sobota, 8 listopada 2014

Finalistki Miss Polonia 2014 - Prezentacja gr.2


Do grona finalistek konkursu Miss Polonia 2014 wybrano te, które zakwalifikowały się do edycji w 2013 roku, ale ze względu na słabą sytuację w biurze konkurs się nie odbył, oraz 5 dziewczyn z eliminacji roku 2014. Oto grupa 2Magdalena Małochleb, Martyna Nakielska, Paulina Wilkiewicz, Marta Pałucka.MAGDALENA MAŁOCHLEB 22 lata, Kraków
Z wykształcenia jest kasjerem walutowym. Od 14 roku życia pracuje jako fotomodelka, a od niedawna również jako organizatorka pokazów mody i choreografka. W wolnych chwilach czyta literaturę psychologiczną, pisze wiersze, ciągle pracuje nad sobą zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jej marzeniem jest wydanie książki, którą właśnie pisze, otworzenie własnej agencji modelek i podzielenie się z ludźmi jej pozytywną energią.

  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?

Udział w konkursie Miss Polonia był swojego rodzaju przypadkiem, ponieważ odpowiedziałam na zgłoszenie, które wyświetliło mi się na jednej ze stron internetowych, które przeglądałam. Zapomniałam o nim kompletnie, po czym po pewnym czasie dostałam maila z zaproszeniem na casting do konkursu Miss Polonia Krakowa 2014. Udało mi się przejść przez wszystkie eliminacje i znalazłam się w finałowej 15-tce, a następnie ku mojemu zaskoczeniu wygrałam ten konkurs i zdobyłam tytuł Miss Polonia Krakowa. Kolejnym szczeblem był etap wojewódzki, który również wygrałam, otrzymując również Miss Polonia Województwa Małopolskiego 2014 oraz Miss Publiczności… Nie wierzyłam w to, myślałam, że śnię… Później był ogólnopolski półfinał Miss Polonia. Do finału miało zakwalifikować się tylko 5 kandydatek, więc wydawało mi się to dla mnie nierealne... A jednak… Zostałam oficjalnie ogłoszona finalistką konkursu Miss Polonia 2014 i w finale przyjdzie mi zmierzyć się z 24 Najpiękniejszymi Kobietami w Polsce. Dla mnie największą motywacją do udziału jest to, jak bardzo stopniowo zmieniałam się i nadal zmieniam od początku mojej konkursowej drogi. Zaczęłam dążyć do samodoskonalenia się w każdym najmniejszym aspekcie życia. Zmieniłam podejście do otaczającego mnie świata, nauczyłam cieszyć się każdym dniem i uśmiechać się do ludzi – to dwie najważniejsze cechy, których według mnie każdy powinien się nauczyć… Udział w Miss Polonia to bardzo pouczająca nauka życia, a równocześnie przygoda, której życzę każdej młodej kobiecie. Ale ważne są również inne profity, jakie daje zwycięstwo w wyborach Miss Polonia - cenne nagrody, popularność, podróże zagraniczne, możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowej arenie. Gdyby nie wizja ich zdobycia, może nie miałabym takiej motywacji do pracy nad samą sobą…

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia? 

Tytuł Miss Polonia to dla mnie tradycja sięgająca 1929 roku, to ujęcie w dwóch słowach wszystkiego, co kojarzy mi się z pięknem, klasą, kobiecością, dystyngowaniem, a także wielką szansą na podzielenie się ze „światem” własnymi przemyśleniami, ideami, oraz ze spełnieniem najskrytszych marzeń.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu? 

Przekonanie jury o tym, że jestem najodpowiedniejszą kandydatką… To bardzo trudne pytanie, na które nie znam odpowiedzi… Myślę, że nie ma złotego środka, by udowodnić cokolwiek Jurorom, na werdykt składa się bardzo wiele aspektów i to one decydują o wyniku końcowym… Najważniejsze jest, aby być sobą! Zawsze pozostawać sobą… Reszta przyjdzie sama…

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: Marcin Haczyk / archiwum Magdaleny Małochleb


MARTYNA NAKIELSKA 22 lata, Ostrołęka
Kształci się w dziedzinie bezpieczeństwa z lotnictwem, zarządzania i marketingu oraz mody. Uczy się na Akademii Leona Koźmińskiego (zarządzanie) II stopnia oraz kierunek fashion design we Włoszech. Interesuje się nowymi technologiami, marketingiem oraz sportem. Jest fuzją wielu przeciwności - w jej wrażliwej duszy drzemie ogromna siła. Z jednej strony uwielbia wyczerpujące sporty, a jednocześnie pasjonują ją innowacje w biznesie, upraszczające ludziom życie codzienne. Jej planem jest wzmocnienie pozycji kobiety w biznesie poprzez uwypuklenie typowo kobiecych cech. Ostatnio nie ma zbyt wiele wolnego czasu, gdyż pochłania go jej nauka i wyjazdy, ale jeśli już ma chwilę, stara się ją spędzać z gronem wartościowych osób, wnoszących wiele w różne aspekty jej życia.


