poniedziałek, 15 grudnia 2014

Miss World 2014 z RPA!

I stało się. W niedzielny wieczór poznaliśmy 64. laureatkę najważniejszego tytułu pośród konkursów piękności - Miss WORLD 2014! To najstarszy, odbywający się bez żadnej przerwy od 1951 roku, a zarazem najbardziej prestiżowy konkurs naszego globu. Finał odbył się w Audytorium ExCel w Londynie gdzie wszystko się zaczęło. Nową Miss Świata została faworytka konkursu Rolene Strauss z Republiki Południowej Afryki! Polka Ada Sztajerowska wróciła do kraju bez sukcesu.

Galę na którą bilety zostały wysprzedane w 100% poprowadzili Megan Young, ustępująca Miss World i pierwsza w historii panująca laureatka prowadząca konkurs, oraz Tim Vincent. Wspomagał ich sympatyczny Frankie Cena. W jury obok Julii Morley zasiadły wcześniejsze laureatki tytułu: Agbani Darego (2001), Azra Akin (2002), Zi Lin Zhang (2007), Kaiane Aldorino (2009). 

Wśród gości pojawiły się Denise Perrier (1953), Giselle Laronde (1986), Aishwarya Rai (1994), oraz Wenxia Yu (2012). Był też Mister World 2014. Rodzina Miss World. Stwierdzenie, które często pojawiało się podczas transmisji, która za pośrednictwem telewizji dotarła do 120 państw świata, jednak najmniej krajów pokazujących konkurs było z... Europy! Fani ze Starego Kontynentu musieli zadowolić się transmisją internetową.

 

I tak Rodzina Miss World powiększyła się o nową Miss. Pochodząca z RPA Rolene Strauss jest trzecią laureatką tego tytułu ze swojego kraju (1958, 1974). Ma 22 lata i jest studentką medycyny. Najbliższy rok przed nią to podróże po świecie w ramach "Beauty with a Purpose".

Drugie miejsce zajęła Miss Węgier Edina Kulscar, trzecie Miss Stanów Zjednoczonych Elizabeth Safrit. W finałowej piątce znalazły się również Miss: Australii i Anglii. Wszystkie należały do grona Faworytek Globmiss.

Top 11 uzupełniły: Brazylia, Gujana, Indie, Kenia, Meksyk, Tajlandia.

Top 26: Boliwia, Chiny, Dominikana, Finlandia, Filipiny, Ghana, Holandia, Indonezja, Malezja, Rosja, Sudan Południowy, Szkocja, Szwecja, Trynidad i Tobago, oraz Wietnam.

Królowe Kontynentów:
Afryka - Miss RPA
Ameryki - Miss USA
Azja - Miss Indii
Europa - Miss Węgier
Oceania - Miss Australii

Zwyciężczynie Konkurencji:
Sport - Miss Finlandii
Multimedia - Miss USA
Moda Plażowa - Miss Szwecji
Talent - Miss Malezji
Top Model - Miss Bośni i Hercegowiny
Piękno w Szczytnym Celu - Brazylia, Gujana, Indie, Indonezja, Kenia


Specjalna Relacja Globmiss z Londynu na dniach!


Większą galerię Ady znajdziecie na naszym FanPage'u GALERIA ADY

zdjęcia ze zgrupowania znajdziecie na oficjalnej stronie Miss World i FP Miss World
swoje zdanie możecie wyrazić na Forum MissPassion lub MissForum

info: Globmiss Dawid Baraniak
źródło: MWO
zdjęcia: Miss World