środa, 27 stycznia 2016

Peruwianka najpiękniejszą studentką świata

W stolicy Chin, Pekinie, odbył się 27. finał wyborów na najpiękniejszą studentkę świata - World Miss University 2016 z udziałem 57 kandydatek. Korona powędrowała do Peru, a Polskę reprezentowała dziewczyna z... Kanady.

Konkurs World Miss University powstał w 1986 roku jako fundacja World University Peace Service Corps przy ONZ z okazji ustanowionego wówczas "Roku Pokoju", a każda z delegatek uczestnicząca w wyborach otrzymuje tytuł "Międzynarodowa Misjonarka Pokoju". Cel szczytny tym bardziej, że z założenia łączy on piękno i intelekt, dlatego kandydatka musi być studentką.

Podczas tegorocznego finału jurorzy wskazali, że tą najlepszą wśród 57 studentek jest Kelly Poldy Rivera Kroll z Peru. Drugie miejsce zajęła Miss Makao (chiński specjalny region administracyjny) Heyi Li, trzecie Miss Pakistanu Anzhelika Rublevska, a czwarte Miss Nepalu Nagma Shrestha.

  

Wśród kandydatek nie zabrakło reprezentantki Polski, którą tym razem była... Brittany Michalchuk urodzona i wychowana w Kanadzie, której dziadek jest Polakiem. Brittany nie odniosła większego sukcesu, choć otrzymała nagrodę za najlepsze publiczne wystąpienie podczas zgrupowania. 

Wcześniej Brittany brała udział w wyborach Miss Universe Canada. W wywiadzie opisującym jej sylwetkę nie wspomniała słowa o polskich korzeniach. Szkoda więc, że w tym roku żaden z polskich organizatorów nie wysłał prawdziwej polskiej delegatki.

Trzeba wspomnieć, że Polska ma jedną zwyciężczynię tytułu World Miss University. Jest nią znana, lubiana i bardzo popularna dziś głównie z Telewizji Polsat, Ewa Wachowicz, która najpiękniejszą studentką świata została w 1993 roku.

info: Globmiss Dawid Baraniak
zdjęcia: Asia News Agency / Newsis / wmu