sobota, 18 października 2014

MISS POLONIA 1988 POZDRAWIA WAS I NAS !

W roku 1988 w Operze Leśnej wybrano szóstą, po wznowieniu konkursu, laureatkę tytułu Miss Polonia. Została nią prześliczna Joanna Gapińska ze Szczecina. Rok później był konkurs Miss Universe w Meksyku. Asia zajęła na nim najwyższe miejsce dla Polek - czwarte! Od tamtej pory minęło już 25 lat! A właśnie 25 lat temu nasza trójka: Kasia, Dominik i Ja pokochaliśmy wybory Miss. Joanna Gapińska została dla nas ikoną. Dlatego jest nam niezmiernie miło, że Miss Polonia 1988 dziś zna i docenia naszą stronę!

Joanna Gapińska, na stałe mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, odwiedziła w tym miesiącu ojczyznę. Zachwyciła swoją niezmieniającą się urodą prezenterów Dzień Dobry TVN. Polska na moment znów przypomniała sobie piękną Miss z czasów komuny, kiedy to Najpiękniejsze były prawdziwymi Gwiazdami. Ludzie stali w kolejkach by zdobyć ich autograf, czy kupić kalendarz, na których był ich wizerunek.

Asi nie zabrakło również czasu by spotkać się z osobą, dzięki której znów możemy ją podziwiać. Ewa Wojciechowska w 2007 roku poczyniła książkę "Miss Polonia... A jednak warto...". Podczas promocji zaprosiła laureatki tytułu. Miss Polonia'88 była wśród nich. To własnie wtedy mieliśmy po raz pierwszy okazję spotkać się z panią Joanną. A teraz otrzymaliśmy specjalne zdjęcie z jej autografem i dedykacją dla Was, fanów konkursu Miss Polonia i dla nas - Globmiss.

DZIĘKUJEMY!

  

 

Czy aktualne finalistki konkursu Miss Polonia 2014, którego finał odbędzie się 20 grudnia w Warszawskim Centrum EXPO XXI pójdą w ślady Joanny Gapińskiej? Czy zwyciężczyni tak jak ona zajmie wysokie miejsca na wyborach Miss Universe? Na odpowiedź musimy poczekać, ale my wiemy jedno na pewno. Już w ostatnim tygodniu października rozpoczniemy prezentację 25 kandydatek do tytułu Miss Polonia 2014!

LINK do programu DDTVN z Miss Polonia 1988.

zdjęcia: Globmiss promocja książki Miss Polonia A jednak warto / Ewa Wojciechowska