środa, 30 listopada 2016

Oto Finalistki Miss Polski 2016 - grupa 3

Już 4 grudnia w Krynicy-Zdrój odbędzie się XXVII finał wyborów Miss Polski 2016 z udziałem 24 kandydatek. Konkurs, jak co roku, transmitować będzie Telewizja Polsat. Koronę nowej najpiękniejszej Polce przekaże panująca Magdalena Bieńkowska Miss Polski 2015 i top 15 wyborów Miss International 2016. Kim będzie następczyni Magdy? Czy będzie równie popularna i lubiana?


Oto Finalistki Miss Polski 2016 GRUPA 3: Beata Sierpińska (17), Izabela Stróżka (18), Anna Sworczuk (19), Natalia Szałagan (20), Agnieszka Święcicka (21), Alicja Tabaka (22), Judyta Zapędzka (23), Dominika Ziniewicz (24)


17. BEATA SIERPIŃSKA
Miss Lubelszczyzny; ma 22 lata, mieszka w Łęcznej, studiuje na Politechnice Lubelskiej. Swoją przyszłość wiąże z kierunkiem swoich studiów, tj. inżynierią produkcji, a dodatkowo chciałaby spróbować swoich sił w modelingu. Wolny czas spędza ze znajomymi, aktywnie uprawia sport oraz stara się podróżować. Dodatkowo, dzięki studiom, poszerza swoją wiedzę techniczną. A także uwielbia jeść, równocześnie dbając o szczupłą sylwetkę. Interesuje się produkcją i mechaniką, stara się na bieżąco śledzić postęp techniczny oraz modelingiem, uwielbia podążać za panującymi trendami. W ostatnim czasie największym hobby Beaty stały się pokazy mody oraz sesje, odczuwa, że ostatnie miesiące praktyki w tym zakresie dają efekty, a ona cały czas może się rozwijać i robić jednocześnie to, co lubi najbardziej. Czyli pozować i jeść. Jej marzeniem jest stworzenie super rodziny, spełnienie zawodowo, zaistnienie w świecie mody i obrona tytułu inżyniera na początku roku. Porozumiewa się dobrze w języku niemieckim oraz angielskim. 

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?
Udział w konkursie Miss Polski daje możliwość sprawdzenia się na scenie, jak i poza nią, odkrycia swoich wad i zalet, zaprezentowania swoich umiejętności oraz reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej. Miss Polski jest przede wszystkim cudowną przygodą, podczas której można poznać wspaniałe osoby, miejsca i spędzić czas w miłej atmosferze. Konkurs zyskuje na popularności dzięki dziewczynom, które mają odwagę zaprezentować się przed szerszą publicznością oraz jest to świetne show, w którym mamy okazję uczestniczyć . 

Dlaczego Beata byłaby idealną Miss Polski?
Stawiam sobie wysoko poprzeczkę, dążę do samowystarczalności, jestem ambitna i staram się realizować postawione sobie cele. Jednak przede wszystkim jestem osobą pewną siebie i znam swoją wartość. A to wg mnie cecha, która jest pożądana u każdej Miss. Dodatkowym atutem jest też z pewnością fakt, że mam dobrą prezencję i wdzięk, co na pewno pomoże mi oczarować każde jury.

zdjęcia: Dorota Czoch


18. IZABELA STRÓŻKA
Miss Ziemi Tyskiej; ma 22 lata i mieszka w Tychach. Studiuje filologię angielską, lecz aktualnie postanowiła zrobić sobie pół roku przerwy, ponieważ chce ten czas poświęcić na wykorzystanie możliwości, jakie daje konkurs Miss Polski w świecie modelingu, przygotować się do samego finału Miss Polski oraz dokończyć kurs językowy niemieckiego. Jej ambicje dotyczące rozwoju osobistego to bowiem przede wszystkim nauka i doskonalenie języków obcych, a dokładniej niemieckiego i angielskiego. W przyszłości chciałaby zostać tłumaczem. Ma wiele zainteresowań, ponieważ jest bardzo aktywną osobą, ale jej głównym hobby jest taniec. W swoim mieście tańczy jako cheerleaderka podczas meczów GKS-u Tychy. Oprócz tańca kocha podróżować i poznawać nowe kultury oraz miejsca i ma nadzieję, że zawód tłumacza w przyszłości pozwoli jej podróżować jeszcze więcej, co jest jej marzeniem. 

