niedziela, 4 stycznia 2015

Marcela Chmielowska leci do Miami po korone Miss Universe

Już jutro prosto z Berlina do Miami odleci Marcela Chmielowska polska reprezentantka do tytułu Miss Universe, którego finał zaplanowano na 25 stycznia w Doral na Florydzie, USA. O tytuł ubiegać się będzie 88 kandydatek z całego świata. To 63, zaległa edycja, gdyż w roku 2014 konkurs nie odbył się. To najpoważniejsza wpadka tego giganta od chwili jego powstania w 1952 roku.

Marcela Chmielowska, 2 Wicemiss Polonia 2012, od dłuższego czasu przygotowuje się do tego wydarzenia o czym szeroko piszą polskie portale, a nie jest to łatwe zadanie. Garderoba kandydatki to kilogramy ubrań, dodatków, butów, torebek, kosmetyków. Siłownia! Ale to nie wszystko. Miss musi przywieźć ze sobą upominki dla nowych koleżanek, jak również prezenty na aukcję charytatywną. Oprócz tego dużo energii, sił, uśmiechu na trzytygodniowe zgrupowanie!

Marcela w sukni
i projektanci
Na konkursie Miss Universe Marcela zaprezentuje się w prostym stroju narodowym z łowicką wycinanką. Projekt w pomyśle podobny do tego jaki na konkursie Miss Earth 2014 zaprezentowała Patrycja Dorywalska. Nie wiadomo jeszcze czy Marcela założy suknię wieczorową zaprezentowaną oficjalnie w programie "Pytanie na śniadanie", gdyż ta została źle przyjęta przez znawców tematu i fanów. Obie kreacje przygotował duet MMC Studio, czyli Ilona Majer i Rafał Michalak.

Kandydatki z całego świata mogą natomiast liczyć na ciekawy prezent od naszej miss. Marcela przygotowała... książkę kucharską własnego autorstwa "Be fit and eat... desserts" ("Bądź szczupła i jedz... desery"). Intrygujący tytuł szczególnie dla finalistki konkursu piękności. Na aukcję charytatywną Marcela wystawi łowickie lalki. Gratulujemy pomysłów!


Marcela Chmielowska jest 31. reprezentantką Polski do tytułu Miss Universe. Debiutowaliśmy w 1958 roku i od razu z sukcesem. Alicja Bobrowska zajęła 4 miejsce. Rok później Zuzanna Cembrowska była w finałowej 15. 

Po długiej nieobecności powróciliśmy w 1984 roku i, poza finałami 1987, 1988, jesteśmy na Miss Universe co roku. Sukcesów na tym konkursie mamy jednak najmniej ze wszystkich najważniejszych. Brygida Bziukiewicz zajęła 4 miejsce w 1986 roku, a trzy lata później tę samą lokatę zajęła Joanna Gapińska. Na kolejny sukces musieliśmy czekać aż do roku... 2012 (!!!) gdy Marcelina Zawadzka awansowała do top 16. W 2013 Paulina Krupińska otrzymała tytuł komplementarny: Miss Foto. Czy Marcela dołączy do tego małego grona wyróżnionych? Oby! 

Marcelo! Trzymamy kciuki i życzymy Ci wspaniałej przygody!


   

  

Wywiad z Marcelą o przygotowaniach do MU'14 publikowaliśmy z listopadzie |zobacz|
Zachęcamy do śledzenia oficjalnego profilu Marceli |LINK|

info: Globmiss Dawid Baraniak
zdjęcia stroju narodowego:  Bartek Szmigulski
zdjęcia pozostałe: Marcela Chmielowska