niedziela, 2 listopada 2014

Finalistki Miss Polonia 2014 - Prezentacja gr.1


Do grona finalistek konkursu Miss Polonia 2014 wybrano te, które zakwalifikowały się do edycji w 2013 roku, ale ze względu na słabą sytuację w biurze konkurs się nie odbył, oraz 5 dziewczyn z eliminacji roku 2014. Oto grupa 1: Sandra Kalinowska, Marta Wyczyńska, Angelika Majewska, Dominika Walo.


SANDRA KALINOWSKA 25 lat, Szczecin
Chciałaby otworzyć salon kosmetyczny w Szczecinie. Ostatnio dzięki tacie została fanką golfa, ale także uwielbia chodzić na siłownię oraz godzinami grać w X-boxa. Jej marzeniem jest podróżowaniu po kraju. Ma nadzieję, że uda jej się zwiedzić z Narzeczonym również wszystkie wymarzone egzotyczne kraje.

  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?

Start w konkursie Miss Polonia 2013/14 to czysty przypadek. Pewnego dnia stwierdziłam, że wyślę zgłoszenie do agencji modelek w Warszawie. Po jakimś czasie zadzwoniono do mnie z informacją, że był u nich w siedzibie I etap castingu Miss Polonia i że jeden z organizatorów zobaczył moje zdjęcia, spodobałam się i zostałam zaproszona na II etap castingu w Warszawie. Po chwili namysłu stwierdziłam: „Czemu nie? Być może to moja ostatnia szansa?” Zgodziłam się zatem i pojechałam na casting. Po tygodniu otrzymałam telefon, że dostałam się do ścisłego finału Miss Polonia 2013/14. Ucieszyłam się ogromnie. Uważam, że taki prestiżowy konkurs może pomóc w zrobieniu kariery. Od zawsze marzyłam o tym, żeby dostać się do finału Miss Polonia i wystąpić w telewizji. Moje marzenie się spełniło… Jeżeli wygrałabym, chciałabym godnie reprezentować Polskę na międzynarodowej arenie. 

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia? 

Tytuł Miss Polonia to nie tylko korona, ale także ciężka praca, jaka czeka po wygranym konkursie. Korona natomiast daje wiele możliwości, jest szansą dla samej dziewczyny, żeby poznała siebie, nabrała pewności siebie oraz nauczyła się nowych rzeczy, które na pewno pomogą jej w przyszłości. 

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu? 

Przede wszystkim, na pewno będę sobą, nie będę nikogo udawała. Chciałabym, żeby jury poznało mnie taką, jaką jestem. Myślę, że moim największym atutem jest uśmiech. Uwielbiam się śmiać i jestem pozytywną osobą. Mam nadzieję, że tym oczaruję jurorów.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: Marcin Haczyk / archiwum Sandry Kalinowskiej


MARTA WYCZYŃSKA 25 lat, Toruń
Od trzech lat mieszka w Warszawie. Mówi o sobie, że jest przeciętną kobietą z dużym apetytem na życie. Najlepiej smakuje jej świat, kiedy pływa na kitecie przy pięknych plażach, z mocnym wiatrem. Na co dzień delektuje się swoją pracą modelki, którą zajmuje się od 10 lat. Wolnego czasu ma niewiele… Kiedy znajdzie chwilę na oddech, rusza w stronę dworca PKP wybierając kierunek Toruń, by spędzić czas z rodziną. Jej marzenia zmieniają się wraz z jej emocjami… Bywa, że marzy o spokoju.. tak po prostu, jak każdy. Czasem sięga marzeniami nieco dalej i wtedy chciałaby być prezenterką telewizyjną… A gdy pojawi się kiepski nastrój, wraca do dzieciństwa, czasów, kiedy miała 5 lat i bajki o Kopciuszku… Marzy wtedy o kryształowych pantofelkach, zamku, księciu z bajki i tych koronkowych sukienkach…


Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?

Decyzja o udziale w konkursie Miss Polonia jest nieprzypadkowa.. Z pełną dojrzałością chcę się zmierzyć z tak dużym wyzwaniem, jakim jest udział w tej imprezie. Motywacją jest dla mnie kolejne doświadczenie, chęć podzielenia się z innymi wartościami, które są dla mnie istotne, jak i uczenie się od innych tego, czego jeszcze nie wiem. Jestem modelką od 10 lat. Udział w konkursie jest kontynuacją i rozwojem mojej pracy, która ma dla mnie duże znaczenie! Jeżeli kocha się swoją pracę i wykonuje się ją z pasją - otwierasz serce i jesteś w stanie zmieścić w nim więcej i więcej… Dlaczego nie tytuł Miss Polonia?

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia?

