wtorek, 29 listopada 2016

Oto Finalistki Miss Polski 2016 - grupa 2

Już 4 grudnia w Krynicy-Zdrój odbędzie się XXVII finał wyborów Miss Polski 2016 z udziałem 24 kandydatek. Konkurs, jak co roku, transmitować będzie Telewizja Polsat. Koronę nowej najpiękniejszej Polce przekaże panująca Magdalena Bieńkowska Miss Polski 2015 i top 15 wyborów Miss International 2016. Kim będzie następczyni Magdy? Czy będzie równie popularna i lubiana?Oto Finalistki Miss Polski 2016 GRUPA 2: Oktawia Kaźmierczak (9), Agnieszka Kąkol (10), Monika Kirejczyk (11), Ewa Kuras (12), Laura Mancewicz (13), Paulina Maziarz (14), Iwona Młynarska (15), Aleksandra Morawska (16)

9. OKTAWIA KAŹMIERCZAK
do konkursu zgłosiła się przez internet; ma 20 lat i pochodzi z małej miejscowości Żabów koło Pyrzyc. Fizjoterapia jest to kierunek, z którym chciałaby związać swoją przyszłość, a obecnie uczęszcza do studium jako Technik Masażysta. Jej celem w życiu jest również rozwijanie siebie, zarówno naukowo, jak i emocjonalnie. Swój wolny czas przeznacza dla rodziny i przyjaciół. Interesuje się sportem, uwielbia spędzać aktywnie czas.

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?
Konkurs Miss Polski jest dla mnie pewnego rodzaju przygodą, bardzo cennym doświdczeniem, dzięki któremu zmieniłam się w odważniejszą, pewniejszą siebie dziewczynę. Właśnie dlatego zdecydowałam się na udział w tej imprezie. Uważam, że to piękne kobiece ciało sprawia, że społeczeństwo interesuje się tego typu konkursami.

Dlaczego Oktawia byłaby idealną Miss Polski?
Uśmiech, pewność siebie, naturalność i przede wszystkim bycie sobą - myślę, że te moje cechy przyciągną uwagę jury, publiczności jak i również sprawią, że jeśli to ja zostanę Miss Polski, będę godnie reprezentować Polskę na konkursie Miss International.

zdjęcia: Dorota Czoch


10. AGNIESZKA KĄKOL
2 Wicemiss Podkarpacia; ma 24 lata i mieszka w Rzeszowie. W tym roku została absolwentką Politechniki Rzeszowskiej na Wydziale Budownictwa. Od ponad dwóch lat pracuje na stanowisku przedstawiciela handlowego w firmie JBB (zaczynała na stanowisku specjalisty ds. marketingu). Ma wiele planów związanych z rozwojem osobistym, ale w pierwszej kolejności chciałaby awansować na Ambasadora Marki. Wolny czas w lecie spędza na świeżym powietrzu, uwielbia przejażdżki rowerowe, natomiast w zimie jeździ na nartach. W jesienno – zimowe długie wieczory czyta książki psychologiczne. Jej hobby od niedawna stało się prowadzenie fanpage’a. Jest strasznym marzycielem, ale największym jej pragnieniem jest, żeby mogła robić w życiu to, co kocha. Komunikatywnie opanowała język angielski oraz niemiecki.

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny? 
Zdecydowałam się na start w konkursie, ponieważ uważam, że dzięki temu mogę „rozwinąć skrzydła”. Jestem w stanie pokierować swoją zawodową karierą w dowolnie wybranym kierunku i spełnić swoje marzenia. Przyczyną również była czysta ciekawość, jak od środka wyglądają takie konkursy i jakie dziewczyny biorą w nich udział. Uważam, że konkurs Miss Polski cieszy się coraz większą popularnością oraz prestiżem, bo przyciąga on dziewczyny nie tylko piękne, ale takie, które poza swoją urodą mają również ciekawe osobowości. 

