czwartek, 27 października 2016

Magdalena Bieńkowska w top 15 Miss International 2016! Wygrała Filipinka!

W Tokio zakończył się 56. finał wyborów Miss International 2016 w którym wzięły udział delegatki z 69 krajów. Konkurs wygrała Miss Filipin - Kylie Verzosa. Nasza reprezentantka Magdalena Bieńkowska awansowała do top 15. To pierwszy taki sukces Polki na tym konkursie od 2008 roku!

Konkurs Miss International po raz pierwszy zorganizowano w 1960 roku i dziś należy do najważniejszych konkursów. To na nim swoje pierwsze kroki na międzynarodowej scenie stawiała Aneta Kręglicka, która w 1989 roku została 1 Wicemiss International, by niespełna dwa miesiące później zostać Miss World. Ale to nie był największy sukces naszych miss na tym konkursie.

Aż trzykrotnie nasze reprezentantki wygrały go. W 1991 roku Agnieszka Kotlarska (Miss Polski'91), w 1993 Agnieszka Pachałko (Miss Polski'93) i w 2001 Małgorzata Rożniecka (1 Wicemiss Polonia'00). W 2008 roku Anna Tarnowska (1 Wicemiss Polonia'07) została 2 Wicemiss International. Od ubiegłego roku na konkursie reprezentują nas laureatki tytułu Miss Polski.

| TOP 15 |
 
 
 
 
 
 
 
 

Specyfiką konkursu Miss International są jego finały. Organizatorzy nie dążą do jakiejkolwiek rywalizacji z największymi tego typu galami na świecie: Miss Universe, Miss Grand, Miss Supranational czy Miss World. Gala finałowa ma swoje dość wolne tempo i dziś bardziej przypomina pre-eliminacje na wcześniej wspomnianych wyborach niż show. Kandydatki pojawiają się przed jurorami i publicznością w trzech pokazach: w strojach narodowych, kostiumach kąpielowych i w sukniach wieczorowych. Po ogłoszeniu finałowej 15 każda z kandydatek ma minutę na wypowiedź, w której mówi dlaczego chciałaby zostać Miss International. Taka gala ma swój urok. Można przyjrzeć się finalistkom i zdecydowanie lepiej je ocenić. To plus konkursu Miss International.

| WICEMISS |
 
 
 
 

Werdykt każdego roku jest niespodzianką, a kolejne na świecie zwycięstwo Filipinki lekko irytujące. Japończycy mają swój gust, a o nim się nie dyskutuje. Nasza Miss Polski Magdalena Bieńkowska prezentowała się pięknie, ale miała również sporo konkurentek. Tak wysoki poziom kandydatek świadczy o nieustającej popularności wyborów Miss International. Również organizatorzy konkursu Miss Polski wysyłają najpiękniejszą dziewczynę.

| MISS INTERNATIONAL 2016 |
 
 
 
 

W tym miejscu chcielibyśmy powiedzieć Magdalenie jedno słowo! DZIĘKUJEMY !!!


WERDYKT MISS INTERNATIONAL 2016
Miss International - FILIPINY, Kylie Verzosa
1 Wicemiss - Australia, Alexandra Britton
2 Wicemiss - Indonezja, Felicia Hwang
3 Wicemiss - Nikaragua, Brianny Chamorro
4 Wicemiss - USA, Kaitryana Leinbach

Top 15:
Argentyna
Dominikana
Japonia
Kanada
Finlandia
Meksyk
Polska
Rosja
Salwador
Tajlandia

Tytuły komplementarne:
Najlepszy Strój Narodowy - Nikaragua, Brianny Chamorro
Najlepsze Ciało - Mołdowa
Najlepsza Suknia - Indonezja, Felicia Hwang


 tytuły kontynentalne
Miss Azji - Hong Kong
Miss Europy - Holandia
Miss Ameryk - Ekwador
Miss Afryki - Sierra Leone
Miss Oceanii - Hawajeautor tekstu: Globmiss Dawid Baraniak
zdjęcia: Globmiss Dawid Baraniak