Tytuł Miss Polonia jest bardzo zobowiązujący. Nie śmiałabym startować w konkursie, nie mając pewności, że jestem przygotowana by reprezentować Polskę nie tylko jako najpiękniejsza Polka, ale jako mądra, dojrzała kobieta.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Nie chcę nikogo przekonywać do tego, że to ja jestem właśnie odpowiednią kandydatką do tytułu Miss... Jest wiele osób decydujących o tym wyróżnieniu i każdy szuka ideału, a trudno sprostać wyobrażeniom tak wielu ludzi naraz. Jednak nie wyklucza to faktu, że moja pewność siebie, przebojowość, praca modelki i chęć bycia kimś więcej w sposób, którego się nie powstydzę, otworzyły przede mną możliwość udziału w tak wspaniałym wydarzeniu. Gdybym to ja dostąpiła zaszczytu tytułu Miss Polonia, ufam że nie byłby on przypadkowy. Kto wie, być może wypełniam swoje przeznaczenie?

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: archiwum Marty WyczyńskiejANGELIKA MAJEWSKA 20 lat, Lublin
Studiuje dietetykę na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Jej pasją jest zdrowe odżywianie oraz fitness, a w szczególności trening z obciążeniem. Regularnie trenuje na siłowni, aby jej ciało było silne, jędrne i proporcjonalne. Odżywia się zdrowo i naturalnie, dzięki czemu jedzenie sprawia jej ogromną przyjemność. W codziennej diecie stara się dostarczać swojemu organizmowi niezbędne witaminy i makroskładniki. W przyszłości chciałaby zostać dietetykiem oraz trenerem personalnym aby pomagać ludziom zmieniać siebie i ich życie na zdrowsze, lepsze. Od zawsze była osobą muzykalną i śpiewała. Najbardziej uszczęśliwia ją uwielbienie, czyli śpiewanie na chwałę Bogu. Jest osobą głęboko wierzącą. Jezus zajmuje w jej życiu najważniejsze miejsce. Wie, że jest przy niej w każdym momencie, pomaga jej i prowadzi właściwymi ścieżkami. Zawsze stara się podążać za Jego głosem, kierować się miłością i być dobrą dla otaczających ją osób. Z jej pozostałych zainteresowań, bardzo ciekawi ją historia Powstania Warszawskiego i walczących w okupowanej Polsce młodych ludzi. Często ogląda filmy o tej tematyce, a „Czas honoru” to zdecydowanie jej ulubiony serial.

  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?

Wzięcie udziału w konkursie Miss Polonia było bardzo spontaniczne. Zdecydowałam się na ten krok, ponieważ pragnęłam przeżyć coś innego, wyjątkowego oraz poznać nowych, ciekawych ludzi. Moje pragnienia się spełniły. Bardzo zaprzyjaźniłam się z dziewczynami, stale utrzymujemy kontakt i spotykamy się. Wybory regionalne były dla mnie wspaniałą i owocną przygodą, której nie zapomnę do końca życia. Nie spodziewałam się, że moja droga z Miss Polonia będzie trwała dalej. Jestem bardzo szczęśliwa, że zostałam wybrana jedną z finalistek tego konkursu.

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia?

Miss Polonia jest według mnie najbardziej prestiżowym wśród konkursów piękności w Polsce. Uosabia on naturalne piękno zewnętrzne, jak i bogactwo wewnętrzne kobiety. Miss Polonia to kobieta wyjątkowa, która poza niebanalną urodą posiada również nieskazitelny charakter, mądrość i piękne serce.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

W finałowym etapie Miss Polonia będę, tak jak dotychczas, po prostu sobą. Jedną z moich zasad jest to, aby nigdy nikogo nie udawać, nie nosić „masek”, nie ukrywać swoich wad, które tak naprawdę są naszymi zaletami. Każda z nas, finalistek konkursu, jest inna i wyjątkowa w swoim rodzaju. Chcę, aby jurorzy oraz widzowie poznali mnie, mój charakter i moją duszę jak najlepiej. Chciałabym, aby poza moim wyglądem zewnętrznym, zobaczyli także moje wnętrze, bo to ono stanowi naszą wartość i kształtuje osobowość kobiety. Będę naturalna, radosna i uśmiechnięta. Będę tą samą Angeliką, którą jestem każdego dnia :)

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: archiwum Angeliki Majewskiej


