poniedziałek, 28 listopada 2016

Oto Finalistki Miss Polski 2016 - grupa 1

Już 4 grudnia w Krynicy-Zdrój odbędzie się XXVII finał wyborów Miss Polski 2016 z udziałem 24 kandydatek. Konkurs, jak co roku, transmitować będzie Telewizja Polsat. Koronę nowej najpiękniejszej Polce przekaże panująca Magdalena Bieńkowska Miss Polski 2015 i top 15 wyborów Miss International 2016. Kim będzie następczyni Magdy? Czy będzie równie popularna i lubiana?Oto Finalistki Miss Polski 2016 GRUPA 1: Karolina Banach (1), Agata Chrośniak (2), Sandra Ciesielska (3), Monika Ciołkowska (4), Aleksandra Dobrzyń (5), Martyna Gaik (6), Żaklina Gnarowska (7), Urszula Jankowska (8)


1. KAROLINA BANACH
Miss Ziemi Łódzkiej; ma 21 lat, mieszka w Łodzi, gdzie studiuje Inwestycje i Nieruchomości na Uniwersytecie Łódzkim. Swoją przyszłość wiąże z tym kierunkiem. Wolny czas lubi spędzać z herbatą przy dobrym filmie, z przyjaciółmi czy na koncercie. Największym jej marzeniem jest mieć zdrową i szczęśliwą rodzinę. Mówi w języku angielskim. 

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?

Zdecydowałam się na udział w konkursie Miss Polski, ponieważ uważam to za świetne doświadczenie oraz szansę na przeżycie czegoś niesamowitego. To wspaniała przygoda i niesamowita lekcja życia. Przyjaźnie zawarte podczas konkursu są nieocenione i mam nadzieję, że przetrwają na długo po jego zakończeniu. Konkurs Miss Polski to także wyzwanie, coś na kształt takiego sprawdzianu siebie samej. Miarą sukcesu tego konkursu jest to, że on nadal istnieje, że daje możliwości poznania siebie i świata dziewczynom z rożnych zakątków Polski i z różnych środowisk. Udział w takiej imprezie to niesamowita porcja emocji. Wspaniałe gale i zgrupowania to z kolei lekcja walki ze stresem, poznawanie własnych słabości i w końcu walka z nimi. Konkurs Miss Polski to nie tylko parada pięknych dziewczyn na gali. Ważne jest to, co dzieje się wokół tego, za kulisami. I za to cenię fakt, że dotarłam aż tutaj. Swoją drogę rozpoczęłam w Łodzi, gdzie dziś konkurs regionalny jest na bardzo wysokim poziomie. Nauczyłam się resuscytacji i obsługi defibrylatora, przeszłam szkolenia z zakresu samobadania piersi, dowiedziałam się bardzo wielu rzeczy o sobie samej i o moim zdrowiu, stałam się odważniejsza, nauczyłam się bronić i jak unikać zagrożeń w życiu codzennym. To tylko mała kropelka z tego, co mi dano. Magazynuję więc dobre emocje związane z konkursem Miss Polski już od bardzo dawna i mam nadzieję, że tak będzie nadal.

Dlaczego Karolina byłaby idealną Miss Polski?
Uroda to zaledwie niewielka część sukcesu. Pozostałe składowe Miss to intelekt, opanowanie, sposób radzenia sobie ze stresem, umiejętność znalezienia się w rożnych sytuacjach. Jaką ja chciałabym być Miss? Taką, która wzbudza pozytywne emocje, jest zawsze gotowa do spotkań z ludźmi. Chciałabym móc przez rok panowania zostawić po sobie coś dobrego i niezapomnianego. Czy mam cechy odpowiednie do tej roli? Mam nadzieję, że tak. A dlaczego? Bo taka jestem na codzień i takimi zasadami kieruję się w życiu. Chciałabym więc oczarować jury naturalnością. Czy nadaję się na Miss? Nie wiem, nie mnie to oceniać. Chciałabym móc kiedyś wspominając dni w konkursie Miss Polski być dumna z tego, że tu jestem, bez względu na to, co przyniesie finał i kto założy koronę.