Dlaczego Agnieszka byłaby idealną Miss Polski?
Uważam, że idealna Miss Polski powinna być przede wszystkim sobą. Do tego osobą ambitną, pracowitą, która ma pomysł na siebie i będzie potrafiła wykorzystać na 100% szansę, którą otrzymała. Miss Polski powinna promować wszystko to, co polskie. Wierzę, że jury oraz publiczność doceni całą moją pracę oraz zaangażowanie jakie wkładam w przygotowania do konkursu, a nie tylko mój wygląd na scenie.

zdjęcia: Dorota Czoch


11. MONIKA KIREJCZYK
Miss Mazowsza; ma 21 lat i pochodzi z Ożarowa Mazowieckiego. Obecnie mieszka i studiuje w Warszawie. Jest studentką trzeciego roku Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Warszawskim. W przyszłości chciałaby zostać analitykiem finansowym w międzynarodowej firmie, zresztą miała już okazję odbywać praktyki w jednej z najbardziej prestiżowych i renomowanych firm na świecie. Lubi szybkie tempo, ponieważ odczuwa ogromną satysfakcję z realizowania się. Wolny czas spędza aktywnie - na siłowni czy też jeżdżąc konno. Ważne jest dla niej również spędzanie czasu w gronie najbliższych. Jej największą pasją jest jazda konna, którą rozpoczęła mając 8 lat. Będąc małą dziewczynką bardzo lubiła uczyć się języków obcych, co zaowocowało jej znajomością języka angielskiego na poziomie zaawansowanym i języka niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym. 

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny? 
Konkurs Miss Polski to lata tradycji oraz renoma. Oglądając konkurs w 2013 r. wiedziałam już, że będę chciała zostać jedną z tych dziewczyn, które z ogromną gracją i niezkazitelnym wdziękiem prezentowały się na scenie w Krynicy Górskiej, jednak czekałam na moment, w którym poczuję się na tyle dojrzała i przede wszystkim odpowiedzialna, by móc podołać temu wyzwaniu. Zdecydowałam się na start w tym konkursie, ponieważ daje wiele różnych możliwości rozwoju i jest to piękna przygoda, którą pamięta się na całe życie. :)

Dlaczego Monika byłaby idealną Miss Polski?
Tytuł Miss to coś więcej niż uroda. Takie kobiety jak Ewa Mielnicka, Magdalena Bieńkowska czy Katarzyna Krzeszowska to przede wszystkim klasa, inteligencja i wewnętrzna charyzma. Uważam, że posiadam wymienione cechy i że jury również zwróci na nie uwagę. Współpraca z ludźmi, czy wyjazdy na różnego rodzaju konkursy (związane ściśle z edukacją), gdy byłam dzieckiem, nauczyły mnie otwartości, odwagi, ale przede wszystkim życzliwości i szacunku do innych, jak i do samej siebie. Mam nadzieję, że na grudniowym finale Miss Polski, jak i na konkursach międzynarodowych (jeśli byłoby mi dane w nich uczestniczyć) oczaruję jury wspomnianą życzliwością i szczerym uśmiechem.

zdjęcia: Dorota Czoch


12. EWA KURAS
2 Wicemiss Ziemi Świętokrzyskiej, ma 23 lata, pochodzi z Miedzianej Góry koło Kielc. Od 4 lat mieszka w Warszawie, gdzie pracuje jako opiekunka do dzieci. Studiuje chemię na Uniwersytecie Warszawskim i dietetykę na Wyższej Szkole Rehabilitacji. Jej praca to jednocześnie jej hobby. Uwielbia to, co robi. W przeciągu ostatnich 4 lat miała 9 podopiecznych, co może świadczyć o jej podejściu i oddaniu w pracy. Ze wszystkimi ma kontakt do dzisiaj, z czego ogromnie się cieszy. W wolnym czasie lubi wyjść do teatru, kina czy muzeum. Lubi również dobrą lekturę, czy obcowanie z przyrodą, dlatego często wybiera się na długie spacery. Porozumiewa się w języku angielskim. Jej marzeniem na obecną chwilę jest zostać oczywiście Miss Polski, a w niedalekiej przyszłości założyć szczęśliwą rodzinę oraz spełniać się zawodowo po ukończonych studiach. Ciągle szuka swojej ścieżki życiowej, ale myśli, że będzie ona ściśle związana z kierunkami studiów. 

