piątek, 19 grudnia 2014

Anna Pabis - prosto z Malezji dla Globmiss

Kolejna przygoda, kolejne doświadczenie, kolejna możliwość poznania wspaniałych ludzi i ich kultury! Blisko dwa tygodnie temu Ania Pabiś spakowała walizki, i wyleciała do Kuala Lumpur w Malezji, gdzie reprezentuje nasz kraj w wyborach Miss Tourism International 2014. To już 18-a edycja tego konkursu, biorą w nim udział piękności z 63 krajów całego świata. Wszystkie delegatki zjawiły się w Kuala Lumpur miedzy 9 a 11 grudnia. 

"Na lotniku w Malezji wylądowałam około 15:30, kiedy dojechałam do hotelu okazało się, że jeszcze tego samego dnia odbędzie się sesja zdjęciowa dla gazet oraz prezentacje dla TV. Miałam niespełna godzinę by się wypakować, wziąć szybki prysznic, zrobić makeup, włosy i wyprasować suknie wieczorową, nagrania trwały do 2:00 w nocy. Następnego dnia miałyśmy dzień na regeneracje po podróży. Mogłyśmy skorzystać z atrakcji hotelu - spa, basen, siłownia. To był pierwszy a zarazem ostatni dzień relaksu.

Każda z uczestniczek została losowo przypisana do pokoju. Moimi współlokatorkami są Miss Brazylii oraz Miss Bułgarii, z którymi świetnie się dogaduję. Każdy nasz dzień zaczyna się od godziny 5:00 a kończy miedzy 22:00 a 23:00. Bardzo dużo podróżujemy autobusem, odwiedzamy najpiękniejsze miejsca w Malezji, kosztujemy tradycyjnej kuchni, poznajemy tutejszą kulturę oraz niezwykłych ludzi, których nie spotkałabym, gdyby nie ten konkurs. 

  

Bardzo miło wspominam spotkanie z najważniejszą osoba w tym kraju - z panującym królem Tuanku Abdul Halim oraz jego żona. Organizacja konkursu jest na bardzo wysokim poziomie. Czujemy się tutaj jak małe księżniczki. Dostajemy mnóstwo prezentów, m.in. kosmetyki, ubrania, walizki podróżne, mnóstwo słodyczy, a dzisiaj każda z nas otrzymała piękne okulary przeciwsłoneczne - jak wrócę z Malezji będę obdarowywać swoich najbliższych Czas mija mi tu bardzo szybko, a to dlatego że każdego dnia zwiedzamy nowe, interesujące miejsca. 

Byłyśmy na pięknej wyspie Malezji, Langkawi. Zostałyśmy tam 2 dni, gdzie czekały na nas atrakcje przygotowane przez organizatora. 

Dziewczyny są bardzo przyjemne, pomocne, i .... przepiękne ( !!!! ), szczególnie Azjatki i Latino, które to uwielbiam za pozytywną energię i poczucie humoru. Finał wyborów odbędzie się 31 grudnia w Noc Sylwestrową. 3majcie kciuki!"

Zdjęcia Ani ze zgrupowania w Malezji znajdziecie w naszej Galerii FB

Info: Globmiss
Zdjęcia: Anna Pabiś