zdjęcia: Dorota Czoch


2. AGATA CHROŚNIAK
Miss Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ma 22 lata i pochodzi z małej miejscowości Białe Błota koło Bydgoszczy. Jest absolwentką biotechnologii. W najbliższym czasie zamierza skupić się na studiach, rozpoczęła bowiem również drugi kierunek - fizjoterię. W wolnych chwilach zajmuje się modelingiem, a jej pasją jest zumba. Swoje marzenia realizuje podróżując po świecie, uwielbia obserwować, jak toczy się życie w innych zakątkach ziemi. Zna język angielski.

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?
Myślę, że mój udział w wyborach Miss Polski podyktowany jest ciekawością, jak taka impreza wygląda od kuchni, chęcią sprawdzenia samej siebie oraz możliwościami jakie konkurs Miss Polski oferuje. Uważam, że konkurs ten cieszy sie popularnością zarówno wsród widzów - ponieważ jest niebanalny i przyjemny dla oka, jak i wsród uczestniczek - ponieważ oferuje ciekawe możliwości samorozwoju.

Dlaczego Agata byłaby idealną Miss Polski?
Moim atutem jest naturalność. Uwielbiam się uśmiechać. Pomimo mojej skromności, pewnie czuję się na scenie. Uważam, że są to cechy wskazane, aby być Miss, a poźniej reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. To jest mój sposób na jury.

zdjęcia: Dorota Czoch


3. SANDRA CIESIELSKA
1 Wicemiss Ziemi Łódzkiej; ma 21 lat i studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na wydziale lekarsko -stomatologicznym. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Kielcach, skąd pochodzi. Postanowiła połączyć obie pasje w jedno, dlatego też zdecydowała się w przyszłości na pracę w klinice rekonstrukcji twarzy. Każdą wolną chwilę stara się spędzać ze swoją rodziną, bo ona jest dla niej najważniejsza, a jeśli tylko znajdzie dłuższą wolną chwilę, to spędza ją w samolocie - ponieważ kocha podróże i w tym roku odwiedziła 5 krajów :) Jej marzeniem jest zwiedzić Stany Zjednoczone i Japonię, a właściwie to Japonię i Stany Zjednoczone. Podróże to dla niej cudowna sprawa tym bardziej, że większość ludzi mówi po angielsku :) 

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?
Dlaczego wzięłam udział w konkursie Miss Polski? Hmm… - tak naprawdę to był impuls, jedna chwila, pomyślałam: „A dlaczego by nie spróbować? Dlaczego słuchać opowieści kandydatek z ubiegłych lat o tym jak było w konkursie - przecież można stworzyć własne.“ Poza tym konkurs Miss Polski to konkurs z tradycją, zawsze jako mała dziewczynka oglądałam go z mamą i zawsze typowałyśmy kandydatkę na Miss. Minęło tyle lat, a popularność i prestiż pozostały, dlaczego? Myślę, że to dzięki zaangażowaniu wszystkich ludzi, którzy tworzą ten konkurs, są to ludzie znający się na tym, co robią.

Dlaczego Sandra byłaby idealną Miss Polski?
Jestem osobą bardzo otwartą, kocham ludzi, uwielbiam rozmawiać, jestem typem osoby, która gotowa jest w jedną chwilę "polecieć" w świat, nie zastanawiając się nad tym, co będzie jutro, bardzo lubię szczerość i asertywność - i to jest chyba to, co mnie wyróżnia. Uważam, że w takim medialnym świecie to ważne cechy charakteru. Jak będę czarować jury i publiczność ?:) Ponieważ kocham niespodzianki, to nie powiem nic więcej jak tylko "Zapraszam wszystkich widzów, czytelników, znajomych 4 grudnia do Krynicy Zdrój oraz Polsatu - niech moc będzie z Wami...!"

