środa, 2 listopada 2016

Miss World Poland 2016

Po raz drugi w 66. letniej historii konkurs Miss World odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Już od 26 listopada najpiękniejsze kobiety z ponad 110 krajów będą przybywać do stolicy kraju, Waszyngtonu, gdzie 18 grudnia odbędzie się gala finałowa. 

Tak jak finał Miss World drugi raz odbędzie się w USA, tak Polskę po raz drugi reprezentować będzie zdobywczyni tytułu Miss World Poland, a nie jak było to na przełomie lat 1983-2014 laureatki tytułu Miss Polski lub Miss Polonia.


Z początkiem października organizatorzy konkursu Miss World Poland ogłosili, że polską kandydatką do tego najbardziej prestiżowego tytułu będzie Kaja Klimkiewicz z Ciechanowa. Tytuły Wicemiss przyznano: 1 Wice: Paulina Mękal, 2 Wice: Klaudia Rekosz


19-letnia Kaja Klimkiewicz jest uczennicą klasy maturalnej w II LO w Ciechanowie jeździ konno, jest również instruktorem jeździectwa. Gra w siatkówkę w reprezentacji szkoły, ma patent żeglarski i jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Glinojecku. Jej pasją jest także taniec i śpiew. W konkursie Miss World bardzo ważnym aspektem jest działalność charytatywna. Kaja do tej pory brała udział w licznych zbiórkach funduszy na cele charytatywne np. Zloty Mikołajów na motocyklach.

 


Przed rokiem Marta Pałucka Miss World Poland 2015 znalazła się w top 20 Miss World 2015, ale największy polski sukces to wciąż tytuł i korona Miss World dla Anety Kręglickiej w 1989 roku. Aktualnie panującą Miss World jest Mireia Lalaguna z Hiszpanii.

info: Globmiss Dawid Baraniak
zdjęcia Kai: ProjektMiss / Artur Szostak