wtorek, 7 października 2014

Kubanka jest Miss Grand Intlernational 2014! Angelika Ogryzek w top 10!

Miss Grand Intl. 2014
W stolicy Tajlandii, Bangkoku, a dokładniej w Indoor Stadium Huamark zakończył się finał drugiej edycji konkursu Miss Grand International 2014 z udziałem 85 kandydatek. Od kilku tygodni mogliście śledzić zgrupowanie na naszej stronie i fanpage'u facebookowym Globmiss. Ostateczny werdykt zaskoczył!

Wielki sukces odniosła nasza reprezentantka Angelika Ogryzek Miss Polski 2011, która awansowała do ścisłej 10 najpiękniejszych kobiet. To naprawdę wspaniałe wyróżnienie. Dzięki temu sukcesowi Angelika jest automatycznie nominowana do tytułu Alicja 2014 - Delegatka Roku. GRATULUJEMY !!!

Podczas finału największą niespodzianką był skład finałowej 5, główne faworytki, które awansowały do top 10 (Tajlandia, Rosja, Polska) odpadły, a finał zasiliły swoją urodą miss: Australii, Etiopii, Kanady, Kolumbii i Kuby.

 
Top 2: Etiopia i Kuba | Top 5 od lewej: Kolumbia, Etiopia, Kuba, Australia, Kanada

Angelika Ogryzek
awans do Top 10
Za najpiękniejszą, ku zaskoczeniu, jurorzy uznali reprezentantkę Kuby, 27-letnią Daryanne Lees, dla której konkurs Miss Grand International był kolejnym z wielu, choć pierwszym międzynarodowym. Urodzona w Portoryko Daryanne brała udział w wyborach: Miss Nastolatek Portoryko, Miss World Portoryko, Miss Universe Portoryko, a także w Miss Florydy USA, bo aktualnie panna Lees mieszka w Stanach Zjednoczonych. Z urodzenia jest w połowie Kubanką. Ma 171 cm wzrostu. 

Drugie miejsce zajęła śliczna Miss Etiopii Hiwot Mamo, trzecie Miss Kanady Kathryn Kohut, czwarte Miss Australii Renera Thompson, a piąte Miss Kolumbii Monica Castaño Agudelo.

Pierwszy awans, czyli
Angelika Ogryzek w Top 20
/pierwsza od lewej/
Poza Polką w finałowej 10 były także reprezentantki: Haiti (Faworytka Globmiss podczas transmisji), Indonezji, Rosji i Tajlandii (główna faworytka konkursu pomimo, że odbywał się w jej kraju). Do top 20 awansowały także miss: Brazylii, Izraela, Japonii, Meksyku, Peru, Portoryko, Sri Lanki, Ukrainy, Wenezueli i Zjednoczonego Królestwa.

Konkurs transmitowany był w internecie, a sam finał w swojej formule był niemal 100% kopią konkursu Miss Universe, najazdy kamer, prezentacja finalistek, w słabszej wersji, w szczególności w doborze muzyki do prezentacji. Kilka pomysłów reżyserzy zapożyczyli z Miss World i Miss International.

Nowa miss przez rok będzie mieszkać w Bangkoku promując konkurs i jego kampanię "Stop The War" ("Zakończcie Wojnę").

Zdjęcia: Missosology