sobota, 15 listopada 2014

Finalistki Miss Polonia 2014 - Prezentacja gr.3


Do grona finalistek konkursu Miss Polonia 2014 wybrano te, które zakwalifikowały się do edycji w 2013 roku, ale ze względu na słabą sytuację w biurze konkurs się nie odbył, oraz 5 dziewczyn z eliminacji roku 2014. Oto grupa 3Małgorzata Guzowska, Katarzyna Włodarek, Sabina Kontor, Paulina Ploch.MAŁGORZATA GUZOWSKA 21 lat, Warszawa
Studiuje Zarządzanie. Od 14 roku życia zajmuje się modelingiem. Jej praca wiąże się z ciągłymi podróżami, które uwielbia. Kiedyś rozważała przeprowadzkę za granicę, ale jest za bardzo związana z Polską, rodziną i przyjaciółmi. Jej pasją jest strzelectwo, to właśnie dzięki niemu najlepiej się relaksuje i wyrzuca z siebie negatywne emocje.

  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?

Sprawdziłam się już przed obiektywem i na wybiegach, dlatego teraz chciałabym spróbować czegoś nowego. Wiele osób mnie do tego namawiało, a że od kilku lat bardzo wzrósł poziom i prestiż konkursu Miss Polonia, postanowiłam spróbować. Jest to dla mnie nowe wyzwanie!

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia? 

Konkurs Miss Polonia i Miss Universe są znane od wielu, wielu lat. W latach 60. moja babcia startowała w wyborach Miss, teraz czas na mnie! :)

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu? 

Każda dziewczyna jest jedyna w swoim rodzaju. W konkursie liczy się osobowość, uroda i wdzięk. Ja jestem bardzo uparta i zawsze dążę do postawionego sobie celu. Moją mocną stroną jest naturalna słowiańska uroda :)

Zapraszamy na Fan Page Małgosi i Instagram

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: archiwum Małgorzaty Guzowskiej


KATARZYNA WŁODAREK 23 lata, Wieluń
Obecnie mieszka we Wrocławiu. Studiuje na ostatnim roku medycyny na wrocławskim Uniwersytecie Medycznym. Po skończeniu studiów lekarskich i odbyciu stażu chciałaby podjąć specjalizację i zostać neurologiem dziecięcym, bowiem lubi stawiać sobie coraz nowe wyzwania i dążyć do ich spełnienia. Ma nadzieję, że jej umiejętność słuchania innych, wrażliwość i dobry kontakt z maluchami pozwolą jej odnaleźć się w pracy z dziećmi i czerpać z niej dużo satysfakcji. Uwielbia podróżować i poznawać nowe kultury. Jej ukochanym i ulubionym miejscem na Ziemi, w którym ,,zakochała się od pierwszego wejrzenia" jest Paryż! Jak przystało na krajankę Mariusza Wlazłego jest fanką siatkówki (jak cały Wieluń). Chętnie chodzi na mecze siatkarskie i kibicuje ulubionym drużynom. Metodą na dbanie nie tylko o ciało, ale także dobre samopoczucie jest dla niej fitness i jazda na rowerze, a jej ostatnią pasją, która daje jej poczucie kobiecości i pewności siebie jest Pole Dance. Od zawsze interesuje się kinem, literaturą i modą. Wolny czas najchętniej spędza z dobrą książką. Jest osobą szczerą, wesołą, otwartą i ciekawą świata. Ma wiele marzeń i robi wszystko, żeby spełnić choć część z nich.  

  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?

