wtorek, 18 października 2016

Co Miss Polski spakowała do Japonii?

Od ponad tygodnia panująca Miss Polski 2015 Magdalena Bieńkowska przebywa w Japonii gdzie reprezentuje nasz kraj na jednym z najstarszych i najważniejszych międzynarodowych konkursów piękności na świecie – Miss International 2016.

Z informacji jakie docierają do nas z Japonii wiemy, że nasza Miss należy do grona ścisłych faworytek wyborów, a konkurentek ma sporo, bo aż 70. Magdalena jest doceniana przede wszystkim za naturalność, tak często wypaczoną przez sztuczne biusty, włosy czy rzęsy na tego typu imprezach. Sama kandydatki jak i osoby z organizacji zwrócili również uwagę na bardzo klasyczny i elegancki styl Miss Polski. Nasza miss nie zakłada dodatków, które sama uważa za zbędne. A co zabrała do Japonii?

Przez kilka tygodni przygotowywała się pod okiem Biura Miss Polski i zaproszonych projektantów. I tak. Błękitną suknię wieczorową na finał i biało-czerwony strój narodowy zaprojektowała Viola Piekut. Podczas różnych uroczystości całego zgrupowania Magdalena Bieńkowska założy m.in. granatową suknię z koronki od Podwiki, długą z odsłoniętymi plecami od Hector i Karger, czy a także stroje m.in. od Ewy Minge, Doroty Goldpoint, Kamila Hali.

  

Finał wyborów Miss International 2016 odbędzie się 27 października w tokijskim Tokyo Dome. Magdalena Bieńkowska Miss Polski 2015 ma szansę na zdobycie dla naszego kraju czwartego tytułu Miss International. Pierwszą Polką, która go wygrała w 1991 roku była Agnieszka Kotlarska – Miss Polski, kolejną w 1993 roku Agnieszka Pachałko, również Miss Polski. Ostatni raz tytuł ten zdobyła Małgorzata Rożniecka 1 Wicemiss Polonia 2000 w 2001 roku.

Trzymamy kciuki za Magdalenę! My już wiemy, że Polki są najpiękniejsze na świecie, teraz trzeba przekonać do tego tylko jurorów.

info: Globmiss Dawid Baraniak
zdjęcia: Robert Kobyliński