czwartek, 17 marca 2016

Miss Polski gościem specjalnym na wyborach we Francji!

Wybrana w grudniu ubiegłego roku na Miss Polski 2015 Magdalena Bieńkowska była gościem honorowym wyborów regionalnych we Francji.

Rzadko zdarza się, aby panująca miss jednego kraju, była gościem honorowym na wyborach regionalnych innego. Magdalena Bieńkowska wybrana w Krynicy-Zdrój w grudniu ub. roku na Miss Polski 2015, została zaproszona przez francuskich organizatorów na finał wyborów Miss Beaujolais 2016, regionu położonego w pobliżu Lyonu, drugiego co do wielkości miasta Francji.

Skąd to zaproszenie? Ubiegłoroczna laureatka tytułu Miss Beaujolais Noemie Ravier od strony matki jest Polką i organizatorzy w ten wyjątkowy sposób chcieli ją uhonorować. Noemie była gościem finału Miss Polski 2015 w Krynicy-Zdrój, a swoją koronę przekazała właśnie w obecności Magdaleny Bieńkowskiej.

 

Podczas dwudniowej wizyty we Francji na Miss Polski 2015 Magdalenę Bieńkowską czekało wiele niespodzianek. Magdalena mieszkała jak na prawdziwą królową przystało na zamku Chateau de Bagnols, jadła wykwintne dania przygotowywane przez jednych z najlepszych francuskich kucharzy, zwiedziła piękny region Beaujolais, odwiedziła jedną z lokalnych winnic.

 

 

Podczas gali finałowej Magdalena również była gwiazdą wieczoru, obok Miss Francji 2015 Camille Cerf. Specjalnie dla naszej Miss Polski jedna z projektantek, Ludivine Guillot, przygotowała biało - czerwoną kreację, by podkreślić polskość wieczoru, ale oprócz tego Miss Polski prezentowała również stroje oficjalnego projektanta konkursu Miss Francji na wybory Miss Universe - Jonasa Olousouziana.

 

Magdalenie w podróży do Francji towarzyszył szef Globmiss Dawid Baraniak. Za organizację pobytu i zaproszenie szczególne podziękowania należą się organizatorce konkursu Pani Chantal Ledent!

info: Miss Polski | Globmiss Dawid Baraniak
zdjęcia: Dominik Fusina