  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?

Do udziału w konkursie Miss Polonia namawiali mnie znajomi już od paru lat, czego efektem jest właśnie start w 2013 roku i miła niespodzianka - dojście do ścisłego finału; ) Moja motywacja? Chciałabym dotrzeć do większego grona osób. Jako zwykła studentka nie mam tak dużej siły przebicia jaką ma Miss Polonia – osoba medialna, której opinia jest brana pod uwagę. Z koroną Miss będę dążyła do zmian wśród społeczeństwa tracącego wartości i przekonywała kobiety do wiary we własną przedsiębiorczość…

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia?

Tytuł Miss Polonia to wielki zaszczyt, ale i obowiązek kreowania piękna oraz przykładu dla młodych ludzi, pokazywanie i utrwalanie wartości, których wg mnie jest coraz mniej w nowoczesnym, konsumpcyjnym świecie. O prestiżu konkursu Miss Polonia przesądza jakość, dbałość o szczegóły i sposób przekazu budowany przez cały zespół Miss Polonia, poczynając od ekipy przygotowawczej aż po zarząd.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Chciałabym udowodnić, ze piękno zewnętrzne potrafi iść w parze z intelektem, a tytuł najpiękniejszej kobiety w połączeniu z moją osobowością zapewne nie raz będzie tego dowodem... Chcąc oczarować jury, pokażę się jako prawdziwa kobieta- pełna sprzeczności. Silna i wrażliwa. Raz logiczna, raz bujająca w obłokach, czasem spóźniona, czasami zbyt prędka.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: Adam Wołosz / archiwum Marty NakielskiejPAULINA WILKIEWICZ 26 lat, Warszawa
Przez wiele lat mieszkała w słonecznej południowo-wschodniej Azji i tam wyzbyła się nawyku narzekania, nauczyła się czerpać więcej radości z życia, a także zgłębiała tajniki medytacji i poznała filozofię buddyzmu, choć za buddystkę się nie uważa. Za to potrafi liczyć do „10” po mandaryńsku ;). Podczas pobytu w Azji często grała w siatkówkę plażową, chodziła na wycieczki górskie, nurkowała na otwartym morzu, próbowała wakeboardingu, jazdy na słoniu, ćwiczyła regularnie na siłowni. Później zamieszkała w Mediolanie, a 4 miesiące temu wróciła do Polski, rozpoczęła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim i dostała wymarzoną pracę w mediach. Wolnego czasu ma mało, ale to ją cieszy, ponieważ jest aktywna i ma zadatki na pracoholika ;). Ma w sobie dużo pozytywnej energii i zapału, chciałaby, żeby doba trwała 50, a może nawet 60 godzin, bo chyba tylko wtedy mogłaby zrealizować wszystkie swoje plany. Przygotowuje się do rozpoczęcia pracy, przeprowadza krótkie wywiady podczas eventów, pracuje dodatkowo jako modelka i studiuje. Niedawno została ciocią, dlatego stara się znaleźć czas również dla swojej siostrzenicy. Lubi poleżeć na plaży, czytać książki, oglądać programy polityczne i publicystyczne. Kocha spędzać czas na świeżym powietrzu, nie lubi przebywać w budynkach i zamkniętych pomieszczeniach i z tego między innymi wynika jej niechęć do robienia zakupów. Może mieć to związek również z tym, że jako modelka ciągle musiała się przebierać i prawdopodobnie dlatego na samą myśl o zakupach, ma ochotę uciekać ;). Aczkolwiek lubi dobrze wyglądać i dbać o siebie. Uwielbia poznawać ciekawych ludzi i dyskutować z nimi do białego rana, próbować nowych smaków (szczególnie kuchni indyjskiej), kocha taniec, śmiech i dobrą zabawę. Istotnym elementem jej życia są zwierzęta. Kocha je, od ponad 13 lat jest wegetarianką. Wraz z rodziną zawsze pomagała ptakom ze złamanymi skrzydłami, dokarmiała bezdomne psy i koty, a zwierzętami, które mieszkały z nią w domu były rybki, myszoskoczek, koszatniczki, kot i pies. Marzy jej się, aby w przyszłości adoptować świnkę wietnamską i odwiedzić tzw. Pig Beach na Bahamach.