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?
Główną przyczyną była chęć oderwania się od codziennych obowiązków, panującej monotonii. Lubię, jak coś ciekawego dzieje się w moim życiu. Chciałam przeżyć i zaczerpnąć nowej przygody, którą na pewno zapamiętam na długie lata oraz zawrzeć nowe znajomości. Uważam, że była to jedna z najlepszych decyzji podjętych w moim życiu. Czasami tylko żałuję, że tak późno :). Chociaż uważam, że teraz mam pełną świadomość, że konkurs piękności to nie tylko świetna zabawa, ale również ciężka praca i wiele obowiązków. Konkurs Miss Polski cieszy się popularnością i prestiżem dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaangażowaniu osób odpowiedzialnych za jego organizację. Bardzo dobrze prowadzona strona, na której zawsze znajdziemy potrzebne informacje, dobra reklama, partnerzy konkursu, sponsorzy oraz kompetentni ludzie pracujący w biurze Miss Polski, to wszystko składa się na sukces. Nie można pominąć odbiorców, którzy również mają ogromny wkład w konkurs. Statystyki mówią, że około 4 milionów osób ogląda co roku finał Miss Polski na antenie Polsatu. Polacy po prostu pokochali ten konkurs, a coroczny wybór nowej Miss Polski wzbudza wiele emocji. 

Dlaczego Ewa byłaby idealną Miss Polski?
Jestem osobą pracowitą, samodzielną, lubiącą podejmować nowe wyzwania i zaradną. Szybko się uczę, tak więc myślę, że rola Miss to coś dla mnie. Miss oprócz pięknego, niebanalnego wyglądu, musi być osobą kulturalną, pogodną, z pięknym uśmiechem, zadbaną, pomocną, lubiącą podejmować nowe wyzwania, zaradną, gdyż często trzeba pogodzić wiele obowiązków na raz i na koniec pewną siebie. Mnie brakuje tej ostatniej cechy, ale wierzę, że z czasem i do mnie zawita :). Jednak najważniejszymi cechami, którą sobie cenię, są skromność i naturalność. Podczas gali finałowej w grudniu zamierzam być po prostu sobą. Zwykłą, naturalną dziewczyną jak na co dzień, z promiennym uśmiechem i dużą dawką pozytywnej energii, wspierającą inne dziewczyny, ponieważ wiem, jak wielki to będzie dla nas stres. Mam nadzieję, że jury dostrzeże we mnie nie tylko kobiecie piękno, ale również zwróci uwagę na moje wnętrze, czyli to, jak dobrą osobą jestem. Na tym zależy mi najbardziej. Myślę, że na swój sukces pracuję od dawna, m. in, prowadząc mój fanpage. Ten kto widział, regularnie tam zagląda, z pewnością miał okazję poznać mnie nieco bliżej. Wierzę, że 4 grudnia podczas gali, wiele osób będzie mnie wspierać, kibicować i mocno trzymać kciuki, o co proszę również Państwa i z góry serdecznie dziękuję za okazane dobro i miłe słowo.

zdjęcia: Dorota Czoch


13. LAURA MANCEWICZ
1 Wicemiss Podlasia; Laura Mancewicz ma 21 lat, mieszka w Pomigaczach na Podlasiu. Wraz z rodzeństwem prowadzi rodzinny interes, jakim jest kompleks restauracyjny, w którego skład również wchodzi skansen i mini ZOO. Dzięki temu ma szansę na rozwój swoich umiejętności na różnych płaszczyznach, jako że w tej pracy należy być uniwersalnym. Od najmłodszych lat ma bliski kontakt ze zwierzętami, co zaowocowało tym, że jej pasją jest jazda konna. Uwielbia podróżować i spełniać najbardziej szalone pomysły z tym związane, ponieważ uważa, iż właśnie podróże niesamowicie rozwijają umysł i poszerzają horyzonty. Posługuje się językiem chorwackim oraz biegle rozmawia po angielsku (kiedyś mieszkała w Australii). Jej siostra Rozalia to laureatka tytułów: Miss Polski Nastolatek i Miss Polonia.

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny? 
Zdecydowałam się na udział w konkursie Miss Polski, aby przeżyć niesamowitą przygodę oraz spróbować czegoś zupełnie nowego w swoim życiu, bo według mnie warto czasem podjąć wyzwanie i sprawdzić samego siebie w nowych sytuacjach. Myślę, że zarówno mi, jak i innym kandydatkom, ten konkurs wniósł wiele w życie. Zaobserwować można, jak każda z nas, świadoma swojej wartości, robi pewien krok w przód, aby uzyskać lepszą wersję siebie. Konkurs piękności, w którym biorę udział, wciąż cieszy się popularnością i prestiżem ze względu na swą niezmienną ideę, która głosi, że piękno to nie tylko wygląd zewnętrzny kobiety, ale i przede wszystkim jej wnętrze, które tak naprawdę tu wygrywa. 

