wtorek, 11 listopada 2014

Portorykanka w koronie Miss International'14! Polka bez sukcesu

W Tokio koło południa polskiego czasu zakończył się finał jednego z najstarszych międzynarodowych konkursów piękności na świecie - MISS INTERNATIONAL 2014, w którym Polskę reprezentowała 1 Wicemiss Polonia 2012 Żaneta Płudowska. Polka wraca bez żadnego sukcesu, a koronę zdobyła Miss Portoryko, 21-letnia Valerie Hernandez!

Finał rozpoczął się po 8 rano polskiego czasu i trwał aż 4 godziny! Jednak w tym japońskim konkursie to standard. Wszystko odbywa się w iście japońskim tempie. Ważna jest kultura, ukłony, pozdrowienia.

WERDYKT
Miss INTL: PORTORYKO - Valerie Hernandez
1 Wicemiss: Kolumbia - Zuleika Suárez
2 Wicemiss: Tajlandia - Punika Kulsoontornru
3 Wicemiss: Wlk. Brytania - Victoria Tooby
4 Wicemiss: Finlandia - Milla Romppanen

O finale w kilku słowach
Jak co roku organizatorzy dbają aby podczas finału zaprezentowały się wszystkie kandydatki i to aż trzykrotnie. Na początku delegatki wystąpiły w strojach narodowych. Ku naszemu zaskoczeniu Polka Żaneta Płudowska zmieniła koncepcję swojej kreacji i nie założyła białej koszulki z polskim godłem, którą prezentowała do czerwonego dołu (spódnicy) podczas zgrupowania. I tak dziś polska delegatka, jako jedyna ze wszystkich, wystąpiła tak naprawdę w sukni wieczorowej, a nie narodowej. Strój może nie powalał, ale powinniśmy bawić się jak wszyscy. Do końca. Szkoda. Zabrakło Orzełka. Bądźmy dumni, że jesteśmy POLAKAMI szczególnie w DNIU NIEPODLEGŁOŚCI!


 

Po dłuższej przerwie gdzie na telebimach przypominano historię konkursu rozpoczął się drugi etap, czyli pokaz w kostiumach kąpielowych. 

 

 

Po tym występie nastąpiła dłuższa przerwa. Kandydatki musiały wystroić się i odpowiednio uczesać, umalować do wyjścia w sukniach wieczorowych, w których zostały już do końca finału. 

 

 

To była ostatnia prezentacja wszystkich z finalistek. Po kolejnej (zbyt często i zbyt długo) przerwie prezenterzy ogłosili skład finałowej 10. Wybór tak małej ilości półfinalistek zaskoczył. W ostatnich latach wybierano top 15, a w tym roku zmniejszono tą liczbę aż o 1/3 pomimo, że w konkursie brały udział delegatki aż 73 państw! Niemniej jednak sam wybrane to strzał w 10. Idealne top!

Jurorzy zdecydowali, że w dalszej walce o koronę pozostaną miss: Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Brazylii, Kolumbii, Meksyku, Panamy, Indonezji, Argentyny i Portoryko. Gdyby patrzeć kontynentalnie to ciekawie nie jest. Dominacja obu Ameryk (aż 6) i po dwa miejsca dla Europejek i Azjatek. Brak Afrykanek. Najwidoczniej liczyła się uroda, akurat przy tak dobrym wyborze tonie przeszkadza. W kolejnej odsłonie kandydatki z top 10 musiały powiedzieć co by zrobiły jako Miss International. I tu można było dostać mdłości: pomoc dzieciom, walka przeciwko wojnom, wzruszenia, łzy, emocje... Gra? aby zdobyć serca jurorów? Czy naiwność i nierealne spojrzenie na rzeczywistość? Zapewne takie wypowiedzi dziewczyn wynikały z oczekiwań publiczności.

 

 

 

 

 

I w końcu dotarliśmy do momentu kulminacyjnego. Na scenie pojawiły się wszystkie pretendentki do tytułu Miss International i top 10. Werdykt rozpoczęto od wyczytania tytułów komplementarnych. I tak Miss Przyjaźni (wybrana przez same kandydatki) została Kolumbijka, która została również uznana za Najlepiej Ubraną. Tytuł Miss Internetu powędrował do Miss Indii. Reprezentantka Francji otrzymała nagrodę za Najlepsze Ciało, a Miss Indonezji zgarnęła nagrodę za Strój Narodowy.

 Na piątym miejscu z tytułem 4 Wicemiss uplasowała się Miss Finlandii - Milla Romppanen, a na czwartym i 3 Wicemiss została Miss Wielkiej Brytanii - Victoria Tooby. 2 Wicemiss ogłoszono faworytkę Globmiss reprezentantkę Tajlandii - Punika Kulsoontornrut, a 1-ą Miss Kolumbii - Zuleika Suárez.

 

 

Koronę najpiękniejszej zdobyła Miss Portoryko, 21-letnia Valerie Hernandez! Sama nie wierzyła w to co się stało. Skromna, piękna!

 

 

 

Poza różnymi nagrodami, 2 i 1 Wicemiss, a także Miss otrzymały słynne wkręcane we włosy korony. Wicemiss - srebrne, Miss - złotą.

Trzeba przyznać, że ciężko byłoby zostać "wyrocznią" konkursu oceniając top 10 podczas transmisji telewizyjnej. Każda konfiguracja Miss + Wicemiss była możliwa. Gratulujemy zwyciężczyni, a nam pozostaje czekać kolejny rok. Może w końcu Polka znów zostanie wyróżniona! 


Ponad 100 zdjęć (skanów) z finału Miss International znajdziecie  w naszej GALERII FINAŁU

Zdjęcia Polki w naszej GALERII ŻANETY

Sukcesy Polek na Miss International w zakładce POLKI NA MI

W trakcie zgrupowania Żaneta przesłała naszym Czytelnikom pozdrowienia, które publikowaliśmy już na naszym fanpage'u. ŻANETO DZIĘKUJEMY ZA REPREZENTOWANIE POLSKI!zdjęcia (skany): Globmiss Dawid Baraniak
tekst: Globmiss Dawid Baraniak