niedziela, 2 listopada 2014

Miss Polonia powraca!

Miss Polonia
2011 - 2012 - 2010
Za wyborami Miss Polonia przede wszystkim stoi historia. To jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, który po raz pierwszy odbył się w 1929 roku, a są źródła które przesuwają tę datę o rok wcześniej - do 1928! Wszystko zaczęło sie więc zaledwie 7 lat po wystartowaniu tego najstarszego - Miss America.

Na 85 lat istnienia Miss Polonia z różnych powodów historycznych i organizacyjnych gal finałowych konkursu mamy zaledwie 37, tyleż samo laureatek tytułu. Ostatnia, niespodziewana, przerwa w ciągłości od roku 1983 nastąpiła w 2013 roku. Nieuniknione zmiany na stanowisku Dyrektora Generalnego potrzebowały czasu.

Finał Miss Polonia 2014 zapowiada się jako show w stylu Victoria Secret: "Już w grudniu (20.12) na kilkunastometrowym wybiegu zbudowanym w warszawskim centrum konferencyjno-wystawienniczym EXPO XXI zobaczymy dwadzieścia pięć finalistek, które będą walczyć o tytuł i koronę Miss Polonia 2014. Na laureatkę konkursu czeka kontrakt otwierający drzwi do międzynarodowej kariery oraz udział w konkursie Miss Universe 2015... Zwyciężczyni konkursu, czyli Miss Polonia 2014 zostanie wybrana głosami jury, w którym pojawią się laureatki z lat ubiegłych oraz telewidzów Programu Drugiego Telewizji Polskiej.

Prezentacjom finalistek towarzyszyć będą występy największych gwiazd polskiej estrady, które zagwarantują energetyczne i porywające widowisko. Do produkcji show zostanie wykorzystana nowoczesna technologia realizacji, która przeniesie widzów sprzed telewizorów do pierwszego rzędu widowni w warszawskim centrum EXPO XXI.

Bezpośrednią transmisję z wyborów najpiękniejszej Polki 2014 roku zobaczymy na antenie TVP 2. Przygotowania finalistek będzie można oglądać w porannym programie telewizyjnej Dwójki „Pytanie na Śniadanie”. Niezapomniane emocje związane z wyborem Miss Polonia 2014 gwarantowane!" - informuje oficjalna strona konkursu.

Gwiazdy finału Miss Polonia 2014

Więcej szczegółów możemy dowiedzieć się z filmiku promującego finał. Wynika z niego, że na scenie, której towarzyszyć będą najnowocześniejsze zdobycze technologiczne, pojawią się, obok finalistek, wokaliści Monika Brodka i Dawid Podsiadło, a także finalista The Voice Of Poland III Ernest Staniaszek. Nie zabraknie Najpiękniejszych. Obok panującej Miss Polonia 2012 Pauliny Krupińskiej, będą również: Aneta Kręglicka Miss World 1989, Katarzyna Borowicz 3 Wicemiss World 2004, Bogna Sworowska 2 Wicemiss Polonia 1987. Nie zabraknie zapewne również zwyciężczyń z lat poprzednich: Rozalii Mancewicz Miss Polonia 2010 i Marceliny Zawadzkiej Top 16 Miss Universe 2012. Transmisja telewizyjna potrwa 2 godziny, ale w porannym programie "Pytanie na śniadanie" pojawi się 12 odcinków poświęconym konkursowi Miss Polonia. Naocznymi świadkami wyborów będzie 1000 zaproszonych gości.

Ważną informacją zawartą w tej prezentacji jest, że tylko finalistki konkursu Miss Polonia reprezentują Polskę w konkursie Miss Universe i... Miss World. Czy w przypadku tego drugiego zapadła już ostateczna decyzja i konkurent Miss Polonia konkurs Miss Polski stracił licencję Miss World po 8 latach? O tym przekonamy się dopiero po finale Miss World 2014.


Wśród medialnych patronów Miss Polonia 2014 znajdują się: Elle, Gala, InStyle i Glamour.

Czy zapowiadane zmiany są zapowiedzią wielkiego powrotu konkursu Miss Polonia? To marka sama w sobie, zarządzana od lat przez różne osoby. Marka która broni się sama.

Info/video: Biuro Miss Polonia
zdjęcia: FleszStyleMuzykaOnet / AfterPartyAll About Music