorów oraz dużo znanych osobistości zrobiło na mnie niesamowite wrażenie i wtedy zrodził się w mojej głowie pomysł startu w zbliżających się castingach do konkursu. Postanowiłam zrzucić kilka zbędnych kilogramów i wzięłam udział w eliminacjach, by móc się sprawdzić. Po kilku doświadczeniach wiem, że udział w konkursie piękności powoduje przełamywanie swoich największych barier, pomaga oswoić stres i pokonać wszystkie słabości. Dzięki startom w kolejnych etapach, każda z nas nabiera pewności siebie, otwiera się na ludzi i świat.

Do korony Miss Polski, a później być może Miss World już tak blisko. Marzy o nich wiele dziewcząt, udaje się je zdobyć bardzo nielicznym. Jaka jest recepta Kasi? W jaki sposób chce przekonać najpierw ogólnopolskie, a później międzynarodowe jury, że jest najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Katarzyna Gajewska
Bardzo bym chciała, żeby jury przekonało się do mojej osoby poprzez to, jaka jestem. Jestem osobą pogodną, komunikatywną, dbającą o siebie i innych, zawsze dążę do obranego celu, lubię wyzwania. Jestem osobą bardzo wrażliwą na krzywdę innych, zwłaszcza bezbronnych. Moim największym atutem jest to, iż wszystko staram się robić jak najlepiej. Jestem perfekcjonistką.

Jednym z minusów bycia Miss Polski i związanej z tym popularności, jest narażenie na krytykę. Jaki jest sposób Kasi na internetowych hejterów?

Biorę sobie do serca tylko konstruktywną krytykę moich najbliższych i przyjaciół, gdyż wiem, że ich opinie są szczere i wartościowe. Anonimowymi opiniami w internecie nie należy się przejmować, gdyż ich autorami często kieruje zazdrość i zawiść.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Polski - Seweryn Cieślik / Krzysztof Szydłowski / Igor Drozdowski / archiwum Katarzyny Gajewskiej


Z O B A C Z  P O Z O S T A Ł E  G R U P Y  F I N A L I S T E K
GRUPA 1  *  GRUPA 2  *  GRUPA 3  *  GRUPA 4  *  GRUPA 5 *

Zobacz również wyjątkową galerię Finalistek - Dzień Postaci z Bajki