poniedziałek, 24 listopada 2014

Finalistki Miss Polonia 2014 - Prezentacja gr.4


Do grona finalistek konkursu Miss Polonia 2014 wybrano te, które zakwalifikowały się do edycji w 2013 roku, ale ze względu na słabą sytuację w biurze konkurs się nie odbył, oraz 5 dziewczyn z eliminacji roku 2014. Dziś prezentujemy kolejne 3 finalistki i ze względu na odwołanie finału w grudniu póki co jest to nasza ostatnia grupa. Oto grupa 4Zuzanna Butryn, Magdalena Wesołowska, Milena Wojno.ZUZANNA BUTRYN 24 lata, Rzeszów
Przez pięć lat mieszkała w Warszawie, gdzie studiowała psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie ukończyła studia, pozostała jej tylko obrona pracy magisterskiej. Od 10 lat pracuje jako modelka w jednej z warszawskich agencji modelek. Interesuje się głównie modą i psychologią, w przyszłości zawodowo chciałaby połączyć te dwie interesujące ją dziedziny, które wbrew pozorom mogą być sobie bardzo bliskie. Jej ogromną pasją jest czytanie książek (zawsze ma w swojej torebce jakąś książkę, którą czyta w każdej wolnej chwili, nawet stojąc w korkach!), uwielbia także podróże. Jednym z jej celów i marzeń jest rozpoczęcie szkoły psychoterapii.

  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?

Start w konkursie Miss Polonia to dla mnie duże wyzwanie, a także wspaniała przygoda. Nigdy wcześniej nie brałam udziału w żadnym konkursie piękności, jest to mój pierwszy raz. O udziale zadecydowałam sama, nikt mnie do tego kroku nie przekonywał, jednak uważam, że moje doświadczenie zdobyte w pracy modelki w pewnym sensie przygotowało mnie do startu w tego typu imprezie.

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia? 

Tytuł Miss Polonia to duża odpowiedzialność. Kobieta nosząca miano najpiękniejszej Polki, reprezentuje kraj nie tylko swoją urodą, ale także swoją życiową postawą, charakterem, sposobem bycia. O prestiżu konkursu przesądza jego 85-letnia historia, a także to, jak wiele wspaniałych kobiet zostało jego laureatkami.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu? 

Podczas wyborów Miss Polonia po prostu będę sobą.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: archiwum Zuzanny Butryn


MAGDALENA WESOŁOWSKA 20 lat, Sosnowiec
Studentka II roku na Politechnice Śląskiej. Na co dzień, oprócz nauki i studiów, poświęca czas jednej ze swoich największych pasji - siatkówce, którą trenuje już od 10 lat. Na początku nie było to coś, co traktowała poważnie, ale po latach pokochała ten sport i nie wyobraża sobie już życia bez treningów. Jej hobby są również fotografia i podróże. Wolnego czasu ma niewiele, ale jeśli już go znajdzie, poświęca go rodzinie, chłopakowi i znajomym.

  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?

W konkursie Miss Polonia wystartowałam między innymi dzięki namowom moich bliskich, którzy zachęcali mnie, abym spróbowała swoich sił. Ostateczną decyzję o pójściu na casting podjęłam jednak sama. Konkurs Miss Polonia traktuję jak wielką przygodę, możliwość poznania ciekawych ludzi, odkrycia trochę innego świata, zdobycie nowego doświadczenia.

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia?