Dlaczego Laura byłaby idealną Miss Polski?
Miss Polski powinna być charyzmatyczna, zaangażowana w sprawy różnej rangi, ambitna, inteligenta, posiadająca cel w życiu oraz zawsze uśmiechnięta! Nieskromnie śmiem twierdzić, iż wpisuję się w ten kanon, choć oczywiście jak każdy posiadam wady! Czasem nadal można spotkać się z niekorzystnym stereotypem dotyczącym Miss, dlatego też jedną z „misji” ambasadorki tej marki jest zwalczanie tej opinii, co można już zaobserwować u każdej z finalistek. Następczyni korony Miss Polski musi przede wszystkim wierzyć w siebie i swoje możliwości, a dzięki swojej dobrej energii zarażać tym innych. Na konkursie międzynarodowym myślę, że byłabym w stanie oczarować jury swoim szczerym uśmiechem, otwartością oraz po prostu naturalnością, ponieważ nigdy nie udaję kogoś, kim nie jestem:).

zdjęcia: Dorota Czoch


14. PAULINA MAZIARZ
Miss Ziemi Radomskiej; ma 20 lat i meszka w Zwoleniu. Jest studentką na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Zamierza ukończyć studia na wybranym przez siebie kierunku, jakim jest administracja. Wolny czas spędza aktywnie, biegając, ćwicząc i jeżdżąc na rowerze. Interesuje się światem mody. W wolnych chwilach przegląda znane portale modowe. Porozumiewa się w języku angielskim. 

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?
Zdecydowałam się na start w konkursie piękności, jakim jest Miss Polski, ponieważ skłonili mnie do tego moja rodzina i znajomi. Moim zdaniem konkurs Miss Polski w XXI wieku wciąż cieszy się popularnością i prestiżem, ponieważ jest to konkurs, w którym młode osoby mają szansę doświadczyć niezapomnianej przygody, a także spełniać swoje marzenia.

Dlaczego Paulina byłaby idealną Miss Polski?
Jestem osobą sympatyczną, uśmiechniętą, zaradną, pomocną, umiejącą odnaleźć się w nowym towarzystwie. Jestem pozytywnie nastawiona na nowe doświadczenia.Uważam, że takie cechy charakteru sprawiają, że byłabym idealną Miss Polski i odpowiednią reprezentantką Polski na konkursie Miss International. Jury i publiczność postaram się przekonać nie tylko wyglądem, ale także naturalnością, uśmiechem i charakterem.

zdjęcia: Dorota Czoch


15. IWONA MŁYNARSKA
Miss Podkarpacia; ma 25 lat i mieszka w Mielcu. Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończyła Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie. W 2015 r. uzyskała tytuł magistra prawa. Obecnie pracuje na stanowisku referent w dziale księgowości. Nie lubi „stać” w miejscu, dlatego nieustannie chce się rozwijać, podróżować, doświadczać nowych rzeczy, w konsekwencji znaleźć pomysł na siebie i na swoje życie. Interesuje się sportem, zdrowym stylem życia i fotografią; lubi poznawać kulturę i obyczaje innych narodów. Największą jej pasją jest bieganie. Uważa bowiem, że trening uczy pokory, cierpliwości i samodyscypliny. Jej słabością natomiast są przewodniki, których ma tak dużo, że nie sposób się ich doliczyć. Od kilku lat pasjonuje się również fotomodelingiem. Jej skrytym marzeniem jest połączenie obu pasji i zwiedzenie wielu tajemniczych zakątków na świecie. Zna język angielski i niemiecki. Poznanie języka włoskiego to jej kolejny cel, który sobie wyznaczyła. W przyszłości chciałaby być kobietą spełnioną zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i osobistej.

