poniedziałek, 20 października 2014

Projekt stroju narodowego Miss Polski 2013 na Miss World 2014

Około 130 najpiękniejszych kobiet świata już z końcem listopada pojawi się w Londynie. Każda będzie mieć jeden cel: zdobyć koronę Miss World 2014! Wśród nich nie zabraknie reprezentantki naszego kraju. Miss Polski 2013 Ada Sztajerowska jest przygotowywana do tego maratonu piękna z niezwykłą starannością. 

Jej regionalna opiekunka Małgorzata Pakuła wraz z organizatorem krajowym Miss Polski wkładają całą swoją energię i możliwości by Ada w Londynie świeciła jak najjaśniej. Już w sierpniu pisaliśmy o projekcie sukni wieczorowej, a dziś mamy przyjemność zaprezentować Wam projekt stroju narodowego!

Jego projektantką, podobnie jak sukni wieczorowej, jest Oxana Pastushka. Wyjątkowy strój inspirowany jest polskim godłem. Tworząca go sukienka, mieniąca się kamieniami Swarovskiego, jest z naszywanych selekcjonowanych białych piór w ilości... 2500 !!! Skrzydła również stanowią pióra z misternym laserowym wykończeniem. Na głowie jak na królową przystało Ada będzie mieć złotą koronę z motywem polskiej biało-czerwonej flagi. Korona według projektu przypomina tę jaka znamy z rycin króla Polski Kazimierza Wielkiego.

Od kilku już lat podczas finału Miss World stroje narodowe prezentowane są podczas części zwanej "Tańce świata". Czy polski orzeł zostanie doceniony przez organizatorów tego najważniejszego konkursu piękności? Wierzymy, że tak i czekamy na ostateczny wynik obu projektów Oxany Pastushki - sukni wieczorowej i stroju narodowego. Niech Ada "wzleci" jak najwyżej w finale Miss World 2014!

Miss World 2013 - Tańce Świata

Ada Sztajerowska wylatuje do Londynu już 18 listopada. Finał Miss World odbędzie się 14 grudnia. Na dniach możemy spodziewać się oficjalnej publikacji materiałów video: prezentacji Ady, oraz filmu promującego jej działalność charytatywną. Filmik stworzono na potrzeby jednego z konkursów poprzedzających finał Miss Świata - Beauty with a Purpose (Piękno w szczytnym celu).

info: Małgorzata Pakuła, organizator Miss Polski Ziemi Łódzkiej
zdjęcie: Oxana Pastushka / Globmiss