Tytuł Miss Polonia uważam za bardzo prestiżowy, wyróżniający, który dostanie tylko ta jedna, wyjątkowa finalistka. Konkurs ten ma długą, 85-letnią tradycję, co świadczy o jego randze wśród innych konkursów tego typu. Kobieta, która otrzyma tytuł Miss Polonia, oprócz bycia piękną, musi być również inteligentna oraz powinna mieć w sobie dużo empatii.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Przede mną, jak i resztą finalistek, jest teraz czas przygotowań do gali ogólnopolskiego konkursu Miss Polonia 2014. Podczas zgrupowania, jak i koncertu finałowego chcę pozostać sobą, chcę być naturalna, bo uważam, że to jest najważniejsze i powinien to być mój główny atut. Oprócz tego oczywiście będę się przykładać do prób, żeby na gali dać z siebie 100% i wypaść tak, żeby bez względu na to, co wydarzy się podczas ogłoszenia wyników, być z siebie zadowoloną i sprawić, żeby Ci, którzy tak bardzo za mnie trzymają kciuki i wspierają mnie, byli ze mnie dumni.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: archiwum Magdaleny WesołowskiejMILENA WOJNO 25 lat, Warszawa
Ukończyła studia na Wydziale Zarządzania w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania ze specjalnością marketing i PR. Od 5 lat pracuje w branży finansowej. Aby urozmaicić sobie czas wolny oraz pozbyć się nudy, od 6 lat również zajmuje się modelingiem, zawsze jednak traktowała to jako dodatek w swoim życiu. Będzie jednak miała co wspominać i o czym opowiadać z uśmiechem na twarzy. Cały swój wolny czas poświęca rodzinie. Pielęgnuje wartości, które wyniosła z domu i to jest jej skarb, nie robi niczego wbrew sobie. Na ogół jest osobą spokojną i wrażliwą, ale również towarzyską. Choć sprawia wrażenie osoby zamkniętej i introwertycznej, sama mówi o sobie, że jest raczej typem obserwatora i analizuje wszystko, co się wokół niej dzieje. Jest optymistką, na jej buzi zawsze widnieje uśmiech. Jest człowiekiem radosnym, życzliwym, zawsze chętnie służy pomocą innym. W ludziach najbardziej ceni szczerość i naturalność. Ma bardzo dużo planów, ale często brakuje jej czasu na ich realizację. Jest kibicem sportowym, często dopinguje piłkarzy na stadionach. Odpręża ją streching. Samopoczucie i nastrój poprawiają jej przyroda i muzyka. Połączenie tych dwóch rzeczy sprawia, że czuje, że nic jej już więcej w życiu nie potrzeba:) Jedną z jej pasji jest lotnictwo. Jeżeli jest okazja, jeździ na AIR SHOW, aby podziwiać świetne pokazy i co najważniejsze słyszeć ryk samolotowych silników :)

  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?

Do udziału w konkursie namówił mnie znajomy, mówiąc, że to jest moja ostatnia szansa, żebym spróbowała. Po dłuższym zastanowieniu się postanowiłam wysłać swoje zgłoszenie. Dostałam zaproszenie na casting. Po kilku dniach odebrałam telefon z informacją, że zakwalifikowałam się do ścisłego finału konkursu. To wszystko było tak naprawdę spontaniczne i działo się bardzo szybko. Dopiero po kilku tygodniach dotarło do mnie, że faktycznie jestem wśród 25 finalistek konkursu Miss Polonia (choć w myślach, gdzieś daleko, cały czas mam w głowie, iż przecież znam setki dziewczyn i mam tyle koleżanek, które wyglądają niesamowicie i właściwie, dlaczego akurat mi się udało? Wciąż nie mogę w to uwierzyć). Swój udział w tej imprezie traktuję więc jako ogromne wyróżnienie i prestiż, a przede wszystkim przygodę, którą na pewno będę pamiętała zawsze. Chciałabym się również nauczyć tego, czego jeszcze nie wiem, czego nie odkryłam.

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia?

Tytuł Miss Polonia jest bardzo ważny, biorąc pod uwagę, że jest to najstarszy konkurs piękności w Polsce. Każda z nas czuje się ogromnie wyróżniona, mogąc być w finale tej imprezy. Dla mnie osobiście jest to wielki zaszczyt, który trzeba udźwignąć. Jest to piękna przygoda, ale również ciężka praca. Trzeba być wzorem do naśladowania dla innych oraz łamać stereotyp, że Miss jest tylko dziewczyną, która się ładnie uśmiecha. Miss Polonia to połączenie kobiecości, klasy, stylu, mądrości i naturalności.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Jestem skromną osobą, która nie lubi przekonywać ludzi do siebie. Każda z nas, skoro się znalazła w ścisłym finale, może już czuć się wyjątkowa. I ja właśnie tak się czuję. Z całą pewnością będę sobą, będę taka, jaka jestem każdego dnia. Chcę, aby jurorzy poznali mnie, moje zalety i wady, słowem moje wnętrze, które stanowi największą moją wartość.

przygotowanie prezentacji: Globmiss Katarzyna Żebrowska i Dawid Baraniak
Oficjalne zdjęcia: Miss Polonia | zdjęcia: archiwum Mileny Wojno


GRUPA 1 | GRUPA 2 | GRUPA 3 | GRUPA 4 | GRUPA 5 | GRUPA 6 |