piątek, 30 października 2015

Weronika Szmajdzińska polską kandydatką do korony i tytułu Miss Universe 2015

Nigdy nie została Miss Polski ani Miss Polonia. Nie brała też udziału w żadnym z tych konkursów, a jednak to jej przypadł zaszczyt reprezentowania Polski na wyborach Miss World 2012, a teraz wiemy już, że przed nią udział w kolejnym mega gigancie - Miss Universe 2015. O kim mowa? Oczywiście o Weronice Szmajdzińskiej - Miss Polski Nastolatek 2011 i Miss Global Teen 2012.

Weronika Szmajdzińska ma 21 lat i podobnie jak Joanna Gapińska, 4 Wicemiss Universe 1989, pochodzi ze Szczecina. Już 1 grudnia Weronika wyleci do Stanów Zjednoczonych by wraz z blisko 90 konkurentkami walczyć o koronę Miss Universe 2015.

Finał Miss Universe odbędzie się w Planet Hollywood Resort & Casino w Las Vegas 20 grudnia. Transmitowany będzie przez amerykańską stację FOX. Aktualnie panującą Miss Universe jest Paulina Vega z Kolumbii. Największy sukces dla Polski odniosła wspomniana wcześniej Joanna Gapińska. W 2012 roku Marcelina Zawadzka awansowała do top 15. 

Weronika doskonale wpisuje się w klimat Miss Universe, który promuje tzw: high-fashion i jest bardziej "modelkowy" od np. Miss World. Dla Weroniki modeling to chleb powszedni. Już na Miss World 2012 zajęła 2 miejsce w konkursie modelek, a przez dwa sezony była modelką w programie Project Runway. Po przez zdobyte doświadczenie na arenie międzynarodowej na pewno nie będzie kopciuszkiem wśród pozostałych konkurentek Miss Universe.Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Weroniki na MU |LINK|

info: MUO / Globmiss Dawid Baraniak
zdjęcia: New Stage