piątek, 17 października 2014

Od WOM przez Emiss po MissPassion - polskie fora internetowe

Okres końca XX i początku XXI wieku to moment kiedy w sieci pojawiły się pierwsze nieoficjalne, fanowskie strony poświęcone konkursom piękności. W 1998 roku powstało "Global Beauties", a już w 2001 "Świat Miss - World Of Miss" (WOM czyli dzisiejsze Globmiss, tak tak najmilsi w tym roku obchodzimy 13-e urodziny). Razem z nimi pojawiły się również fora internetowe, gdzie zainteresowani wyborami mogli wyrażać swoje zdanie. W polskiej sieci pojawiło się właśnie najmłodsze forumowe dziecko.


Pierwsze polskie forum należało do nas, czyli ówczesnego Świata Miss. I trwało przesz kilka lat. Z różnych powodów, ale przede wszystkim z braku czasu w ogarnięciu strony i forum, a także przez tzw. dzisiejszych hejterów czy trolli, zostało zamknięte, a w jego miejsce grupa młodych ludzi niezwiązanych ze Światem Miss otworzyła swoje forum i stronę - Emiss. Strona szybko upadła, ale forum radziło sobie dość dobrze. Do czasu. Zmieniono nazwę na MissForum, zmieniono zarządzających. I w tym miejscu nikt Ameryki nie odkryje, ale sukces forum leży właśnie w rękach moderatorów, jeśli potrafią pilnować porządku, bez wspierania jednych, a upominania drugich. No cóż. Czas pokazał, że to trudne zadanie. Spory, kłótnie doprowadziły, że nie każdy chciał mieć z tym coś wspólnego i tak kilkuletni użytkownik Emiss-MissForum postanowił wprowadzić na rynek internetowy własne miejsce dyskusji o wyborach miss.

Rok 2014. Narodziny MissPassion. Właściciel: Ironic. 
Gdy odwiedzamy nowe polskie forum to co zauważamy na początku to nowoczesny wygląd i po krótkim zapoznaniu ze stroną główną - przejrzystość. Wiemy również, że właściciel, który przedstawia się jako Ironic, jest odpowiednio nastawiony do swojego projektu. Ma zapał, ale nie słomiany. Życzymy Ironic'owi, oraz osobom z nim współpracującym wytrwałości w swoich założeniach i celach. Nowemu forum rozwoju i popularności, a przede wszystkim użytkowników chcących i umiejących dyskutować o polskich i światowych konkursach, a także ich uczestniczkach w sposób kulturalny! Bez trolli!

Globmiss chętnie wspiera nowe fanowskie przedsięwzięcia, dlatego też zapraszamy i zachęcamy wszystkich naszych Czytelników do odwiedzenia i zalogowania się na MissPassion |link|

tekst artykułu: Dawid Baraniak