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny? 
Moja decyzja o spróbowaniu swoich sił w konkursie piękności była spontaniczna, chciałam przeżyć fajną przygodę, ale także sprawdzić samą siebie. Myślę, że konkurs Miss Polski cieszy się popularnością, ponieważ jest to niesamowita przygoda, którą wspomina się latami, ale również jest to pewien sposób dowartościowania samej siebie - w końcu każda kobieta chce czuć się piękna. Te wybory pozwalają również na pokonanie niektórych swoich barier i zyskanie nowych doświadczeń (w moim przypadku było to m. in. wzięcie udziału w pokazie mody).

Dlaczego Izabela byłaby idealną Miss Polski?
Sądzę że rola Miss Polski nie jest łatwym zadaniem, ale jestem dobrze zorganizowaną osobą i otwartą na nowe wyzwania oraz lubię, gdy dużo się wokół mnie dzieje. Podczas gali finałowej będę po prostu sobą i mam zamiar świetnie się bawić. Myślę że to pozytywnie wpłynie na odebranie mojej osoby przez publiczność i jury.

zdjęcia: Dorota Czoch


19. ANNA SWORCZUK
Zielona Karta Lubelszczyzny; ma 19 lat. Pochodzi z Puchaczy ale obecnie mieszka w Warszawie, ponieważ właśnie tutaj rozpoczęła studia na kierunku budownictwo. Uważa, że sport to zdrowie! Ma wiele pasji, jednak największą z nich jest właśnie sport. Jest druhną w OSP Dołha. Dzięki temu również ma okazję aktywnie spędzać czas. 

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?
Wzięłam udział w konkursie Miss Polski 2016, ponieważ jest to dalszy etap moich działań związanych z modelingiem oraz konkursami piękności. Po otrzymaniu tytułu II wicemiss Auto 2014 w Chinach zrozumiałam, że nie chcę tak szybko żegnać się z tym, co stało się poniekąd cząstką mnie, dlatego postanowiłam spróbować dalej swoich możliwości. 

Dlaczego Anna byłaby idealną Miss Polski?
Uważam, że w każdej kobiecie można znaleźć coś pięknego, nie tylko w wyglądzie, ale także w osobowości. Ja zamierzam po prostu być sobą, stawiam na naturalność, ponieważ uważam tę cechę za bardzo ważną.

zdjęcia: Dorota Czoch


20. NATALIA SZAŁAGAN
Miss Opolszczyzny; ma 22 lata i mieszka w Łące Prudnickiej (woj. opolskie). Obecnie jest studentką Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu na kierunku kosmetologia. Jako dyplomowany kosmetolog chciałaby otworzyć gabinet piękności i móc sprawiać radość swoim klientom. Aktualnie jako Miss Opolszczyzny dużo podróżuje po całej Polsce i reprezentuje swoje województwo na wszelkiego rodzaju eventach. W wolnych chwilach realizuje się jako fotomodelka i jej największym sukcesem życiowym była wspólna sesja zdjęciowa z Tomaszem Zienkiewiczem. Pomimo, iż fotomodeling to ciężka praca, uwielbia pozować, sprawia jej to ogromną radość i traktuje to jako swoje hobby. W stopniu podstawowym zna język angielski.

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?
Już jako mała dziewczynka uwielbiałam ubranka, warkoczyki i inscenizacje, w których zawsze grałam role księżniczki. Wszyscy mówili, że korona mi pasuje – nawet ta papierowa. Udział w konkursie Miss Polski traktuję jako życiową przygodę i największe dotychczasowe wyzwanie w moim życiu. Wybory Miss Piękności na całym świecie wzbudzają ogromne zainteresowanie od wielu lat. Start w konkursie Miss Polski to marzenie milionów Polek, a co roku tytuł najpiękniejszej może zdobyć tylko jedna. To zaszczyt i najwspanialsze wyróżnienie, które upoważnia do reprezentowania naszego Państwa w konkursach międzynarodowych. Zapisać się w kartach historii konkursu Miss Polski… - to musi być coś wspaniałego. 