  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?

Wcześniej nie mieszkałam w Polsce, dlatego mój start w konkursie Miss Polonia był możliwy dopiero w 2014 roku ;). Natomiast samą decyzję podjęłam dość spontanicznie i zaskoczyłam nią nawet rodzinę i znajomych. O moim udziale w castingu wiedziały tylko dwie osoby – moja przyjaciółka i były chłopak. Pozostali moi bliscy, nawet siostra, dowiedzieli się, że startuję w konkursie Miss Polonia dopiero, gdy znalazłam się w gronie finalistek. Wracając z Mediolanu wiedziałam, że tym razem chcę na dłużej zostać w kraju i związać swoją przyszłość z mediami, a konkurs Miss Polonia jest na pewno do tego dobrym wstępem. Wśród moich planów jest także pomoc zwierzętom. Niestety na razie jest ona jedynie doraźna i na małą skalę. Jako Miss Polonia mogłabym zwrócić szerszemu gronu ludzi uwagę na dramatyczne warunki życia wielu zwierząt i łamanie ich praw. Ideałem byłoby dla mnie, gdyby ludzie całkowicie przestali zabijać zwierzęta, jeżeli sytuacja by do tego nie zmuszała, ale jestem realistką i wiem, że tak się niestety nie stanie. Ale jako osoba publiczna mogłabym przynajmniej propagować działania takich organizacji jak GREENPEACE, czy PETA, na przykład pieczątki na jajkach. Chciałabym uświadomić ludzi, że to niby mała rzecz, że produkt staje się wprawdzie niestety dla konsumenta droższy, ale dzięki temu nie wspieramy hodowli kur, które są trzymane w bestialskich warunkach i nigdy nawet nie chodziły. Oprócz tych ważnych dla mnie powodów uważam, że udział w konkursie Miss Polonia jest wspaniałą przygodą, dzięki niemu poznam świetnych ludzi i dużo się nauczę.

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia?

Według mnie Miss Polonia jest bardzo ważnym, ale często niedocenionym tytułem. Odnoszę wrażenie, że często nie jest on wykorzystywany w 100%. Ma on naprawdę duży potencjał, ponieważ sama możliwość dotarcia do tak szerokiego grona ludzi to ogromny przywilej i powinno się go wykorzystać tak, aby nieść jak najwięcej uśmiechu, dobra i pomocy.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Za swoje mocne strony uważam moje pozytywne nastawienie do życia i uśmiech, który prawie nigdy nie znika z mojej buzi. Właściwie znika on tylko podczas modowych sesji zdjęciowych ;). Właśnie tym chciałabym ująć jury. Poza tym mam bardzo zdecydowane zdanie i opinie na istotne tematy polityczne i społeczne, uważam, że jest to bardzo ważne. Zaznaczę tylko, że nie jestem zaślepiona swoją wizją świata, lubię dyskutować, uczyć się od innych, niemniej jednak moim plusem jest to, że dokładnie wiem, czego chcę, wiem, co mi się nie podoba i co należy zmienić. Praca modelki i samodzielne życie na drugim końcu świata sprawiły, że znacznie wydoroślałam, ale jednocześnie wciąż mam mnóstwo energii i jestem spontaniczna. Mam nadzieję, że jury doceni zdecydowaną kandydatkę, która wie, jakie cele przed sobą postawić i jak do nich dążyć. Opowiem o nich z uśmiechem, przeplatając pewnie moją wypowiedź jakimś nieudanym żartem, bo podobno potrafię spalić nawet te najkrótsze ;). I to też mnie wyróżnia wśród innych kandydatek :)

Zapraszamy na fanpage Pauliny - Pantinka

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: archiwum Pauliny Wilkiewicz