Moja przygoda z konkursami piękności rozpoczęła się już wcześniej, kiedy to w 2007 roku zostałam IV Vice Miss Polski Nastolatek. Do udziału w tamtym konkursie namówiła mnie rodzina i przyjaciele. To oni zawsze mocno mnie wspierają (zwłaszcza Babcia) i trzymają kciuki, za co jestem im bardzo wdzięczna. Od tamtego czasu bardzo się zmieniłam, z młodziutkiej dziewczyny stałam się kobietą, która jest świadoma siebie i tego, do czego dąży. Dlatego też w tym roku sama zdecydowałam się na start w Miss Polonia Województwa Łódzkiego, co stało się dla mnie furtką do wzięcia udziału w castingu półfinałowym Miss Polonia. Udział w konkursie Miss Polonia jest dla mnie krokiem ku spełnianiu marzeń. Mimo, że poprzez swój start w Miss Polski Nastolatek 2007 i Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2014 jestem już trochę obyta z atmosferą castingów i kolejnych etapów, to jednak wyczytanie mojego nazwiska jako jednej z pięciu zaledwie osób dochodzących w tym roku do finału ogólnopolskiego było dla mnie naprawdę olbrzymią radością i zaskoczeniem. Dla mnie konkurs jest i zawsze był przede wszystkim wspaniałą przygodą, ważnym doświadczeniem, niepowtarzalną możliwością poznania ciekawych ludzi, ale także samej siebie, odkrycia swoich mocnych stron i uwierzenia we własną wartość. Byłabym szczęśliwa, gdyby udział w Miss Polonia stał się dla mnie szansą na pracę w modelingu, a może nawet na reprezentowanie Polski na którymś z konkursów międzynarodowych.

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia?

Każdy pewnie potrafi sobie wyobrazić, jakim wyróżnieniem jest tytuł Miss Polonia. Otwiera on wiele drzwi, a odpowiednio ukierunkowany i wykorzystany daje nieograniczone możliwości rozwoju, udziału we wspaniałych wydarzeniach i przedsięwzięciach. Miss Polonia to najbardziej prestiżowy konkurs piękności w naszym kraju, który m. in. dzięki 85-letniej tradycji i niesamowitym kobietom, które w ostatnich latach miały zaszczyt nosić tę koronę, stał się marką samą w sobie. Trzeba pamiętać jednak o tym, że okres panowania Miss jest czasem olbrzymiej odpowiedzialności, w którym wszystkie oczy są zwrócone na tą najpiękniejszą i tylko od niej zależy, jak tą szansę wykorzysta. Jestem pewna, że zapamiętam udział w tym konkursie jako fantastyczną przygodę, ważne i piękne doświadczenie. Na pewno poznam ciekawych ludzi i dam innym możliwość poznania siebie. Wiem z doświadczenia, że na konkursach piękności wbrew stereotypom rodzą się przyjaźnie. To jest bardzo cenne i zostaje na lata.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

W tym roku konkurencja jest ogromna, zwłaszcza, że w konkursie biorą udział kandydatki z dwóch kolejnych lat, więc będzie to na pewno imponujący i mocny finał. Na tym etapie wszystkie dziewczyny są piękne i od tej pory będzie to w dużej mierze konkurs osobowości, pewności siebie, umiejętności radzenia sobie ze stresem, nienagannego wyglądu i zachowania. Miss powinna być optymistką, która zwraca uwagę, a wręcz zaraża swoim uśmiechem. Mam nadzieję, że łączę w sobie te najważniejsze cechy i będę starała się to pokazać. Chciałbym udowodnić, że wbrew wszelkim stereotypom, dziewczyny biorące udział w konkursach Miss to nie tylko ładne buzie, ale kobiety, które mają coś do powiedzenia, mają swoje zajęcia, pasje i marzenia, są osobami, które naprawdę warto poznać zamiast powierzchownie oceniać. Konkurs jest dla mnie bardzo ważny, ale przede wszystkim chcę pozostać sobą, przejść przez etap przygotowań, sesji i wywiadów tak, żeby nie zgubić siebie po drodze i po zakończeniu przygody z Miss, niezależnie od ostatecznego wyniku móc samej sobie przyznać, że dobrze wykorzystałam ten czas. 

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: Adam Wołosz / archiwum Katarzyny WłodarekSABINA KONTOR 22 lata, Rzeszów
Od 4 lat mieszka w Warszawie. Studiuje stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Swój wolny czas spędza bardzo aktywnie, ćwiczy na siłowni ze swoim trenerem, pływa, w zimie jeździ na snowboardzie. Od dziecka trenowała balet i taniec towarzyski.  

