piątek, 6 listopada 2015

Miss International 2015 z Wenezueli! Ewa poza top.

Konkurs Miss International 2015 wygrała reprezentantka Wenezueli Edymar Martinez podczas finału w Tokio, 5 października. Nasza reprezentantka Ewa Mielnicka wróciła do kraju bez sukcesu, choć na zgrupowaniu i finale prezentowała się pięknie. Wielu obserwatorów było rozczarowanych wyborem zaledwie top 10. Poza top 5 przyznano również tytuły kontynentalne.

Miss International należy do najstarszych międzynarodowych konkursów, istnieje od 1960 roku. Polki wygrały go trzykrotnie i był okres, że niemal co roku awansowały do etapu półfinałowego, czy top. Niestety od 2009 roku nie zostają docenione przez jurorów. 

W tym roku bardzo liczyliśmy na sukces Ewy bo, jak zauważyło wielu, była bardzo dobrze przygotowana do walki o koronę. Co więc się stało? Najprawdopodobniej decyzja jurorów o wyłonieniu tylko top 10 z 70, zamiast top 15 mogła zabrać miejsce naszej Miss. Nudzi również zachwyt nad urodą Wenezuelek. Od roku 1997 wygrały tytuł Miss International 6-krotnie i to dość w równych odstępach - 1997, 2000, 2003, 2006, 2010, 2015!

  
| Miss International 2015 |

Podczas tegorocznego finału po raz pierwszy przyznano tytuły kontynentalne, które nie miały wpływu na top 10. Swoje miss kontynentów wybrały same delegatki wskazując na najsympatyczniejszą dziewczynę. I tak Miss International Europy została przyjaciółka i współlokatorka naszej Ewy, Isabel Vieira z Portugalii, Miss International Ameryk - Laura Marcela Ruiz z Aruby, Miss International Afryki - Eunice Onyango z Kenii, Miss International Azji - Park Ah-reum z Korei, a Miss International Oceanii - Brianna Acosta z Hawajów. Z tej grupy tylko Miss Kenii awansowała do top 10, a nawet do top 5.

| Miss International 2015 top 5 |

Najpiękniejszą została Wenezuelka Edymar Martinez, a w top 5 zabrakło miejsca dla Europejek. 1 Wicemiss została Jennifer Valle z Hondurasu, 2 Wicemiss (brawo dla organizatorów za dostrzeżenie Afryki) Eunice Onyango z Kenii, 3 Wicemiss - Phạm Hồng Thúy Vân z Wietnamu, a 4 Wicemiss - Lindsay Becker z USA.

Do top 10 awansowały jeszcze delegatki z: Brazylii, Filipin, Meksyku, Tajlandii i Zjednoczonego Królestwa. Tytuły komplementarne zdobyły: za Najlepsze Ciało - Wenezuelka, Strój Narodowy - Japonka, Styl - Filipinka.

  
| Ewa Mielnicka w narodowym na finale Miss International 2015 i dla Globmiss |

| Miss International 2015 |

Organizatorzy wrócili również do stylu starej korony i użyli nowego wzoru do mini koron dla Wicemiss.


info: Globmiss Dawid Baraniak
zdjęcia: EPA/Franck Robinchon