zdjęcia: Dorota Czoch


4. MONIKA CIOŁKOWSKA
Miss Warmii i Mazur; ma 25 lat i pochodzi z Olsztyna. W tym roku ukończyła studia farmaceutyczne na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Aktualnie godzi pracę w jednej z olsztyńskich aptek z pracą modelki. Jej największą pasją są dalekie podróże. Uwielbia sporty ekstremalne. Kocha nurkować. Interesuje się modą. Na bieżąco śledzi najnowsze trendy prezentowane na polskich i zagranicznych wybiegach. Sama niejednokrotnie miała możliwość bycia częścią modelingowego świata i wie, jak potrafi być uzależniający. Swoje plany na przyszłość uzależnia w dużej mierze od tego, jak potoczą się jej losy w konkursie Miss Polski.

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?
Jestem osobą ciekawą świata. Lubię poznawać nowe miejsca i ludzi. Z chęcią doświadczam nowych rzeczy. Po ukończeniu studiów dałam sobie czas na robienie rzeczy, na które wcześniej nie mogłam sobie pozwolić. Stąd też między innymi pomysł wzięcia udziału w wyborach Miss Polski, które traktuję jako zabawę i kolejne wyzwanie. Dodam, że bardzo podoba mi się ta przygoda i mam nadzieję, że sam grudniowy finał nie będzie jej końcem :)

Myślę, że konkurs Miss Polski zarówno kiedyś, jak i dziś łączy jeden wspólny mianownik - piękno, zarówno to cielesne jak i duchowe. A „moda” na „pięknego człowieka” nigdy nie przemija. Wręcz szukamy takich ludzi, chcemy czerpać z nich wzorce, w pewien sposób ich naśladować. Każda z nas, kandydatek, widzi jak ważne w tym konkursie oprócz urody jest to, jakimi jesteśmy ludźmi, co sobą reprezentujemy, jakie mamy zainteresowania, pasje. Liczy się ogół cech pożądanych, które powinna posiadać każda Miss, aby poźniej móc godnie reprezentować samą siebie, konkurs, a przede wszystkim Polskę na arenie międzynarodowej. Popularność tych wyborów może wynikać także z faktu, że to nie jest tylko i włącznie konkurs piękności. Daje on szereg możliwości wypromowania samej siebie i wykorzystania nieco większej rozpoznawalności do zrobienia czegoś dobrego dla innych.

Dlaczego Monika byłaby idealną Miss Polski?
Cenię w sobie naturalność, zarówno w wyglądzie, jak i zachowaniu. Na scenie mam nadzieję nie zapomnieć o szerokim uśmiechu i swojej przebojowości. I choć zawsze byłam bardzo krytyczna w stosunku do siebie i stawiałam sobie wysoko poprzeczkę myślę, że mam wiele wartościowych cech, którymi oprócz wyglądu powinna charakteryzować się Miss. Jestem ambitna, konsekwentna, lubię zdrową rywalizację. Jestem otwarta na nowe znajomości i na ludzką krzywdę. Jest we mnie dużo empatii i pogody ducha. Uważam, że potrafię się odnaleźć w różnych sytuacjach.

zdjęcia: Dorota Czoch


5. ALEKSANDRA DOBRZYŃ
Zielona Karta Podlasia; ma 18 lat. Pochodzi z małej miejscowości Przerośl, a uczy się w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku na kierunku technik hotelarz. Obecnie ma szansę na wyjazd do Portugalii w ramach projektu szkolnego, podczas którego będzie mogła pracować w portugalskim hotelu, poznać ludzi, kulturę i obyczaje tego kraju oraz zdobyć nowe doświadczenia. Podczas nauki w technikum zrealizuje również staż w którymś z białostockich hoteli. Chce ciągle się rozwijać i iść z duchem czasu. Przede wszystkim chciałaby nauczyć się biegle porozumiewać w języku angielskim i rosyjskim. Czas wolny spędza zazwyczaj aktywnie. Jej pasją jest sport. Lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. W wakacje może relaksować się na Pojezierzu Suwalskim, pływając w najczystszych jeziorach w Polsce. Chętnie biega i jeździ rowerem, poprzez to może odkryć nowe ciekawe miejsca. Interesuje się również fotografią i fotomodelingiem. Czas wolny Aleksandra lubi spożytkować na bezinteresownej pomocy innym. Od wielu lat jest wolontariuszką i chętnie bierze udział w różnych akcjach, jeżeli tylko ma czas, np. w zbiórce żywności. Ma wiele marzeń m. in. chciałaby zwiedzić świat oraz otworzyć swój pensjonat. Komunikuje się w języku angielskim na poziomie podstawowym. 

