środa, 19 listopada 2014

Konkurs Miss Polonia umiera przez zaniedbanie!

Zaledwie na początku listopada informowaliśmy o powrocie konkursu Miss Polonia, powrocie, który jak zapowiadali organizatorzy, miał być wielkim wydarzeniem z plejadą gwiazd. Niestety dziś oficjalnie ogłoszono kolejne przesunięcie daty finału. Tym razem na "pierwsze miesiące" 2015 roku!

Początkowo finał Miss Polonia 2013 miał odbyć się w grudniu 2013 roku. Nie udało się. Przesunięto go na 15 lutego 2014, ale wykorzystano aferę menadżerską z dyrektor generalną konkursu i ... skończyło się na nadziei. Niestety zdecydowano o wyrzuceniu do kosza edycji roku 2013 i zorganizowaniu wielkiego show a la Victoria Secret. Miss Polonia 2014 miała zostać wybrana 20 grudnia br. Dziś wiemy, że tak się nie stanie. Tym razem "wina" leży po stronie... reżysera, który się wycofał! Szkolne tłumaczenia. Z powodu jednej osoby impreza się nie odbywa?

Wina leży wyłącznie po stronie nieudolnego doboru pracowników konkursu, jak się mówi w kuluarach "warszawki". Zaczęło się od 2012 roku którego finał zorganizowano w lutym 2013! Już wtedy było wiadomo, że tłumaczenia o przesunięciu gali aby był czas na zrobienie czegoś "wow", były tylko wymówkami. No cóż nawet teraz na czele, kiedyś najbardziej prestiżowego konkursu w Polsce i jednego z najstarszych konkursów na świecie, stoją ludzie, którym kompletnie na nim nie zależy, bo tylko o tym mogą świadczyć ich działania. Z pewnością nie mają pojęcia kim są Panie z takimi nazwiskami jak: Spieczyńska, Flank, Opęchowska, Tatara. Jak każdy Polak potrafią wymienić tylko dwie miss: Kręglicką i Wachowicz. No i oczywiście ostatnie laureatki: Mancewicz, Zawadzką i Krupińską. Laureatki, które z roku na rok przestawały być Miss, a stawały się celebrytkami na ściankach, bez szarfy i korony. 

Wyrzucono do kosza stare logo-symbol, by stworzyć coś banalnego, nijakiego. Wyrzucono starą koronę-symbol by dekorować miss zwykłą błyskotką. Ale może na szczęście! Prestiż konkursu skończył się razem z tymi zmianami. 


Zakpiono z fanów, a przede wszystkim z wybranych finalistek i organizatorów regionalnych. To nie jest już ten konkurs który pokochaliśmy jeszcze w latach 80-ych XX wieku. Byli różni dyrektorzy - Chmielewski, Stawicki, Trocki, Wierzbicka. Ale nikt z nich nie zawiódł. Finały mogły być lepsze lub gorsze, ale zawsze miały transmisję telewizyjną, dobre nagrody i zawsze, zawsze(!) odbywały się w swoim roku. Niestety początkiem końca była sprzedaż konkursu w niewłaściwe ręce.

Laureatki były wysyłane na międzynarodowe konkursy w tym Miss World, Miss Universe, Miss International czy Miss Earth. A dziś? Niektóre muszą same płacić jeśli chcą jechać, a na oficjalnym fanpage'u nawet nie wspomina się o ich reprezentowaniu kraju. To nie świadczy o profesjonalizmie, to nie świadczy o prestiżu. Wstyd! Lepiej schować głowę w piach i jej nie wyjmować. Ale tu nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności.

Skoro chcemy "bawić" się w wybory Miss to róbmy to dobrze, z poświęceniem, a czasem nawet z wyrzeczeniem. Ale podchodźmy do tego poważnie. Jeśli nie to zostawmy ten konkurs w spokoju, oddajmy go w ręce kogoś kto będzie miał do jego historii, laureatek szacunek!

Niestety tak naprawdę mało kogo interesuje to, że tak doskonała marka jaką jest sam tytuł Miss Polonia zostaje na naszych oczach zmarnowana. Plotkarskie portale najbardziej interesuje, tylko tyle, że Paulina Krupińska będzie nadal panować. A może lepiej by było gdyby Paulina złożyła koronę na pięknej atłasowej czerwonej poduszce i powiedziała "Dziękuję, niech czeka". 

Wydaje się, że dla konkursu Miss Polonia nastąpił koniec. Śmierć przez zaniedbanie!

My, mamy jednak nadzieję, bo ta umiera ostatnia. Nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto nie będzie mówił nam co zamierza zrobić, ale to zrobi! 

Dlatego też nie poddajemy się. Postanowiliśmy kontynuować prezentację kandydatek Miss Polonia 2014 i prosimy aby te, które jeszcze nie odpowiedziały mimo wszystko nie rezygnowały. Nawet jeśli nowa Miss Polonia nie zostanie wybrana to możecie być pewne, że dla ludzi którzy tworzą takie strony jak Globmiss jesteście ważne.

My nie zapomnimy konkursu Miss Polonia, jego laureatek, jego historii!

Autorzy: Dawid Baraniak, Katarzyna Żebrowska, Dominik Masny