Dlaczego Natalia byłaby idealną Miss Polski?
Jestem osobą systematyczną, odpowiedzialną, miłą, wrażliwą i ambitną - dziewczyną o wielkim sercu. W ludziach cenię sobie szczerość, uczciwość i punktualność. Byłabym idealną Miss Polski, ponieważ swoją naturalnością i skromnością potrafiłam oczarować każdego z kim dotychczas współpracowała.

zdjęcia: Dorota Czoch


21. AGNIESZKA ŚWIĘCICKA
Zielona Karta Woj. Kujawsko-Pomorskiego; mieszka w Inowrocławiu, ma 20 lat. Studiuje zaocznie finanse i rachunkowość na Uniwesytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także pracuje w Starostwie Powiatowym w Inowrocławiu. W przyszłości chciałaby pracować jako księgowa. Zna dobrze dwa języki obce - język angielski oraz język niemiecki. Wolny czas spędza na fotografowaniu, które jest dla niej formą relaksu oraz bierze udział w sesjach zdjęciowych. Pragnie spełniać się jako fotograf oraz modelka. 

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny?
Od kilku lat konkurs Miss Polski był moim skrytym marzeniem. Przyszedł taki moment, w któym odważyłam się wystarować i o dziwo udało się, z czego jestem dumna. Myślę, że konkurs Miss Polski cieszy się popularnością dzięki ogromnej pracy organizatorów, którzy dbają o dziewczyny i o cały prestiż gali. Utrzymują poziom konkursu, który widoczny jest przed telewizorami. Dzięki temu konkursowi poznałam wielu wartościowych ludzi, z którymi chciałabym pracować dalej. 

Dlaczego Agnieszka byłaby idealną Miss Polski?
Jestem skromną osobą. Kieruję się w życiu tym, co podpowiada mi serce, mam w sobie wiele energii i pozytywnego myślenia. Jestem wrażliwa i troskliwa, brałam udział w wielu wolontariatach oraz zbiórkach na różne cele. Myślę, że byłabym aktywną i dobrą reprezentantką naszego kraju. Publiczność i jury chcę oczarować swoim zaangażowaniem, dobrocią oraz ciągłym uśmiechem. 


zdjęcia: Dorota Czoch


22. ALICJA TABAKA
Miss Beskidów; ma 20 lat, mieszka w górach, w Koniakowie. Studiuje filologię hiszpańską z biznesem. Na codzień lubi aktywnie oraz pożytecznie spędzać czas. Uwielbia uczyć się języków obcych. Ponadto bardzo dużą radość sprawia jej podróżowanie oraz śpiewanie. W przyszłości chciałaby połączyć karierę zawodową z realizacją pasji.

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny? 
Postanowiłam wziąć udział w konkursie Miss Polski, ponieważ otwiera to drzwi to innego świata. Pozwala zawierać nowe znajomości, jednocześnie dodając odwagi i siły na nowe wyzwania. Sądzę, że konkurs Miss Polski cieszy się ciągle popularnością, ponieważ kandydatki do tego tytułu i jego laureatki, które są twarzą konkursu, są nie tylko piękne. Dziewczyny są również wykształcone oraz pełne wdzięku i klasy.

Dlaczego Alicja byłaby idealną Miss Polski?
Myślę, że pasowałabym do tego tytułu oraz mogłabym reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej, ponieważ jestem skromna, ale równocześnie otwarta i ambitna. Moim zdaniem najpiękniejszy w każdej kobiecie jest uśmiech i właśnie nim zamierzam oczarować publiczność i jury.

zdjęcia: Dorota Czoch


23. JUDYTA ZAPĘDZKA
Miss Ziemi Lubuskiej; ma 23 lata, pochodzi z przepięknej małej miejscowości - Siedlisko. Od 5 lat mieszka w Zielonej Górze, gdzie studiuje na II roku studiów magisterskich na kierunku Pedagogika, specjalność Wspieranie dzieci w rozwoju zdolności. Obecnie pracuje jako Specjalista do spraw marketingu w eobuwie.pl oraz charytatywnie jako opiekunka w żłobku. W najbliżej przyszłości chciałaby otworzyć własne Centrum Edukacji (żłobek i przedszkole) gdyż praca z dziećmi sprawia jej wiele przyjemności. Jej pasją jest tworzenie "coś z niczego" dla dzieci, gdyż maluchy uwielbiają takie rzeczy, każda rzecz jest dla nich wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Listę marzeń, tych do spełnienia, stara się każdego dnia powiększać, gdyż uważa, że nic nie pcha człowieka do przodu tak mocno, jak długa kolejka pięknych perspektyw. Kiedy dopada ją zwątpienie, obserwuje swoich podopiecznych, bo sądzi, iż nikt tak nie uczy człowieka cierpliwości, otwartości, ciekawości i takiego zdrowego apetytu na zdobywanie małych i dużych pragnień, jak dzieci. Judyta porozumiewa się w języku angielskim na poziomie komunikatywnym. 

