poniedziałek, 26 stycznia 2015

Miss Kolumbii jest 63. Miss Universe!

Zwyciężczynią 63. konkursu Miss Universe została Miss Kolumbii Paulina Vega Dieppa!!! Jest to drugie, po 57 latach, zwycięstwo Kolumbijki w tym konkursie. W finałowej piątce nareszcie znalazły się w końcu inne kraje niż w kilku ostatnich edycjach: Holandia, Ukraina, Jamajka. Na szczęście nie awansowały też miss: Filipin i Wenezueli, które od lat były w top. Konkurs odbył się w Dorel, Miami w Stanach Zjednoczonych i wzięło w nim udział 88 kandydatek. Polskę reprezentowała Marcela Chmielowska.

1 Wicemiss została Miss USA Nia Sanchez (24), 2 - Miss Ukrainy Diana Harkusza (20), 3 - Miss Holandii Yasmin Verheijen  (20), a 4 - Miss Jamajki Kaci Fennell (22)!

Nowa Miss Universe ma 23 lata. Urodziła się 19 stycznia 1993 roku w Barranquilla w Kolumbii. Studiuje na wydziale administracji biznesu w Bogocie. Jej ojciec jest kardiologiem, a dziadek znanym tenorem Gatson Vega. Natomiast jej babcia Elvira Castillo w roku 1953 zdobyła dla Kolumbii tytuł Miss Atlantico. Paulina ma 4 siostry i trzech braci. Mówi po hiszpańsku, angielsku, niemiecku i trochę po francusku. Na zwycięstwo w Miss Universe zareagowała dość spokojnie.

Wciąż nie wiadomo czy zakończony finał był zaległym za rok 2014. Nie ogłoszono gdzie i kiedy odbędzie się 64. edycja.

| Miss Universe - Kolumbia |

 
| 1 Wicemiss - USA | 2 Wicemiss - Ukraina |

 
| 3 Wicemiss - Holandia | 4 Wicemiss - Jamajka |

W finałowej 10 znalazły się również miss: Argentyny, Filipin, Hiszpanii, Wenezueli, Australii! W finałowej 15 miss: Włoch, Francji, Indonezji, Indii, Brazylii.

Miss Osobowości została Miss Nigerii, Miss Foto - Miss Portoryko, a nagrodę za Najlepszy Strój Narodowy zdobyła Miss Indonezji. 

Polka Marcela Chmielowska nie odniosła żadnego sukcesu. Natomiast ciekawostką jest, że do top 15 jurorzy nie wybrali ŻĄDNEJ finalistki z Afryki! A w top 5 znalazły się tylko Europejki i Amerykanki. Czy to oby na pewno konkurs ogólnoświatowy? Wybrano jak zwykle dziewczyny z odpowiednimi szarfami! Finał był dobry, głównie składający się z reklam telewizyjnych. Więcej za kilka dni! Niech emocje opadną!

info: Globmiss Dawid Baraniak
zdjęcia: Globmiss