sobota, 29 listopada 2014

Miss Filipin wybrana na Miss Earth 2014! Patrycja poza top 16

Finał Miss Earth 2014 za nami. Wygrała reprezentantka gospodarzy 20-letnia Miss Filipin Jamie Herrell. Polka Patrycja Dorywalska nie znalazła się w finałowej 16 Najpiękniejszych Ziemianek z pośród 84 kandydatek! Konkurs odbył się w Teatrze Uniwersytetu Filipińskiego w mieście Quezon. Poprowadzili go aktor i model Justin Bratton z prezenterką telewizyjną i modelką Joey Mead King. Całym finałem organizatorzy udowodnili, że należą do światowej czołówki.

Konkurs rozpoczął się od prezentacji każdej kandydatki do bardzo dynamicznego FireBalls. Pokaz zakończył się pojawieniem na scenie panującej Miss Earth 2013. W kolejnej odsłonie krótko pokazano filmiki ze zgrupowania. A jak wiecie działo się dużo. A potem ogłoszono top 16. Niestety Patrycja nie znalazła się wśród tej najlepszej grupy.
W top 16 ostatecznie znalazły się w kolejności ogłaszania na finale: Tahiti, Rosja, Korea, Kolumbia, Szkocja, Mongolia, Zambia, Brazylia, Słowacja, Wenezuela, Tajlandia, USA, Egipt, Filipiny, Meksyk, Hiszpania.
Z medalowych dziewczyn z grupy 1 przeszła tylko Hiszpanka, z grupy 2 - Brazylia i Zambia, a z grupy 3 - wszystkie USA, Wenezuela i Rosja. 

Po przedstawieniu panelu jurorskiego finałowa 16 wystąpiła w strojach kąpielowych i sukniach wieczorowych, między pokazami wystąpił młody artysta z Filipin, który przepięknie zaśpiewał utwór Beyonce "Pretty Hurts" poświęcony królowym piękności.

 

 

Następnie wyłoniono ścisłą 8, w której znalazły się następujące kraje:  Brazylia, Mongolia, Słowacja, Wenezuela, USA, Filipiny, Rosja, Hiszpania. Musiały przejść najtrudniejszy test, czyli odpowiadanie na pytania jurorów. Najsłabiej według nas wypadła Filipinka, która mówiła tak jakby od jej przemówienia zależały losy świata, a także Rosjanka, która swoją odpowiedź miała wyuczona na pamięć i tak naprawdę na pytanie nie odpowiedziała. Najsympatyczniej oceniliśmy Miss USA i Brazylii.

 

 

 

 

 

Po pożegnaniu ustępującej Miss Earth Alyz Henrich z Wenezueli wybrano nowa królowe:

Miss Fire (3 Wicemiss) - Rosja, Anastasia Trusova
Miss Water (2 Wicemiss) - Wenezuela, Maira Alexandra Rodriguez
Miss Air (1 Wicemiss) - USA, Andrea Neu
Miss Earth - Filipiny, Jamie Herrell

 


 


To już drugie zwycięstwo Filipinki w tym filipińskim konkursie. Pomimo, że nowa Miss jest bardzo ładna, szkoda, że organizatorzy nie "odważyli" się przynać tytułu pięknej i posągowej Miss USA.

Cały finał miał bardzo ciekawa oprawę muzyczną. A całym finałem organizatorzy udowodnili, że należą do światowej czołówki. Jedynym minusem była słaba transmisja internetowa na rappler.com

Dziękujemy reprezentantce Polski Patrycji Dorywalskiej 
za piękne reprezentowanie naszego kraju, współpracę i pozytywne emocje!

Galerię Patrycji znajdziecie na naszym FanPage'u GALERIA PATRYCJI

info i zdjęcia skany: Globmiss Dawid Baraniak