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?
W konkursie regionalnym wzięłam udział, bo wiedziałam, że z racji wieku jest to dla mnie „ostatni dzwonek” na przeżycie świetnej przygody. „Życie jest tylko jedno, spróbuję, przecież nic nie tracę” – pomyślałam. Odkąd pamiętam, chciałam spróbować swoich sił w tego rodzaju konkursie, by za kilkanaście lat mieć co wspominać. Tym sposobem etapowo, poprzez wybory regionalne - Miss Podkarpacia, ćwierćfinał w Warszawie i półfinał w Kozienicach znalazłam się w finale Miss Polski, pośród 24 najpiękniejszych dziewczyn z całego kraju! Nie był to jednak mój życiowy cel. Konkurs Miss Polski od samego początku traktuję jako dopełnienie mojego dotychczasowego życia. To wspaniała przygoda, możliwość podróżowania oraz szansa, by osobiście poznać wielu interesujących ludzi. Z każdego etapu konkursu wyciągałam nowe wnioski. Nauczyłam się cierpliwości, wytrwałości, panowania nad emocjami. To lekcja pokory, doskonała szkoła życia, dzięki której jestem dojrzalsza i bogatsza o nowe doświadczenia. Dlatego właśnie cieszę się, że odważyłam się wziąć udział w konkursie Miss Polski, ponieważ widzę jak z czasem to wszystko procentuje. Konkursy piękności dla statystycznego „Kowalskiego” to zapewne prezentacja wdzięków kilkudziesięciu dziewczyn. Kiedyś też tak sądziłam, dopóki nie znalazłam się w centrum tego wydarzenia. Z tej perspektywy, dla mnie, jak i myślę dla większości uczestniczek, wzięcie udziału w konkursie Miss Polski to coś więcej – szansa na lepsze poznanie siebie i walkę z własnymi słabościami. To nauka wielu nowych rzeczy, możliwość realizowania projektów, które wcześniej nie były osiągalne. W mojej ocenie to tylko kilka z wielu powodów, dlaczego konkurs ten cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. 

Dlaczego Iwona byłaby idealną Miss Polski?
Przede wszystkim stawiam na naturalność. Nie chcę czarować. Chcę być po prostu sobą. Nie ma sensu udawać kogoś kim się nie jest tylko po to, by zdobyć koronę. Tak, jak dobry produkt nie potrzebuje reklamy, by został kupiony, tak ja nie widzę sensu się wychwalać. Jak każdy mam wady i zalety, to oczywiste. Pragnę pokazać się taka, jaka jestem, nie chcę przybierać żadnej maski, a jeśli to nie wystarczy, by przekonać do siebie jury, to będę musiała się z tym pogodzić. I tak nigdy nie przypuszczałam, że będę w tym miejscu, w którym jestem dzisiaj. Z natury jestem perfekcjonistką, więc na pewno będę chciała wypaść jak najlepiej i dołożę wszelkich starań, by tak było. Cenię sobie ludzi szczerych, optymistycznie nastawionych do życia, pokornych. Tego też wymagam od siebie, cały czas kształtując swój charakter.

zdjęcia: Dorota Czoch


16. ALEKSANDRA MORAWSKA
2 Wicemiss Ziemi Pomorskiej; ma 19 lat i mieszka w Sopocie. Studiuje na Uniwersytecie Gdańskim, a jej pracą i jednocześnie pasją jest trenowanie z sopocką młodzieżą.

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny? 
Zdecydowałam się na udział w konkursie Miss Polski, ponieważ wiem, że życie mamy tylko jedno i to zobowiązuje nas do bezustannego nabierania rozmaitych doświadczeń. Wiem, że ta przygoda wiele mnie nauczy i przyniesie mnóstwo pozytywnych znajomości.

Dlaczego Aleksandra byłaby idealną Miss Polski?
Otoczenie chwali sobie we mnie wieczny uśmiech na twarzy, sympatyczne usposobienie oraz energię, jaką w sobie posiadam i którą jednocześnie zarażam. Takim usposobieniem postaram się zachęcić do siebie publiczność oraz jury, gdyż właśnie osobowość, a nie uroda sprawia, że stajemy się zapamiętywani.

zdjęcia: Dorota CzochGRUPA 1 | GRUPA 2 | GRUPA 3 |

wywiad przeprowadziła: Globmiss Katarzyna Żebrowska

przygotowanie i publikacja: Globmiss Dawid Baraniak