  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?

Na udział w konkursie Miss Polonia zdecydowałam się sama. Była to całkowicie świadoma decyzja, nikt nie musiał mnie do tego namawiać. Uwielbiam podróżować po świecie, poznawać nowych ludzi, ich kulturę, a ten konkurs niesie ze sobą takie właśnie możliwości. Wiąże się też oczywiście z popularnością oraz nowymi wyzwaniami. 

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia?

Tytuł Miss Polonia jest ogromnym prestiżem i wyróżnieniem. Sam fakt, że konkurs istnieje od 1929 roku, świadczy o jego wyjątkowości.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Jeżeli zdobędę koronę Miss Polonia, będę reprezentować Polskę i wszystkie piękne Polki na konkursie Miss Universe. Byłoby to dla mnie ogromnym wyróżnieniem.

Uważam, że Polskę powinna reprezentować dziewczyna o słowiańskiej urodzie, bo to właśnie wyróżnia nas wśród reszty kandydatek – brunetek. Myślę, że moją kobiecą sylwetką, podobnie jak Miss Polonia 2011 Marcelina Zawadzka, idealnie wpasowuję się w kanony Miss, ale to jednak już niedługo oceni jury oraz telewidzowie. Jestem przekonana, że jeżeli zdobędę koronę Miss Polonia, będę godnie reprezentować nasze przepiękne Polki na światowym konkursie piękności jakim jest Miss Universe. 

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: archiwum Sabiny Kontor


PAULINA PLOCH 20 lat, Warszawa
Studiuje na pierwszym roku germanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się tańcem i muzyką. Pracuje jako wolontariusz w Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Tańczy w Integracyjnym Zespole Pieśni i Tańca "Mazowiacy". Osoby niepełnosprawne uważa za swoich przyjaciół i cieszy się, kiedy z nimi przebywa. Ceni ich za szczerość i autentyczność, których tak bardzo brakuje we współczesnym świecie. Traktuje ich jak rodzinę - razem kłócą się i śmieją, płaczą i rozwiązują problemy. Te osoby wiedzą, że zawsze mogą na Paulinę liczyć. Za swoją pracę, która od wielu lat jest jej pasją, otrzymała odznakę Wolontariusza Rzeczpospolitej Polskiej oraz Odznakę Przyjaciela Dziecka - najwyższą Odznakę TPD. Jest osobą pogodną, ciekawą świata i lubi podróże. W przyszłości chciałaby zostać dziennikarką i założyć własną firmę.  

  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia? 

Lubię nowości i wyzwania. To nowe doświadczenie, które inspiruje mnie do pracy nad sobą. Każde nowe przeżycie niesie za sobą aspekty pozytywne i negatywne, tzn. zarówno pochwały, jak i krytykę. Chcę się z tym zmierzyć.

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia? 

Tytuł Miss Polonia zobowiązuje. Wielu osobom kojarzy się jedynie z pięknem i uśmiechem. Ale ja wiem, że piękno to tajemnica, w której kryje się również inteligencja i wnętrze. Moje wielkie serce dawno skradły już osoby z niepełnosprawnością. Jeżeli dane mi będzie zdobyć ten tytuł, będę o nich walczyć, aby żyło im się łatwiej, ponieważ oni również zasługują na uwagę.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu? 

Jestem młodą dziewczyną, przed którą świat stoi otworem. Pragnę dokonać w życiu rzeczy wielkich, działać, walczyć o innych. Jeżeli jury uzna, że moja osobowość, z całą jej zawartością zasługuje na ten tytuł, najpierw popłaczę się ze szczęścia, a potem zacznę przewracać świat do góry nogami. Z tym tytułem być może mi się uda!

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: Robert Kobyliński / archiwum Pauliny Ploch


GRUPA 1 | GRUPA 2 | GRUPA 3 | GRUPA 4 | GRUPA 5 | GRUPA 6 |