poniedziałek, 10 listopada 2014

Globmiss na przygotowaniach Ady Sztajerowskiej do Miss World'14

To dla WAS !
Przed tygodniem mieliśmy okazję zaprezentować Wam serię zdjęć z konferencji prasowej z prezentacji stroju narodowego i sukni wieczorowej Ady Sztajerowskiej Miss Polski 2013 i reprezentantki naszego kraju na wybory Miss World 2014. Dziś mamy przyjemność odsłonić kolejne sekrety jej przygotowań do tego najważniejszego międzynarodowego konkursu piękności na świecie. 

Całą niedzielę, 9 listopada, szef Globmiss Dawid Baraniak spędził w towarzystwie Najpiękniejszej Polki 2013 i osób pomagających w przygotowaniach do przygody jej życia, konkursu Miss World 2014, na który Ada wylatuje już za tydzień, w poniedziałek, 17 listopada. Prosto do serca Anglii -Londynu z lotniska w Modlinie.

PRÓBY
Dzień zaczął się od spotkania na sali ćwiczeń AOIA (Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych) w Łodzi gdzie Ada przez kilka godzin przygotowywała układy do dwóch występów jakie zaprezentuje podczas zgrupowania Miss World - "Konkurs Talentów" i "Tańce Świata".  W pierwszym, o czym już wspominaliśmy, nasza miss zatańczy układ jazzowy pt: "Korona" opowiadający historię rozmarzonej i nieco smutnej dziewczyny, która chciałaby zostać miss. Jej celem jest więc zdobycie upragnionej korony, co oczywiście udaje się na końcu i przynosi tancerce radość.  

Natomiast w "Tańcach Świata" Ada będzie walczyć o to by organizatorzy w końcu wybrali do tej finałowej prezentacji polski taniec, a ponieważ kandydatki wykonują go w strojach narodowych trzeba było zastanowić się co pasuje do naszego Białego Orła. Dumny polski Orzeł i Polonez to najlepsza nasza wizytówka. Będzie pięknie. Wszystko to działo się pod czujnym okiem choreograf Agnieszki Cygan, która ma już na swoim koncie autorski spektakl taneczny Human Production. Dodam w tym miejscu, że dwie wyjątkowe kreacje Ady są "wypełnione" kamieniami Swarovskiego, które zasponsorowała firma Joltex. A kamieni będzie więcej! Ich kreatorka Oxana Pastushka po próbie zdecydowała, że również tylna część skrzydeł Orła będzie się mienić!

 

PRZYMIARKI
Kolejnym punktem dnia były nie mniej ważne przymiarki, bo miss musi przecież zabrać ze sobą idealnie dopasowaną na każdą wymaganą okazję garderobę. Początkowo mieliśmy jechać do Atelier Oxany Pastushki, ale ze względu na to, że projektantka była już na miejscu ze strojem narodowym jak i pozostałymi potrzebnymi na ten dzień sukienkami, to wspólnie postanowiliśmy nie wyruszać na drogi zatłoczonej Łodzi. Znaleźliśmy miejsce w AOIA gdzie nikt by nam nie przeszkadzał. Ada przymierzała różne sukienki, które będzie potrzebowała od Powitalnego Obiadu po Bal Koronacyjny. A takich okazji ma być około 10. Oxana Pastushka doskonale wie w czym Ada wygląda najlepiej. Jak podkreślić zalety jej figury. Przygotowała więc kolekcję, którą częściowo pokazała już na Gali finałowej Miss Polski Ziemi Łódzkiej.

 

 

 

  

  

  

  

  

PREZENTY
Okazuje się, że naszej Miss Polski nie odróżnia nic od każdej kobiety. Ada uwielbia dostawać prezenty, przy czym cieszy się jak dziecko. Podczas wczorajszego spotkania na Adę czekały dwie niespodzianki. 

Od Laury Gabryjączyk studentki Politechniki Łódzkiej, a zarazem finalistki Miss Polski Ziemi Łódzkiej 2014, która zaprojektuje stroje na regionalną galę 2015, Ada otrzymała przepiękne ponczo, które będzie idealne na chłodne londyńskie wieczory. Nie zabrakło też prezentu od nas. Szef Globmiss w imieniu całej ekipy wręczył Adzie kolczyki w kolorze srebrno-złotym w kształcie serca. Ada była zachwycona i obiecała, że oba prezenty zabierze ze sobą na Miss World!

  

   
 
  
  

  

Na koniec obowiązków atmosfera się rozluźniła i sama Miss zaproponowała wspólne selfie. Udało się i już zrobiło ono furorę wśród znajomych na fejsbuku. A kto na nim jest poza Adą? Organizatorka Miss Polski Ziemi Łódzkiej i opiekunka Ady - Małgorzata Pakuła, projektantka Oxana Pastushka, choreograf Agnieszka Cygan, projektantka Laura Gabryjączyk, szef Globmiss Dawid Baraniak, oraz Karolina Pakuła i Wojciech Pierzchała.

 

1000 Lajków
Spotkanie w Łodzi nałożyło sie w tym samym czasie co mały sukces Globmiss! Nasza fanpage w weekend zyskał ponad 1000 polubień co zauważyła Ada i chciała nam osobiście pogratulować!


A NA ZAKOŃCZENIE - 20%
Po całym dniu wygłodzeni poszliśmy na wspólną kolację do jednej z łódzkich restauracji. Okazuje się, że Ada lubi zjeść! Spotkanie zakończyło się bardzo miłym akcentem. Obsługujący nas kelner rozpoznał Adę i za zgodą szefowej udzielił nam 20% rabatu. 

Ehhh Miss to mają jednak niemalże królewskie życie :)

Chciałbym podziękować Pani Małgorzacie Pakule za zaproszenie Globmiss do Łodzi 
i za zorganizowanie tak magicznego dnia!

 

 

zdjęcia: Globmiss Dawid Baraniak | Karolina Pakuła
autor tekstu: Globmiss Dawid Baraniak