MARTA PAŁUCKA 22 lata, Sopot
Studentka I stopnia na kierunku Gospodarka Przestrzenna na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Oceanografii i Geografii), następnie będzie kontynuować naukę na studiach II stopnia na Wydziale Ekonomicznym UG lub SGH w Warszawie. Nie bez powodu wybrała studia na wydziale geografii. Od zawsze lubiła poznawać nowe miejsca i kultury. W tym roku planuje wycieczkę do USA, a w przyszłym może wybierze się do Australii. Jest bardzo związana z rodzinnym miastem. W wolnych chwilach korzysta z bliskości morza, która daje jej niesamowitą energię i spędza czas na powietrzu. Uwielbia długie spacery ze swoim psem, jazdę na rolkach, longboardzie, a w wakacje weekendowe wypady na Hel i windsurfing. W zimie zamienia deskę na narty. Jej główne zainteresowanie to jednak jeździectwo. W 2011 r. zdobyła uprawnienia instruktora sportu Polskiego Związku Jeździeckiego i od tego czasu realizuje się w nauce jazdy konnej dzieci od drugiego roku życia. Praca z dziećmi uczy ją cierpliwości i odpowiedzialności. Każdy sukces swoich podopiecznych przeżywa równie intensywnie jak one. Marta sama startuje w konkurencji skoki przez przeszkody. Ma do dyspozycji dwa konie – 16 letniego Cekina i 5 letniego Casus Belli, z którym wiąże duże nadzieje sportowe. Jest medalistką Akademickich Mistrzostw Polski 2012. Od 2013 roku objęła funkcję koordynatora wyjazdów polskich studentów jeżdżących konno na zawody międzynarodowe – Students Riding Nations Cup. Jej plany na przyszłość są dość zróżnicowane. Na pewno chciałaby dalej spełniać się w sporcie, zarówno jako trener, jak i zawodnik. Po zakończeniu studiów marzy jej się praca w polityce, będzie starała się dostać na staż w jednym z Ministerstw, ale zanim to nastąpi, będzie nadal pracować jako modelka i chciałaby spróbować swoich sił w pracy w mediach. Jest ambitna, otwarta, lubi zawierać nowe znajomości, ciekawi ludzie są dla niej inspiracją.

  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia? 

Start w konkursie Miss Polonia był decyzją przemyślaną i jednym z moich marzeń. W przeszłości brałam już udział w konkursach piękności, byłam finalistką Miss Polski Nastolatek 2007 i finalistką prestiżowego konkursu dla modelek Elite Model Look 2007. Od tego zaczęła się moja przygoda z modelingiem. Parę lat temu zdecydowałam, że pewnego dnia wystartuję także w Miss Polonia, ale decyzję o pojechaniu na casting podjęłam dosyć spontanicznie. Kilka dni przed castingiem w Warszawie stwierdziłam, że „13” to moja szczęśliwa liczba (ponieważ urodziłam się 13 lutego) i może dlatego warto spróbować w edycji 2013. W parę minut zdecydowałam, że chcę wziąć udział i jak widać była to dobra decyzja :) Największą motywacją do startu w konkursie jest dla mnie fakt, że może to mieć wpływ na ilość moich zleceń i dalszy rozwój zawodowy. Podoba mi się też to, że dzięki swojej popularności Miss może zwrócić uwagę na problemy społeczne poprzez udział w różnego rodzaju kampaniach charytatywnych. Uważam, że szczęściem trzeba się dzielić, dlatego chciałbym robić też coś dla dobra innych. Nawet jeżeli nie zdobędę korony Miss Polonia, w przyszłości na pewno będę wspierać różne fundacje lub założę własną – wspierającą młodych sportowców.

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia? 

Tytuł ten jest ogromnym zaszczytem, z którym trzeba sobie poradzić. Przyszła Miss musi mieć świadomość, że koronacja to dopiero początek drogi, zapowiedź ciężkiej pracy. Nie każdy da sobie radę z rosnącą popularnością, częstymi wyjazdami i dbaniem o siebie. Reprezentowanie kraju za granicą to ogromne wyzwanie i szansa. Dzięki mojej miłości do sportu doskonale to rozumiem, nie osiąga się znaczących sukcesów bez poświęceń i dużego nakładu pracy. O prestiżu Miss Polonia przesądza miara sukcesów odniesionych przez jego zwyciężczynie i finalistki. Wystarczy przyjrzeć się pracy pani Ewy Wachowicz, albo Anety Kręglickiej. To silne, piękne kobiety odnoszące sukcesy na wielu polach.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu? 

Mam nadzieję, że jury doceni moją naturalność i pozytywne podejście do życia. Chciałabym zostać zapamiętana jako dziewczyna z pasją, o szerokich zainteresowaniach i planach na przyszłość. Moim atutem będzie też bez wątpienia doświadczenie w modelingu i biegła znajomość języka angielskiego. Międzynarodowe jury starałabym się przekonać swoją otwartością i łatwością nawiązywania kontaktów. Mam zamiar dać z siebie wszystko podczas zgrupowania i finału.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: Magdalena Gill / archiwum Marty Pałuckiej


GRUPA 1 | GRUPA 2 | GRUPA 3 | GRUPA 4 | GRUPA 5 | GRUPA 6 |