DOMINIKA WALO 20 lat, Grodzisk Mazowiecki
Studentka II-go roku zarządzania ze spec. marketing i PR w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. W przyszłości myśli również o studiowaniu psychologii. Chciałaby też zgłębiać wiedzę na temat sportu, zdrowia i odżywania. Jest bardzo wiele rzeczy, które ją interesują. Kocha sport, jest z nim związana właściwie całe życie, w dzieciństwie chodziła na lekcje jazdy konnej, przez wiele lat ćwiczyła karate, taniec towarzyski i nowoczesny, a obecnie trenuje fitness w każdej możliwej formie i biega. Uwielbia czytać dobre książki, fascynują ją muzyka i film - to wszystko sprawia, że jej życie ma sens, inspiruje ją i napędza. Kocha podróże, marzy o zwiedzeniu Japonii wraz z wyspą Okinawą oraz Indii. Mówi o sobie, że wyróżnia ją ogromna wrażliwość i lojalność wobec bliskich, to oni są na pierwszym miejscu w jej życiu. Jest osobą towarzyską, ma swoje zdanie, wyznaje kilka wartości i nigdy nie zrobi nic wbrew sobie. Jej autorytetem od lat jest Audrey Kathleen Hepburn-Ruston, którą podziwia za to, że była wielkim człowiekiem z gołębim sercem, kobietą z charyzmą i klasą, ikoną stylu, niezwykle skromną osobą, wieloletnią działaczką UNICEF-u, wzorem do naśladowania, od którego można czerpać inspiracje do działania i który dla Dominiki pozostanie nieśmiertelny. 


Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia? 

Moja przygoda z konkursem Miss Polonia zaczęła się właściwie przez przypadek, zostałam zaproszona na otwarty casting i do samego końca nie byłam przekonana, czy powinnam brać w nim udział. Przede wszystkim byłam zszokowana, nie odmówiłam tylko dlatego, że później mogłabym żałować, że nie spróbowałam. Stało się, przyszłam na casting, kilka pytań, kilka zdjęć, wyszłam i pojechałam prosto na uczelnię. Nie liczyłam na nic, a na kolejnym castingu, finałowym, byłam szczerze przerażona – ja i kilkadziesiąt przepięknych modelek. Kilka dni później otrzymałam telefon z informacją, że dostałam się do finału Miss Polonia 2013. Szok i jeszcze raz szok, troszkę to do mnie nie dochodzi, ale trzeba się z tym zmierzyć! Swój udział w MP traktuję więc jako ogromne wyróżnienie i prestiż, a przede wszystkim przygodę. Być może udział w finale przyniesie mi możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia w nowych dziedzinach życia. Przyznam, że jestem zmotywowana, postaram się nie zawieść bliskich i dać z siebie wszystko. Największą motywacją do udziału w konkursie, poza reprezentowaniem swojego kraju, ponieważ dla mnie jest to zawsze zaszczyt, jest chyba możliwość wykorzystania faktu bycia osobą publiczną do szczytnych celów. To chyba najwspanialsze, co może zrobić człowiek dla innych – dać siebie, pomagać. Skoro robię to na co dzień, to jestem w stanie działać prężniej w momencie stania się kimś bardziej rozpoznawalnym, niż do tej pory. Mam w głowie mnóstwo pomysłów z tym związanych, ale nie wszystkie chcę zdradzać, wiem jedno – trzeba marzyć i trzeba te marzenia spełniać. 

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia? 

Tytuł Miss Polonia dla mnie… to prestiż, zdecydowanie, duma z możliwości reprezentowania ukochanego kraju na arenie międzynarodowej, a także z tego powodu, iż każda finalistka to naprawdę wartościowa dziewczyna i to wielkie wyróżnienie móc stanąć obok nich. Każda z nas jest inna, dziewczęta są inteligentne, niezależne i przełamują stereotypy, według których ładna kobieta ma niewiele do powiedzenia. W tym konkursie bycie ładnym to pojęcie względne, piękne ma się wnętrze, dzięki któremu jesteśmy w stanie wykorzystać nasze atuty zewnętrzne, o to w tym wszystkim chodzi i to w dużej mierze przesądza o wygranej. Myślę też, że prestiż tych wyborów to zasługa wieloletniej tradycji, to będzie Jubileusz 85-cio lecia konkursu Miss Polonia, którego historia sięga czasów przedwojennych. To wspaniała tradycja. 

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu? 

Bez owijania w bawełnę – stawiam na naturalność i na bycie sobą. Możemy się gimnastykować, udawać świętych, przykleić uśmiech do buzi i stanąć na podium, ale to nie będzie nasze prawdziwe oblicze. W życiu trzeba postępować tak, aby móc zawsze spojrzeć sobie prosto w twarz i powiedzieć „nie zawiodłam siebie”, więc ja pragnę zdobyć jury niczym więcej, jak całą swoją naturalnością i przebojowością. Zdaję sobie sprawę, że w sytuacjach stresujących nie zawsze jest to łatwe, ale moim zdaniem innej drogi nie ma – albo jesteś sobą i pozostajesz wierna swoim zasadom, niezależnie od werdyktu, albo usiłujesz być kimś innym i w efekcie zatracasz się. Wybór jest prosty.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: archiwum Dominiki Walo


| GRUPA 1 | GRUPA 2 | GRUPA 3 | GRUPA 4 | GRUPA 5 | GRUPA 6 |