poniedziałek, 24 listopada 2014

Zgrupowanie Miss World 2014 - relacja 1

| Ada z Miss World Megan Young |
Od kilku dni w Londynie trwa zgrupowanie najważniejszego i najstarszego międzynarodowego konkursu piękności - Miss World 2014 z udziałem Polki Ady Sztajerowskiej. Ze względu na miejsce tegoroczne przygotowania do finału będą zapewne mniej ekscytujące dla polskiego widza. Kandydatki ze 124 krajów nie zwiedzają jak w ostatnich latach egzotycznych zakątków Chin, RPA czy Indonezji, a bardziej statyczną Anglię, z jej urokliwymi bogatymi wnętrzami.

Oglądając zdjęcia pojawiające się w sieci śmiało można stwierdzić, że uroda delegatek jest na bardzo wysokim poziomie. Ciężko będzie wybrać tę najpiękniejszą. Tym bardziej, że na sam tytuł nie składa się tylko piękno zewnętrzne, ale również to co sobą kandydatka reprezentuje. Konkurs w przypadku Miss World trwa przez całe zgrupowanie, a finał, 14 grudnia, jest tylko i wyłącznie podsumowaniem tych kilku tygodni. Międzynarodowe konkursowe media na zwyciężczynię póki co obstawiają Miss RPA, a jak finalistki oceniamy naszym okiem?

ZGRUPOWANIE - RELACJA 1
Wszystko zaczęło się w czwartek kiedy to organizatorzy powitali finalistki ubiegające się o ten najbardziej pożądany tytuł pośród konkursów miss. I zaczęło się bardzo intensywnie. 

Talent i Tańce Świata - dzień 2
W piątek w Marriott County Hall odbyły się przesłuchania do dwóch elementów Miss World: Konkursu Talentów i eliminacji Tańców Świata. W obu uczestniczyła nasza reprezentantka Ada Sztajerowska. Kandydatki podzielono na kilka grup, a fachowcy w obu dziedzinach (m.in. Donna Darby choreograf Miss World i Mike Dixon - dyrektor muzyczny Miss World) wybrali te najlepsze.

  
| Południowy Sudan | Finlandia | Hiszpania |

Te dziewczyny, które odpadły, lub nie brały udziału w przesłuchaniach nagrywały filmiki - wizytówki.

Na sportowo i ludowo - dzień 3
| Polska |
Drugiego dnia w Marriott County Hall Fitness Center odbyły się eliminacje do Konkursu Sportowego. Dziewczyny musiały na czas wykonać serię przysiadów, pompek, wyskoków  z przysiadu, a także wiosłować. Zmęczenie było warte wysiłku, każda miss mogła zdobyć maks. 20 punktów i awansować do Sportowego Finału. Tego samego dnia odbyły się ponowne przesłuchania w Konkursie Talentów i Tańców Świata. Oficjalnie nie ogłoszono jeszcze Top 10 Talentu, ani tych kandydatek, które podczas finału pokażą w imieniu pozostałych - tańce narodowe. Wiemy, że polski Orzeł w rytmie Poloneza zakwalifikował się do Top 17. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

 
| Wenezuela i Litwa | Nepal |


Ceremonia - dzień 4
| Maria Jose Alvadaro |
W niedzielne popołudnie w Gibson Hall odbyła się wyjątkowa ceremonia "Nabożeństwo Zjednoczenia, Miłości, Dziękczynienia, Pamięci na Świecie". Celem wspólnego spotkania było pokazanie różnorodności dzisiejszego świata pod względem religijnym, rasowym i wyznawanych poglądów. Podczas ceremonii szczególny hołd oddano zamordowanej tuż przed wylotem do Londynu Miss Hondurasu Marii Jose Alvarado Munoz i jej siostry. Reprezentantka Serbii przekazała Ikonę dla rodziny Marii. Kandydatki śpiewały, a część z nich zabrała głos. Zapalono trzy świece: za pokój i jedność, miłość, oraz za Marię i jej siostrę. Julia Morley zapowiedziała, że nowa Miss World 2014, a także panująca Megan Young pojadą do Hondurasu by rozpocząć projekt budowy szkoły "Teraz jesteśmy smutne, ale musimy być użyteczne. Człowiek nie umiera, umiera tylko ciało" - powiedziała wzruszona do łez Morley. To była smutna, ale w tej sytuacji potrzebna ceremonia, można ją obejrzeć na You Tube Miss World |LINK|

 

 

Na oficjalnej stronie Miss World nie usunięto Marii jako reprezentantki Hondurasu, co jeszcze bardziej wzmacnia ten hołd. Jest częścią "Rodziny Miss World".

Próby i rozrywka - dzień 5
A nowy tydzień najpiękniejsze rozpoczęły od prób do Wielkiego Finału! A wieczorem wszystkie zostały zabrane na londyński West End. Tam w jednym z teatrów obejrzą spektakl i spotkają się z jego obsadą.

POLKA - ADA! ADA! ADA!
| Ada z Miss Argentyny |
Tegoroczna reprezentantka Polski do tytułu Miss Świata Ada Sztajerowska od początku pobytu w Londynie nas zachwyca. Wyróżnia się na tle tak wielu konkurentek bardzo klasycznym wyglądem, taki jaki lubią na Miss World. Staranne przygotowanie stroju narodowego przez projektantkę Oxanę Pastushkę również się opłaciło. Już awans do top 17 w Tańcach Świata świadczy o tym, że strój wywarł duże wrażenie. Kolejnej ocenie zostanie poddana suknia wieczorowa podczas World Fashion Designer Show, kiedy to nagrodzony zostanie najlepszy projekt i projektant. Trzymamy kciuki za świetny występ Ady i sukces Oxany.

FAWORYTKI GLOBMISS
Faworytki Globmiss nie wybieramy na podstawie przesłanek jakimi mogą kierować się jurorzy, a na podstawie naszych własnych odczuć piękna.

Notowanie 1 (alfabetycznie)


Większą galerię Ady znajdziecie na naszym FanPage'u GALERIA ADY

zdjęcia ze zgrupowania znajdziecie na oficjalnej stronie Miss World i FP Miss World
swoje zdanie możecie wyrazić na Forum MissPassion lub MissForum

zdjęcia: Miss World / Ada Sztajerowska
info: Globmiss Dawid Baraniak