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?
Jak byłam mała, tato nazywał mnie ‘’małą miss”. Na start w konkursie zdecydowałam się, ponieważ chciałam spróbować swoich sił, zrealizować swoje marzenia, poznać coś nowego oraz nowych ludzi, ale również dlatego, że jeśli zostałabym Miss Polski, to moje słowa i działania miałyby o wiele większą siłę i znaczenie. Od małego lubiłam stawać przed obiektywem i przebierać się w przeróżne stylizacje, dlatego pomyślałam, że konkurs Miss pomoże mi rozwinąć się w tym kierunku. Wiedziałam, że jeżeli spróbuję, to będę mogła nabrać większej pewności siebie i wreszcie w siebie uwierzyć, co nie było łatwe. Uważam, że konkurs Miss Polski w XXI w. wciąż cieszy się popularnością i prestiżem, ponieważ co roku dziewczyny biorące w nim udział są wyjątkowe i zaskakujące. Potrafią przyciągnąć uwagę ludzi, dlatego, że są piękne, mądre i ambitne. 

Dlaczego Aleksandra byłaby idealną Miss Polski?
Najważniejsze cechy mojego charakteru to charyzma, delikatność i równowaga emocjonalna, dzięki której jestem opanowana. Często nie mogę spać, dopóki nie wykonam założonych zadań. Nawet jeżeli nie zostanę Miss Polski, to będę wytrwale dążyć do swoich postawionych celów. Publiczność i jury oczaruję urokiem osobistym, nutą pewności siebie połączoną z finezją i szczerym przesłaniem.

zdjęcie: Dorota Czoch


6. MARTYNA GAIK
Zielona Karta Ziemi Łódzkiej; ma 24 lata, pochodzi z Sieradza, ale obecnie mieszka we Wrocławiu. Jest tegoroczną absolwentką Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu. Swoją przyszłość chciałaby związać ze służbami mundurowymi. Wolny czas najchętniej spędza z rodziną i przyjaciółmi. Jej hobby jest śpiew. Już jako mała dziewczynka miała swój zespół, z którym jeździła na różne festiwale i konkursy. Największe marzenie to: podróż dookoła świata. Porozumiewa się w języku angielskim. 

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Jak większość małych dziewczynek marzyłam o tym, by w przyszłości móc nosić koronę Miss. Konkurs Miss Polski wciąż cieszy się popularnością i prestiżem, ponieważ nadal organizowany jest na najwyższym poziomie, a osoby, które zajmują się konkursem, to ludzie z wieloletnim doświadczeniem. 

Dlaczego Martyna byłaby idealną Miss Polski?
Uważam, że byłabym idealną Miss Polski oraz reprezentantką Polski na konkursie Miss International, ponieważ jestem otwarta na nowe wyzwania, ciekawi mnie świat i ludzie. Publiczność i jury chcę oczarować swoją inteligencją, uśmiechem, naturalnością oraz pozytywnym nastawieniem do życia.

zdjęcie: Dorota Czoch


7. ŻAKLINA GNAROWSKA
1 Wicemiss Pomorza Środkowego; ma 24 lata, pochodzi z Połczyna Zdroju, ale mieszka w Warszawie. Ukończyła technikę dentystyczną w Szczecinie, obecnie zaczęła się kształcić na kierunku protetyk słuchu. Ma kilka pomysłów na swoją przyszłość i chciałaby je połączyć. Czas wolny zazwyczaj spędza uprawiając sport - latem jazda na rolkach sprawia jej ogromną przyjemność, relaksuje ją otaczająca przyroda, zimą biega. Kocha muzykę, bez której nie mogłaby żyć, zdarza jej się śpiewać. Jako dziecko marzyła, żeby zostać piosenkarką, przez pewien czas uczęszczała na lekcje śpiewu w swoim rodzinnym miasteczku. Jej marzenia - chciałaby więcej podróżować. Mówi w języku rosyjskim oraz w języku angielskim.

