środa, 9 listopada 2016

Gala Miss Polonia 2016 już w sobotę!

Po kilku latach powraca najstarszy konkurs piękności w Polsce – Miss Polonia! Już 12 listopada podczas gali finałowej w Hotelu Narvil Conference & Spa dowiemy się, która z 20 przepięknych finalistek otrzyma koronę z rąk Pauliny Krupińskiej, Miss Polonia 2012.

Na konferencji pojawiły się dwie laureatki tytułu Miss Polonia. Marcelina Zawadzka z 2011 roku oraz Aleksandra Spieczyńska z 1993 roku. Spotkanie pani Aleksandry było tym bardziej wyjątkowe, że nie było jej na promocji książki Ewy Wojciechowskiej "Miss Polonia, a jednak warto", czy na gali jubileuszowej Miss Polonia z okazji 80-lecia konkursu.

Na sobotnim finale kandydatki do tytułu Miss Polonia zaprezentują się aż 7 razy. Wszystkie wystąpią w kolekcji sukni wieczorowych Paprocki & Brzozowski, kostiumach kąpielowych Gabbiano i kolekcji marki Spektroom. Po pierwszej eliminacji, w konkursie zostanie 10 finalistek, które zobaczymy na wybiegu w bieliźnie marki Alles i sukniach z kolekcji Natashy Pavluchenko. Po kolejnej eliminacji, gdy w konkursie pozostanie finałowa 5 kandydatek, zaprezentują się one w sukniach wieczorowych Michała Starosta i biżuterii S&A oraz w sukniach ślubnych duetu Paprocki & Brzozowski. O makijaże finalistek dba marka Delia Cosmetics, a o fryzury marka Cameleo.

| Miss Polonia 2011 Marcelina Zawadzka i Miss Polonia 1993 Aleksandra Spieczyńska |

Galę finałową poprowadzi Olivier Janiak, a gwiazdami muzycznymi wieczoru będą Halina Mlynkova, Kasia Cerekwicka i Łukasz Zagrobelny. W jury konkursu zasiądą laureatki konkursu Miss Polonia z lat ubiegłych, m.in. Paulina Krupińska (2012), Marcelina Zawadzka (2011), Rozalia Mancewicz (2010), Barbara Tatara-Kacperska (2007), Katarzyna Borowicz (2004), Karolina Gorazda (2003) czy Aleksandra Spieczyńska (1993).


| Finalistki Miss Polonia 2016 |

 
 


 

Na Miss Polonia 2016 czeka nowa, specjalnie zaprojektowana korona z bursztynem, 1800 kamieni, pozłacana 24 karatowym złotem. Jej wartość to ponad 50tys. złotych. (czyt: Konkurs Miss Polonia wraca z nową koroną)

 

Transmisję z gali finałowej będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie internetowej www.misspolonia.com.pl Początek o godzinie 20:00.

info: Agencja Impresaryjna Igo-Art
zdjęcia: Globmiss Katarzyna Żebrowska