niedziela, 20 grudnia 2015

Miss Universe 2015 z... Kolumbii? Filipin? Weronika poza top.

Tegoroczny finał wyborów Miss Universe zakończył się skandalem na skalę ogólnoświatową. Wszystkie media pisały o pomyłce jaka przytrafiła się prowadzącemu galę Steve Harvey'owi, który ... pomylił werdykt! Zamierzony zabieg PR? Prawdopodobnie tak.

W finalnym momencie na scenie stały tylko dwie kandydatki z 80 jakie wzięły udział w konkursie: Miss Filipin i Miss Kolumbii. Fani na całym świecie czekali na to, która z nich zostanie 64-ą laureatką tytułu. 


I stało się... wygrała Kolumbijka Ariadna Gutierrez. Ustępująca miss (również z Kolumbii) dokonała koronacji, fotoreporterzy zrobili zdjęcia, Prezydent Kolumbii pogratulował, by dopiero po kilku minutach zmieszany prowadzący, amerykański komik, Steve Harvey wrócił na scenę i powiedział: "zaszła pomyłka. Konkurs wygrała Miss Filipin Pia Alonzo Wurtzbach". 


  

Weronika
Takiego scenariusza nikt się nie spodziewał. Jeszcze nigdy na tak dużym i ważnym konkursie nie doszło do takiej pomyłki. Jedni fani byli zadowoleni inni wściekli. Jednego wieczoru ukoronowano dwie miss. Co działo się w głowach jednej i drugiej wiedzą one same. Jak źle musiała się czuć Kolumbijka, której odebrano koronę. Trzeba było zacisnąć zęby i robić dobrą minę do złej gry. Jest bardzo prawdopodobne, że "pomyłka" była wpisana w scenariusz. Finał żadnej międzynarodowej imprezy miss nie wzbudził tyle emocji od wielu lat.

Polskę reprezentowała Weronika Szmajdzińska Miss Polski Nastolatek 2011 i Miss Globe Teen 2012. Niestety nie awansowała do top 15.

Werdykt:
1 FILIPINY  Pia Alonzo Wurtzbach
2 KOLUMBIA  Ariadna María Gutiérrez Arévalo
3 USA Olivia Jordan Thomas

Top 5
AUSTRALIA Monika Radulovic
FRANCJA  Flora Coquerel

Top 10
CURACAO Kanisha Sluis
DOMINIKANA  Clarissa María Molina Contreras
JAPONIA  Ariana Mamiko Miyamoto
TAJLANDIA  Aniporn Chalermburanawong
WENEZUELA Mariana Coromoto Jiménez Martínez

Top 15
BELGIA Annelies Törös
BRAZYLIA Marthina Brandt
INDONEZJA  Anindya Kusuma Putri
MEKSYK  Wendolly "Wendy" Esparza Delgadillo
RPA  Refilwe Mthimunye

Nagrody specjalne:
Miss Osobowości  ANGOLA
Najlepszy Strój Narodowy  TAJLANDIA


info: Globmiss Dawid Baraniak
zdjęcia: MUO