środa, 26 listopada 2014

Patrycja na Filipinach - klasyfikacja medalowa Miss Earth 2014 - relacja 6

Konkurs Miss Earth zbliża się do Finału. Już za 3 dni (29 listopada) poznamy Najpiękniejszą Ziemiankę 2014 roku. Będzie to 14 zwyciężczyni konkursu. Czy szansę na tytuł ma reprezentantka Polski Patrycja Dorywalska? Liczymy na sukces, a ten jest wpisany w szarfę z napisem "Poland", jednak do tej pory w historii cały konkurs Europejki wygrały tylko dwukrotnie, w roku 2001 (Dania) i 2012 (Czechy). Czy jurorzy postawią na piękność Starego Kontynentu?

Finał Miss Ziemi odbędzie się w Teatrze Uniwersytetu Filipińskiego w mieście Quezon. Poprowadzą go aktor i model Justin Bratton z prezenterką telewizyjną i modelką Joey Mead King. O koronę walczą delegatki z 85 państw świata, co jest drugą, po Miss World (124!), liczbą finalistek na zgrupowaniach międzynarodowych konkursów w tym roku. Konkurs będzie można obejrzeć na rappler.com o 12 polskiego czasu.

Zgrupowanie Miss Earth to nie tylko zwiedzanie pięknych Filipin, odwiedzanie szkół i sadzenie drzew, to przede wszystkim walka o medale. Kandydatki podzielone na trzy grupy (Patrycja Dorywalska jest w 3) rywalizują między sobą aż w 11 "dyscyplinach", a za zwycięstwo w każdej z nich poza medalami, zdobywają punkty odpowiednio: 10-złoto, 8-srebro i 6-brąz. Za sam udział w konkurencji otrzymuje się 4 punkty. Ostateczna klasyfikacja medalowa ma oczywiście wpływ na werdykt jurorów, ale niczego nie przesądza.

Zwyciężczynie w Strojach Narodowych

 

 

Po zakończeniu wszystkich konkurencji (bez grupowo - Ulubienica Prasy, Miss Foto | kontynentalnie - prezentacja o ochronie środowiska, parada w strojach narodowych | grupowo - najlepsza nauczycielka, konkurs talentów, najlepszy strój koktajlowy, najlepszy strój wakacyjno-rekreacyjny, najlepsza w sukni wieczorowej, najlepsza w stroju kąpielowym, Miss Przyjaźni) polska delegatka ma na swoim koncie 48 punktów i jeden, brązowy medal za trzecie miejsce w prezentacji w strojach kąpielowych. Czy to wystarczy na awans do top 16? Trzymamy za Patrycję kciuki!

Medalowe Top Kandydatki każdej z grup:

Grupa 1
1. Hiszpania  (66 pkt) | 2. RPA (60) | 3. Amer. Wyspy Dziewicze (58),  Indie (58)

Grupa 2
1. Paragwaj (62) | 2. Brazylia (58), Zambia (58) | 3. Namibia (56), Słowenia (56)

Grupa 3
1. Wenezuela (64) | 2. USA (62) | 3. Rosja (60) 

Tablice medalową znajdziecie na stronie oficjalnej konkursu |LINK|

Tak więc w ścisłej czołówce wszystkich grup jest aż 12 państw, czy jedna z tych miss zostanie nową Miss Ziemi? Raczej tak. Naszym zdaniem największe szanse na zwycięstwo na reprezentantka USA.PATRYCJA DORYWALSKA
A co u Patrycji? Nasza Miss cały czas jest bardzo zadowolona z pobytu na Filipinach i robi wszystko by wypaść jak najlepiej. Na pokazie mody w sukniach ślubnych wygląda przepięknie!

  

  

Większą galerię Patrycji znajdziecie na naszym FanPage'u GALERIA PATRYCJI

zdjęcia ze zgrupowania znajdziecie na oficjalnym FP Miss Earth
swoje zdanie możecie wyrazić na Forum MissPassion lub MissForum
najwięcej zdjęć obejrzycie na Forum Missosology!

info; Globmiss Dawid Baraniak
zdjęcia: Miss Earth FP