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny? 
Zdecydowałam się na udział w konkursie Miss Polski, ponieważ lubię podejmować nowe wyzwania, fascynuje mnie wszystko, co nieznane, chciałabym zarażać swoją energią innych ludzi. Konkurs Miss Polski cieszy się popularnością i prestiżem, ponieważ dba o swoje ambasadorki, rozwija je i daje wiele przyszłościowych możliwości.

Dlaczego Żaklina byłaby idealną Miss Polski?
Wyróżnia mnie z pewnością otwartość, łatwe nawiązywanie kontaktu, empatia i humor – uważam, że każdy człowiek ma w sobie coś ciekawego, tylko musimy się postarać to dostrzec. Naturalność zarówno w wyglądzie, jak i zachowaniu, jest moim priorytetem. Najważniejsze, aby zdawać sobie sprawę z własnych słabości i walczyć z nimi. Zdarzało mi się pracować jako modelka przy pokazach mody i sesjach zdjęciowych i uważam to za doskonałą rozgrzewkę przed wystąpieniem na scenie przed dużą publicznością.

zdjęcia: Dorota Czoch


8. URSZULA JANKOWSKA
1 Wicemiss Warmii i Mazur; ma 26 lat i pochodzi z Pisza na Mazurach. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W przyszłym roku planuje rozpocząć studia na kierunku historia sztuki, o czym zawsze marzyła. Obecnie jej życie jest podzielone między Polskę, a Anglię, gdzie pracuje, co wiąże się z bardzo częstymi podróżami. Jednak jest przyzwyczajona do szybkiego tempa życia. Porozumiewa się w języku angielskim, uczy się także rosyjskiego. Czas wolny najchętniej spędza z dobrą książką, wypróbowując nowe przepisy kulinarne lub aktywnie na świeżym powietrzu. We wcześniejszych latach trenowała żeglarstwo, teraz jej pasją jest jazda na nartach, psychologia, wędrówki górskie i podróże. Uwielbia poznawać inne kultury i nowych ludzi, dlatego pragnie odwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc na świecie. Marzy, żeby w przyszłości być spełnioną, szczęśliwą kobietą, żyjącą w zgodzie z własnymi przekonaniami i założyć kochającą rodzinę. 

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?
Konkurs Miss Polski jest dla mnie wspaniałą przygodą, którą będę dumnie wspominać do końca życia oraz daje możliwość poznania wielu ciekawych i wartościowych osób. Lubię wyzwania, a taki konkurs jest szansą, by sprawdzić siebie. Jest to także spełnienie marzenia z dzieciństwa. Konkurs Miss Polski jest najbardziej znanym konkursem piękności w Polsce. Wiele uczestniczek dzięki niemu zrealizowało swoje marzenia i zostało docenionych przez świat mody i mediów. Myślę, że coraz więcej osób przekonuje się, że w takich wyborach nie chodzi tylko o ocenę naszego wyglądu, ale także tego, jakie jesteśmy i co sobą reprezentujemy.

Dlaczego Urszula byłaby idealną Miss Polski?
Myślę, iż mogę powiedzieć o sobie, że jestem odpowiedzialna, potrafię odnaleźć się w każdej sytuacji i zawsze angażuję w postawione przede mną zadania. Jestem optymistką, otwartą do ludzi, z mnóstwem ciepła i empatii. Uśmiech zawsze dodaje mi pewności siebie i on, mam nadzieję, będzie tym, co przyciągnie uwagę jury i publiczności.

zdjęcia: Dorota Czoch

GRUPA 1 | GRUPA 2 | GRUPA 3 |

wywiad przeprowadziła: Globmiss Katarzyna Żebrowska
przygotowanie i publikacja: Globmiss Dawid Baraniak