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny? 
Uważam, że jest bardzo dużo pięknych kobiet, ale wstydzą się występować w takich konkursach, uważają, że to nie dla nich. Mnie do startu namówili znajomi i rodzina, to oni bardziej ode mnie wierzyli, że mi się uda. Dzięki udziałowi w konkursie Miss Polski przede wszystkim nabrałam więcej pewności siebie. Na każdym kolejnym jego etapie uczę się czegoś nowego. Poznaję dużo ciekawych ludzi. Każda z nas jest inna, ma inne cechy charakteru i wyróżnia sie czymś. Dla mnie ten konkurs jest niesamowitą przygodą życia.... Jestem szczęśliwa, że zaszłam tak daleko.

Dlaczego Judyta byłaby idealną Miss Polski?
Uważam, że nic tak nie zdobi człowieka, jak naturalność i piękny uśmiech. W komplecie z dobrą duszą, tworzą ponoć harmonijną całość. Dobrze się z sobą czuję, zawsze kieruję się sercem, starając filtrować wszystko przez rozsądek. Bywa, że nie zawsze w tej kwestii osiągam stan równowagi, ale w ostatecznym rozrachunku jestem zadowolona i dumna ze swoich życiowych wyborów. Od dziecka byłam uczona otwartości na drugiego człowieka, szacunku do ludzi, ale też szanowania tradycji i walki o marzenia.

zdjęcia: Dorota Czoch


24. DOMINIKA ZINIEWICZ
Miss Ziemi Pomorskiej; ma 22 lata i mieszka w Sopocie. Jest studentką 4 roku prawa. Jej dużym marzeniem jest otworzyć w przyszłości własną kancelarię prawniczą, która miałaby na celu pomoc ludziom w trudnych sytuacjach rodzinnych. Obecnie wspiera także dom dziecka w Gdańsku i jest to dla niej niesamowite uczucie zobaczyć uśmiech na twarzach dzieci, które nie maja praktycznie nic. Dawanie tej choćby najmniejszej iskierki nadziei, jest dla niej czymś wspaniałym, a takie sytuacje nie są mi obojętne. W wolnym czasie bardzo lubi wieczorne spacery brzegiem morza wraz ze swoim psem. To pozwala jej się zrelaksować i zaczerpnąć trochę świeżego powietrza. Często też jeździ na rolkach i biega, gdyż bardzo lubi aktywny tryb życia. Od najmłodszych lat trenowała taniec współczesny, niestety musiała przerwać treningi, ponieważ doznała kontuzji, ale obecnie powoli wraca do swojej pasji. Taniec pozwala jej uwolnić emocje, pokazać swoją osobę w innym świetle, a zarazem oderwać się od codziennej rzeczywistości.

Co przyciąga nowoczesne, wykształcone dziewczyny do konkursu Miss Polski i sprawia, że w XXI wieku wciąż jest on popularny i atrakcyjny? 
Zdecydowałam się wziąć udział w konkursie Miss Polski, gdyż jest to dla mnie duże przeżycie i szansa na pokazanie światu, jaka jestem. 

Dlaczego Dominika byłaby idealną Miss Polski?
Jestem osobą bardzo delikatną i wrażliwą. Rozmowa z ludźmi, możliwość niesienia pomocy i przyczynienia się do czegoś dobrego sprawiają mi bardzo dużo satysfakcji. Na konkursach międzynarodowych jury chciałabym również oczarować swoim talentem – zaprezentowałabym taniec współczesny.

zdjęcia: Dorota Czoch


wywiad przeprowadziła: Globmiss Katarzyna Żebrowska
przygotowanie i publikacja: Globmiss Dawid Baraniak