niedziela, 19 kwietnia 2015

Miss i Polityka!

Magdalena Ogórek
kandydatka na Urząd Prezydenta RP
Za trzy tygodnie w naszym kraju odbędą się VI, po 1989 roku, Wybory Prezydenckie. 10 maja o Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ubiegać się będzie także Kobieta - Magdalena Ogórek, której uroda, od chwili ogłoszenia kandydatury, przukuwa uwagę wszstkich. Miss czy nie Miss?

Globmiss lubi sięgać także do przeszłości i archiwalnych materiałów postanowiliśmy więc zajrzeć do roku 1998. Na wstępie dementujemy więc to co piszą niektóre gazety, że Pani Magdalena wygrała konkurs Miss Śląska i Zagłębia 1998. 

Tak sie nie stało, ale owszem brała udział w tych regionalnych wyborach. Koronę zdobyła wówcza pani Agnieszka Światek z Jaworzna, a wicemiss zostały: Aleksandra Lipka-Zanozik z Katowic i Olga Szulakowska z Będzina. Pani Agnieszka awansowała później do finału Miss Polonia, a pozostałe laureatki brały udział w półfinale Miss Polonia'98 w Bielsku-Białej. 

  

Jak się więc okazuje nie tylko wciąż najpopularniejsza miss Ewa Wachowicz zapisuje się na kartach historii polskiej polityki. Jako ciekawostkę chcemy również dodać, że Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Gospodarki jest Pani Ilona Antoniszyn-Klik. Pani Ilona brała udział w wyborach Miss Dolnego Śląska 1994, półfinale Miss Polonia'94 w Bielsku-Białej, a w 1997 została Miss Polski Studentek. Ostatnio publicznie również Aneta Kręglicka wspomniała propozycję wejścia do polityki od jednego z premierów. Ciekawe jak dziś wyglądałaby nasza scena polityczna. Na pewno byłoby jeszcze piękniej.

Ewa Wachowicz Rzecznik Rządu premiera Waldemara Pawlaka
Przedstawiamy wszystkim Fanom Wyborów unikalne zdjęcia Pani Magdaleny Ogórek wyszukane z domowego archiwum naszego redakcyjnego kolegi Dominika Masnego.

 

tekst: Globmiss Dominik Masny, Dawid Baraniak
zdjęcia: Stanisław Kowalczuk / Paweł Kopczyński / archiwum Dominika Masnego